Page 59 of 59 FirstFirst ... 949575859
Results 581 to 590 of 590

Thread: Zimske gume

  1. #581
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    drugo mesto u manjoj dimenziji, ADAC za 2019tu.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    p6 od 50+ guma

    [Only registered and activated users can see links. ]

    ovaj test je malo čudan, BFG je na p7, kleber na p14, a obe gume su zapravo jedna te ista guma. Kleber je na testu bio najbolji na snegu, loš po suvom na kočenju.

    Itd, ostalo možeš da iskopaš i sam. Svakako se guma vrti oko pozitivnih ocena.

  2. #582
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Da razlika je poprilična, ali dosta varira i kako kupuješ. Gledam kod mog vulkanizera (planeta guma) guma košta 17, preko gumelider je 13. Razumem da je razlika 5-10% pa da kažeš okej, ali ovo je baš bitna razlika.

    Na gumelideru TS850 16,5k, GY UG+ 12,5, a HP3 je 11,5k. Nisam gledao testove, ne postižem.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #583
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kriješ dimenziju ko zmija noge.
    Za Mišelin program pogledaj Beocar. Quadraxer sam uzeo kod njih, nigde ga u NS nije bilo a kod njhi odmah na lageru i najpovoljniji.
    Probaj Vredestein/Apolo naći

    He who loses control, loses.

  4. #584
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Bas mi zao sto ne uzeh taj kleber. Nije mi bio na mapi, a malo je skuplji od save. Sava je zasad tragicna. Probija mi trakciju u 3, i to na.relativno niskom br obrtaja, gde moj ctr ima manje obrtnog od punta.

  5. #585
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nikad mi nije bila jasna opčinjenost našeg vozača Sava zimskim gumama. Godinama pričam da su isto sranje ko vintera, samo malo skuplje.

    He who loses control, loses.

  6. #586
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Upravi, imam onaj tigrasti osecaj. A auto se njise u krivinama kao da sam u resou 4.

  7. #587
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    ljudi uzeo sam 4 polovne hankook i*cept evo2 za moju grand vitaru (DOT 2016 235/65R17), pa nenormalno kako dobro te gume drže u svim uslovima za 100e koliko sam ih platio nek izdrže još godinu ovako (a ne vidim što ne bi) i tražim iste te, ako ne nađem polovne zaklaću se za nove jer baš je mnogo dobra guma

  8. #588
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Poručio preko neta na Planeti Guma Kleber za nešto sitno ispod 10k po komadu u 225/40/18. Daju 3% popusta za online što će bar delom da pokrije troškove montaže, tako da okej dil. ~340E za set. Razmišljao sam o polovnim, ali na kraju priče stvarno ne mogu - imam mentalnu blokadu.

    Hankuk je dobrih 50% skuplji, nema računice da je uzmem. Konti je bio ciglo 18. U principu mi je prelomilo Nidžino iskustvo sa pogotkom u rupu. Iskustveno znam da sam loš vozač na niskoprofilnim - jednostavno nemam naviku da vozim slalom između šahtova, ulegnuća i ostalih nano-fraktura koje svi vlasnici 20 godina starih automobila angažovano izbegavaju u pokušaju da im amortizeri iz prve ugradnje što duže potraju. Otišao sam na Kleber jer je baš povoljan uprkos tome što ste ga nahvalili, a znajući koliko malo km će auto da pređe, nekako mi je još veći problem da grunem pare u premijum zimsku gumu - radije bih da preusmerim pare u polu-slik
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #589
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Sticajem okolnosti jutros sam, po ovom teskom i vlaznom snegu, imao priliku da testiram eskimo hp2.

    Cisto potvrdilo da su za izbegavanje ako je ikako moguce. Bas sam se namucio da izadjem iz strme ulice. Cini mi se da sam sa tigrom lakse izlazio na kraj sa vlaznim snegom, nego sa savama.

  10. #590
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    198

    Default

    Prešao sam pred Novu godinu na Taurus/Tigar All Season, taman pred one prve snježne padavine, pa su ubrzo i testirane i dobro su se pokazale. Nije bilo zaglavljivanja na zatrpanim parkinzima niti proklizavanja po slojevima bljuzge, podrazumijeva se uz brzinu prilagođenu uslovima.

    Imali smo oko Božića par stotina km po suvom auto-putu i sporednim putevima i auto se primjetno umekšao i utišao u odnosu na situaciju sa starim i potrošenim Sava Eskimo. Na planinu preko zime generalno ne planiram, pa mislim da će ovo biti sasvim OK rješenje.

    Usluga u Beo-Caru na Novom Beogradu odlična, kupovina i montaža na licu mjesta, nije bilo potrebe da se zakazuje termin, sve gotovo za pola sata, plus slatkiši za klinca. I cijena je bila najpovoljnija koju sam našao.
    Last edited by autsajder; 23rd January 2022 at 17:54.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •