View Poll Results: Da morate da kupite limuzinu iz D segmenta to bi bila?

Voters
26. You may not vote on this poll
  • VW Passat

    5 19.23%
  • Renault Laguna

    1 3.85%
  • Toyota Avensis

    2 7.69%
  • Mazda 6

    10 38.46%
  • Ford Mondeo

    3 11.54%
  • Nešto drugo (navesti šta u odgovoru)

    5 19.23%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 52

Thread: NK TEST: VW Passat 2.0 TDI

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: VW Passat 2.0 TDI

    Stigao i VW Passat na test. Prethodni VW je bio [Only registered and activated users can see links. ] koji je vožen pre nešto više od godinu dana, tako da smo malo poboljšali situaciju sa VW Grupom. Auto je [Only registered and activated users can see links. ] pre neki mesec (tačnije u februaru).

    2.0 TDI je sa 140KS, manuelni menjač. Mašina ima start-stop (ugasi se na semaforu, na moje iznenađenje), a oprema je prilično bogata. Moram da priznam da dugo nisam sedeo u bogatije opremljenim VW mašinama, tako da ne mogu da procenim da li je Highline oprema, ali mislim da ne grešim.

    Veliki tač skrin kojim se upravlja sa radio uređajem, Bluetooth, dvozonska digitalna klima i još sto nekih drangulija koje nisam stigao da vidim.

    Prešao sam 5km do parkinga tako da na osnovu toga imam samo malo utisaka. Onako je tvrdnjikav, zvučna izolacija je solidna ali nisam baš impresioniran. Možda test mašina nema ono posebno laminirano staklo?

    Zanimljivo je da je sedište polu-električno. Naslon i podešavanja lumbalnih tačaka su električni dok je pomeranje napred-nazad manuelno? Par minuta sam drndao one kontrole pokušavajući da pomerim sedište u nazad dok nisam provalio da je ručka i dalje prisutna

    Dizelka ko dizelka - vuče. Nešto sam se žustrije prestrojio, gume su škripnule i u prvoj i u drugoj. Ugodno. Videćemo šta će merenje da kaže.

    Iskreno, više bih voleo da su dali 1.6 TDI ili 1.4 TSI, da vidimo kako vuku bazni motori koji na papiru uopšte nisu loši, pogotovu kad se pogledaju obrtni momenti.

    Fotke večeras.

    EDIT: Evo je cena. 28 soma. Isto ko i Corsa OPC Nurburging
    Last edited by zmaj; 6th May 2011 at 12:41.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Lepo.
    U opcijama za glasanje fali Opel Insignia.

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Škoda Superb?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ono sto meni smeta kod pasata, tj vw, jeste da su sa polom predstavili novi stilski pravac, novo lice, jer obicno ide obratno. Meni pasat ima prednji kraj pola. Mozda to ne bih na taj nacin dozivljavao da je prvo predstavljen na pasatu. Golf VI je nesto zaobljeniji napred, nema tih ostrih linija.

    Poslednje dve generacije Pasata su bile zaista lepe, dinamicnih linija, a ova mi je nekako nezgrapna. Mislio sam da je Superb nesrecno resen, ali sa pasatom su i to prevazisli. Mazda6 mi ostaje najlepsi auto u klasi. Insignia je tu nadomak, ali mi je mazda ipak nesto agresivnija.

  5. #5
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Koliko se sećam da je Bmw u seriji 5 ili čak 7 stavio to polu električno pozicioniranje sedišta, pa me ne bi čudilo da su to od njih "pokupili"... Sećam se da je mlađani Alvirović dobrih par minuta na predstavljanju automobila posvetio samo tom sedištu...

    A zaista fali Insignija u glasanju. A što se tiče Superb-a, zar to nije ceo Passat u drugom odelu?

  6. #6
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Mmmmmmmazdica.

    Imaju najbolje boje od svih priuštivih kola trenutno - ubedljivo. VW je takođe prijatno osveženje u poslednje 2-3 godine po tom pitanju, ali Mazda je ekstra.

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nisam se vozio u Insigniji i u Mazdi6. Mogu da kažem da je novi Pasat uredno prešao u klasu iznad po pitanju prostora pozadi i da Laguna i Avensis nemaju šta da traže po tom pitanju. Možda Superb tu može nešo da uradi, odnosno Latitude za Reno. Iza mene ima mesta da se sedi luksuzno, što prilično retko viđam.

    Dizelka solidno vuče, a beleži ekstremno malu potrošnju. Na 90 troši 3,6; na 100 4,0 i na 110 4,3. Izmerio sam 10,2 do 100kmč, a VW ga deklariše na ravno 10. U principu 10,5 je realno, za ispod mora da se isključi TC i da se solidno presliša dizelka. Menjač je tipičan VW - korektno. Ni dobro ni loše.

    Kao i sve mašine iz D klase, ni ova ne zove na neko lomljenje. Nakucaš ga na 140 i teraj autoputem. Po magistrali je isti kao i Laguna ili Avensis. Auto ko auto. Servo nije loš, kad bolje razmislim. Tj. nisam pomislio vidi - motam a nemam pojma koliko sam namotao

    Nisam dugo sedeo u VW mašinama, pa su mi malo neobični tasteri i interfejsi. Tastera ima svuda unaokolo, praktično gde god da se okreneš ima neki taster. Pogotovu kad se voziš noću, sve sija (diskretno) crveno....

    Multifunkcionalni displej je prilično moćan i prikazuje baš dosta podataka do kojih se prilično lako može doći uz pomoć komandi koje se nalaze na desnom kraku upravljača. Na levom su komande za audio sistem.

    E da. Nema automatsko zaklapanje retrovizora. To mi fali prilično, pošto ovde kod mene u kraju čas posla ostaneš bez retrovizora.

    Gepek je ogormantan. Stavio sam moj poprilično velik ranac i prosto je nestao u onolikom gepeku. Ko što rekoh, Pasat je izašao iz D segmenta sa 4,8m dužine.

    EDIT: Evo su neke fotke. Nažalost nisam imao vremena danas da slikam auto, tako da sam to uradio večeras, pa fotke baš i nisu neka reprezentacija (ove spoljašnje).
    Last edited by zmaj; 7th May 2011 at 01:45.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Ono sto meni smeta kod pasata, tj vw, jeste da su sa polom predstavili novi stilski pravac, novo lice, jer obicno ide obratno. Meni pasat ima prednji kraj pola. Mozda to ne bih na taj nacin dozivljavao da je prvo predstavljen na pasatu. Golf VI je nesto zaobljeniji napred, nema tih ostrih linija.

    Poslednje dve generacije Pasata su bile zaista lepe, dinamicnih linija, a ova mi je nekako nezgrapna. Mislio sam da je Superb nesrecno resen, ali sa pasatom su i to prevazisli. Mazda6 mi ostaje najlepsi auto u klasi. Insignia je tu nadomak, ali mi je mazda ipak nesto agresivnija.
    Dodao bih na spisak i C5, mada je Mazda6 ubedljiva zaista.

    Lm, ne mogu da kazem da je Passat neshto lep ali je po pitanju svega ostalog impresivan. Nisi reknuo azdajo jel karavan ili limo?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Tema je Pasat ANketa je onako malo da podstakne da neko nešto napiše.

    Šteta što je auto došao u lošem trenutku zbog činjenice da je bord kompjuter prikazivao autonomiju od 930km kad sam ga dobio... No, već sam ga nekoliko puta odlagao, pa je bilo il sad il nikad.

    Biće zanimljivo poređenje sa Pežoom 508 koji bi trebalo da dođe na test u narednim mesecima, a koji je takođe malo veći od 407 modela.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Fotografije.
    5:53.365

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •