Page 3 of 59 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 21 to 30 of 590

Thread: Zimske gume

  1. #21
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by Calibra 4WD
    Quote Originally Posted by outlaw

    I najvažnije, KOLIKO kilometara mogu da pređem sa njima?! Za sada sam izgurao oko 800km, računam još barem toliko do kraja zime...
    ?!?!?

    PA zimske gume mogu da predju min 20-30.000 km,koliko ja znam.
    Pojma nemam, da li se možda deformišu od toliko stajanja, leti vrućina, tope se, ko bi ga znao... Ništa, ajde onda tri sezone
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #22
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Ako ih pravilno odlozis,i vozis samo zimi,trajace ti minimum 3sezone,a moguce je i vise

  3. #23
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Nego, dfast72, samo da ih položim u npr. podrumu?! Da ih prekrijem nečim?! Jel mogu jednu na drugu da turim, ili jednu pored druge?!

    I najvažnije, KOLIKO kilometara mogu da pređem sa njima?! Za sada sam izgurao oko 800km, računam još barem toliko do kraja zime...
    Slobodno ih polozi jednu na drugu, a i prasina im ne smeta. Generalno gumi najvise smeta promena temperature, znaci vruce-hladno jer brze stare, tako da im je podrum idealan za skladistenje.
    A koliko prelaze, to zavisi od toga kakve su zime bile, da li su vozene po snegu ili asfaltu jer se po asfaltu naravno vise trose. I jos jedna stvar, zimske gume ne teras do 1mm sare koliki je min (zato sto sara od 1mm ne pomaze bas zimi), nego kad osetis po automobilu da to vise nije to onda ih menjas.
    Ja moje vozim vec drugu sezonu i jos uvek prianjaju odlicno, a pritom sam ih i preko leta vozio(sto je steta, najbolje je imati dva seta kao sto mikiMcmazda ima), samo su mi bile napred. U pitanju je bmw. A po mom iskustvu ako ih koristis samo zimi (decembar-mart) pet sezona ce da traju sigurno.

  4. #24
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    :P hvala dfast na tome MikiMc mazda....e jesam se nasmejao..... ...momci pravi ste
    ladedruck statt hubraum

  5. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    3

    Default

    Na astri imam napred zimske Sava eskimo gume i već dve godine ih vozim konstantno samo što ih u proleće stavim pozadi a napred Mishelin Agilis(mislim da se tako kaže),i verujte mi Savine zimske su dobre u ravnici gde nema brda i puno snega,ali zimus sam išao na Taru i nisam bio zadovoljan nikako.Pred hotelom se zaglavim i mrzelo me za kratku destinaciju da stavljam lance,i okrenem ju, i u rikverc sam ju popeo lako. Tigar gume nisam nikad cenio nimalo,mada ima dosta ljudi koji ih koriste i kažu da su prezadovoljni,samo ne znam da li je to zadovoljstvo samo zbog cene ili su baš zadovoljni i kvalitetom.Ne pamtim kada sam video na nekom autu Tigar gumu da je baš do platna istrošena,uglavnom im izađe stomak(jaje).

  6. #26
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by DavorinNS
    Ne pamtim kada sam video na nekom autu Tigar gumu da je baš do platna istrošena,uglavnom im izađe stomak(jaje).
    Meni je na Goodyeer F1 gumi koja je na prednjem desnom tocku,izasao balon i ortak me tera da je zamenim,kaze da je mnogo opasno i da moze svakog trena da eksplodira.
    Meni sve nesto zao,jer su ocuvane odlicno i mogu da predju jos sigurno 10-15.000 kilometara

  7. #27
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    3

    Default

    Ne kažem da na drugim modelima guma ne izlaze stomaci,ali na Tigar gumama baš često.Tu gumu stavi obavezno pozadi,nemoj se igrati da ti ostane napred,preopasno je pogotovo u krivini ako pukne.Ipak je tvoj auto u klasi najbržih evropskih uličnih trkača, pa ne treba se sa time šaliti nikako.Kažem ti ako ne želiš da je menjaš bar je stavi pozadi jer je manje opterećenja.Blaže je kad se rep zabaci možeš je nekako iskontrirati ali ako na prednjem pukne ode preko nosa samo tako.Veruj mi na astri mi je ćaletu letos na putu Irig-Ruma na 120km/h pukla prednja desna guma i kaže ćale jedva zadrđo volan.A nije bila neka jeftina marka nego Mishelin Energy,a nije imala nigde jaje sem što se na jednom delu videlo da je tek malo na boku ispucala.Zato drži se onoga -gume,kočnice i upravljanje mora biti besprekorno a sve ostalo može i da sačeka bolje dane.

  8. #28
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Ipak je tvoj auto u klasi najbržih evropskih uličnih trkača
    Ovo mora da je prijalo 8) .

  9. #29
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default Zimske gume?

    Dok se okrenes, eto zime, pa ne bi bilo lose da nabacim bar prednje zimske gume na Punta. Malo sam listao po (pra)starim temama i uglavnom su tada bile preporuke za Tigar Winteru zbog dobrog odnosa cena/kvalitet.
    Da li je sada situacija drugacija i koji su modeli aktuelni? U principu,cena nije problem, tako da i neki skuplji proizvodjaci dolaze u obzir, ako to zaista vredi. Takodje, posto trenutno imam fabricke Pirelli 165/14, da li bi bilo nekih problema ako napred stavim 175/14?

  10. #30
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Sire gume zimi, po snegu, mogu da stvore samo problem, stavi iste ili uze!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •