View Poll Results: Da morate da kupite limuzinu iz D segmenta to bi bila?

Voters
26. You may not vote on this poll
  • VW Passat

    5 19.23%
  • Renault Laguna

    1 3.85%
  • Toyota Avensis

    2 7.69%
  • Mazda 6

    10 38.46%
  • Ford Mondeo

    3 11.54%
  • NeÅ¡to drugo (navesti Å¡ta u odgovoru)

    5 19.23%
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 52

Thread: NK TEST: VW Passat 2.0 TDI

  1. #21
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja se suzdržavam od subjektivnih ocena, pogotovu kad je u pitanju dizajn. Meni ovaj Passat liči na malog Fetona i uopšte mi nije ružan, čak naprotiv.

    Pređeno je 450km (mislim čak da je blizu 500, moraću da proverim sutra ujutro) i prosek je 6,5. Ja sam ga isključivo vozio po gradu. Iako je auto vožen vikendom u subotu je bila propisna gužva, a i u nedelju su brojne svadbe u okolini Košutnjaka gde smo ordinirali pravile solidnu gužvu. Vrlo niska potrošnja, pogotovu za onoliki automobil. Prosto da ne poveruješ da je 5m lima tako malo žedno.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #22
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    i40 (zavisi koju mu cenu zakače) ili Insignia ili možda čak i Octavia ali mi nije nešto naočita kao prva dva.
    Ali ako Passat ide po ovoj ceni! Mislim od VW-a sam očekivao najmanje 35 hiljada za ovako opremljenu mašinu plus što je ovo prvi pasat koji izgleda normalno.
    Kakav je što se tiče udobnosti vožnj po našoj offroad mreži puteva? Predhodnici su bili prilično tvrdi pa nešto sumnjam da je ovaj mekši...

    He who loses control, loses.

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Oktavija nema šta da traži, ovaj auto je poprilično veći. Mislim da ni Insignija nema šta da traži po tom pitanju.

    Inače, ovo je Comfortline oprema, koja košta 25 soma pa su nagurali još 3 soma opreme: boja 500e, parking senzori napred i pozadi 500e, tempomat 200e, maglenke sa asistencijom za skretanje 220e, premium bord kompjuter 200e, digitalna dvozonska klima 450e, MF volan 200e, grejana sedišta 280e, bolja muzika sa tač skrinom 280e.

    Nije auto mnogo tvrd, ali ne može da se kaže da je mekan ko što mogu francuzi da ugode. Ja sam se bogami ofroudovo u subotu ujutro pa sam ga provuko po teškim bogazama i pored toga što napred ima jako nizak donji deo branika.

    Vraćena mašina danas sa 450km na satu i prosekom od 6,5l. Ja sam veoma prijatno iznenađen da auto koji je 1550kg težak troši tako malo iako je vožen mahom po gradu i da je uglavnom bila gužva. Dodatno treba uračunati da je bar pola sata bio sa zalepljenom pedalom gasa na merenju performansi što sigurno nije prosečna potrošnja nego maksimalna

    Okej, verovatno bi to malo skočilo da se vozimo u špicu preko Brankovog, ali zbog prilično dobro rešenog start-stopa rekao bih da ni tu ne bi bilo nekog dramatičnog skoka potrošnje. Možda litar na ovo što smo imali.

    Sa druge strane, nisam ga vozio brzo autoputem - oko 140, tako da pojma nemam da li cajger radi u potpunosti

    Kočnice su vrlo dobre, a za onako veliki auto i ležanje u krivinama je solidno. Kočnice su tipične VW - odmah hvataju snažno.

    Ima i par zezalica koje su jako fine. Jednu mi je spomenuo Misa i na koju sam zaboravio sve do sinoć kad sam ukapirao da iz spoljašnjih retrovizora ide snop svetlosti na dole da bi u sklopu "follow me home" sistema smanjio šansu da ugazite u neko čudo kad izlazite iz kola. Vrlo efikasan trik.

    U svakom slučaju, aposlutni hit, rekao bih. Vrlo dobro opremljeni VW Passat sa 2.0 TDI motorom košta 28 soma? Ja napisah kad sam bio na promociji da su cene daleko niže i da pre 2-3 godine za te pare pitanje da li bi mogla da se kupi adekvatno motorizovana i opremljena Jetta.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Octavia
    Zar Passat nema istu platformu kao Superb? tu treba gledati sličnosti - cena, oprema i to.
    Å*to se Å*kode tiče, to im je top model - VWu nije, možda ima nekih razlika?

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ma sjaši!
    Superb htedoh reći...

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    A Accord? Impreza?
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  7. #27
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Impreza tesko da ima bilo sta sa ovim drustvom, mozda si mislio na Legacy!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    A Audi A4,BMW series 3,Mercedes C-class...

  9. #29
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Heh, mislio sam i na Imprezu ali sa 4 vrata. Hebem li ga, ima neka definicija, nešto saloon, pa su po tome Mazda 6, Accord, Insignia, Passat i sl. "kao" malo manja klasa u odnosu na Merc C, A4 i BMW 3 (valjda i Jaguar S).
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  10. #30
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Acoljub View Post
    A Audi A4,BMW series 3,Mercedes C-class...


    To je poseban, luksuzan deo segmenta i mislim da je ok sto nisu navedeni. Oni mozda mogu da pariraju cenom kao polovnjaci, ali kao novi nisu konkurenti. Cak i kao polovnjaci kad se ode na servis razlika je ocigledna.

    Drugo, sta ste navalili, ima max 10 opcija, ne moze sve da stane. Fino pise nesto drugo
    Last edited by VIP; 10th May 2011 at 13:05.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •