Page 1 of 59 1231151 ... LastLast
Results 1 to 10 of 590

Thread: Zimske gume

  1. #1
    Member outlaw's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Kod žene u potkrovlju
    Posts
    41

    Arrow Zimske gume

    Zanima me kako treba čuvati zimske gume preko leta (uspravno, položeno, na terasi, u podrumu, da li treba nekako da ih zaštitim) i koliko mogu km da pređem sa njima (u zimskim uslovima, naravno). U pitanju su Tigrove WinterA gume.
    Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Na tvoje pitanje nemam odgovor,ali mozda ti imas na moje?

    Koje Winterice imas i kako si zadovoljan sa njima?

  3. #3
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by Calibra 4WD
    Na tvoje pitanje nemam odgovor,ali mozda ti imas na moje?

    Koje Winterice imas i kako si zadovoljan sa njima?
    185/70(60)/14
    Kupio sam ih proslog proleca i isao sa njima na more sto ih je mozda i sjebalo posto nisu za visoke temperature. Evo ove zime su extra, ne sto se nisam nigde zaglavio nego sto po ovim kijametima gledam ljude oko sebe kako mile i pitam se o cemu se radi a ja sam u poslednje vreme EXTRA oprezan vozac. Drugo kad kocim one se kopaju po snegu i ljapavici skoro kao da si na suvom. Samo su mi prednje 2 winterice i kad uletim u krivinu prokliza mi zadnji kraj mnogo vise od prednjeg sto je cudno za sneg i prednju vucu.

    Totalna preporuka, pogotovo sto im je cena normalna za nase prilike.
    "Racing is a space-time continuum"

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ista stvar kod mene. Kad preteram bezi mi zadnji deo automobila - razlog su sto su pozadi neke lose zimske gume dok su napred T621.

    Ko god je kupio wintere ove zime nije se zalio, svi su jako zadovoljni, a pogotovo sto rece sas cene su veoma pristupacne i ukoliko ne planirate da prodate kola za mesec-dva (kao ja..) apsolutno je trebalo kupiti zimske gume. Sada vec nema smisla kupovati ih.

    Inace, Tigar Rotex (univerzalne) su se vozile tokom prethodne sezone u kupu Srbije (Mali N) i koliko cujem gume su odlicne. Mislim da ih ima u samo u 13 i 14 cola.

  5. #5
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    ja moje drzim polozene na stenderu u podrumu....jebiga kod nas je zakon od oktobra ili novembra da se zimske gume montiraju na auto...za sada sam prezadovoljan sa miselinkama alpin ...za sneg su stvorene..ranije sam imao semperit bile su jeftinije ali apsolutno sranje....tvrde uopste nikakav kvalitet i los grip.
    ladedruck statt hubraum

  6. #6
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    U kojim najvecim dimenzijama se prave Wintere,tj jel ima 205/60/16 ili barem 195/60/15?

  7. #7
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Zanima me kako treba čuvati zimske gume preko leta
    To znam jos iz vojske, cuvaju se polozene horizontalno, na felnama ili bez. A ukoliko ih konzerviras zajedno sa autom onda ceo auto dignes na klocne :P , (naravno ukoliko jedan auto vozis zimi a jedan leti) :roll: .
    To je zbog toga sto ukoliko stoje vertikalno vremenom se guma izdeformise zbog sopstvene tezine, (to naravno nije prevelika deformacija) ali je posle obavezno moras izbalansirati.

  8. #8
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Jos jedno URA za wintere
    "Racing is a space-time continuum"

  9. #9
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Koliko ste placali Wintere vi koji ste ih kupili?

  10. #10
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by Calibra 4WD
    Koliko ste placali Wintere vi koji ste ih kupili?
    uuu tesko pitanje. Ja sam ih kupio prosle godine u aprilu. Mislim da su bile oko 2300-2700. Skoro sam pitao mislim da su nesto isto JBLG :roll:
    "Racing is a space-time continuum"

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •