Page 20 of 25 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast
Results 191 to 200 of 248

Thread: Ruta: Beograd - Grcka - utisci i saveti

  1. #191
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Da preporucim jod jednom odmor u hotelu Vardar kod Vardarskog Rida. Odmah posle MK grane ka Srbiji skrene se pok putokaza za Dojran i Bogdance, pa prva desno, sledeca levo i za 200 m tu je. Hotel nije bas za spavanje, ali je za odmor i klopu dusu dao. U zelenoj je oazi i moze da se osvezi i na jucerasnjih 33 i kusur,

    Klopa solidna i jeftina, dve corbe, dva obilna obroka, plus par cevapa za malog, salate, kolaci, jedna ledena flasa kisele za 900 denara.
    Ovaj Motel Vardar mi deluje kao MK varijanta Predejana. Stavljen na listu, možda odmeni Mrzence ove godine

    EDIT: Ji, verujem da imaš valjan razlog sa troje dece

    Motel Predejane je oduvek bio na 2.5h i tu smo stajali na doručak i kafu kad krećemo rano ujutro na Sitoniju.

    Mi se ove godine prilagođavamo drugima, pa putujemo prvog vikenda jula, potpuni haos očekujem. Krećemo u subotu u podne otprilike (žena radi u petak, treba joj vremena da se spakuje), ručak/večera ili Predejane ili negde u MK, da bi spavali oko Soluna i sutradan nastavili ka Pilionu. Za nedelju već imamo isplaniranu posetu Masutisu (ako radi nedeljom), pauza sa zapadne strane Piliona pre prelaska na istočnu, još samo da smislim gde da nađem SIM karticu za net nedeljom a da ne ulazim u centar Volosa ili Larise... znači stižemo uveče u smeštaj a krenuli smo pre 36 sati
    Last edited by Heinz; 20th June 2016 at 23:25.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  2. #192
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Domaće ekipe na čeličnim felnama je bilo dosta, tako da bih rekao da ja nisam normalan - ili što gledam šta drugi imaju na felnama ili što stavljam letnje. Verovatno ovo prvo.
    Da se pridružim ekipi...

    Nego, sipanje čorbe u Makedoniji? Jel neka firma da se zaobiđe ili je sve jedno gde sipam?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #193
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Da se pridružim ekipi...

    Nego, sipanje čorbe u Makedoniji? Jel neka firma da se zaobiđe ili je sve jedno gde sipam?
    Ja dobih preporuku da sipam na Makpetrol-u.
    5:53.365

  4. #194
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Takodje preporuka za Mak

    Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

  5. #195
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Lukoil i Mak

    He who loses control, loses.

  6. #196
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Ja sam uvek sipao kod kazina flamingo na samoj granici sa grckom. Odlicno mesto za predah

  7. #197
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    I Okta.

    Lukoil imaš 1 na ulasku u MKD. Mak Petrol je otprilike svaka druga na AP (postoji i Mak Oil).

    Mi tradicionalno sipamo van AP u Gevgeliji posle ručka bar 9-10 lit, i na Lukoil ako nisam iz BG krenuo sa punim rezervoarom. Razlika na litri dizela je oko 40 din.

    U smeru ka BG opet je Lukoil na ulazu.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #198
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    U samoj Gevgeliji rucate?

    Sad vidim da je I ova gde mi odmaramo, kod Flaminga Okta pumpa

    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #199
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,708

    Default

    Mi smo ove godine isli isto na Sitoniju , imali smo uplacen hotel od 05-15juna i posle duzeg vecanja sa kumovom porodicom (obzirom da su prvi put isli svojim kolima i da se njegova zena plasila zbog toga dosta), odluceno je bilo da krenemo 04Juna u 06h ujutro i da se vozi lagano autoputem oko 120kmh tj po ogranicenju, i da se u Grdelickoj klisuri i makedosnkom slicnom delu ne preticu sporija vozila, sve to uz dosta pauza zbog dece - a da spavamo na Dojranskom jezeru. Dodatni motiv je bio i sto smo imali all incluzive uslugu, pa je bio plan da stignemo u hotel pre 12h , smestimo se i rucamo i da budemo na plazi do 15h, tj da iskoristimo i taj prvi dan naspavani i odmorni.

    Pauze su bile Motel Velika Plana( popizditis skoro pola sata ) , Dzep 30minuta, Makedonska granica 10ak minuta( tada moja zena vozi tj pomera auto, a ja se rastezem kao ludak neki ), odmah posle granice pumpa pauza 20min toalet i tocenje do kraja jer je dizel bio samo 98dinara! i jos jedna kratka decija pis pauza na pola Makedonije 5min.
    Na stari Dojran smo stigli oko 14h, dodatno i zbog zatvorenog autoputa kod Neegotina gde smo bili preusmereni na magistralu sve vreme do Dojrana.

    Dojrzansko jezero i stari Dojran su nam totalno razocarenje( trava ogromna viri metar iznad obale, miris ustajao da ne kazem gore) kao i restoran Fuktak koji je tamo kazu najbolji, racun skoro 50eura za 4odrasle i 3deteta 3-5godina. Najveci zajeb su bile porucene riblje corbe, jer je to riblji restoran - konobar doneo bele guste corbe - totalno drugacije od nasih crvenih ribljih, sve je nekako sluzavo delovalo u njoj, moguce da ostatak hrane nije dodatno prijao iz tog razloga. Decije pljeskavice su bile dobre i povoljne moram reci.
    Uhvatila nas je u restoranu i nevidjena provala oblaka, ali smo odgledali finale rukometa klubskog Evrope u kome je Vardar pobedio uz odusevljenje prepunog restorana

    Dorucak ocajan burek mlecni restoran Natali u 07:30h , Polazak u 08h(po Grckom 09h), granicu cekali 7-8minuta. Put do Solunske obilaznice je magistralni ali vecinom ravan i dobar pa je moglo da se vozi 80-90kmh, u Nikitiju smo bili oko 11:15h i prosli ga kolima paralelno sa plazom da kumovi vide, svratili na vidikovac iznad Agios Ionisa da takodje vide i da se slikamo i u hotel stigli dosta svezi oko 11:45h kao sto je i bilo planirano.
    Predjena kilometraza oko 770km - prosecna potrosnja 5.3L/100km - prosecna brzina mislim da je pisalo 87kmh

    Nastavak kasnije...
    Last edited by Calibra 4WD; 30th June 2017 at 12:36.

  10. #200
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    niste valjda u Toroni Blue Sea otisli?? - mada do tamo je 10km vise
    onda znaci porto karas

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •