Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12

Thread: Automobili na metan - CNG

  1. #11
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ja sam prosle godine kupio Punto sa fabrickim uredjajem ali tek sad vidim ovu temu.
    Motiv mi je isti kao i pokretacu teme - 50 km do posla. Ide se autoputem pa mi vremenski ispadne manje nego da trazim parking po gradu a potrosnju sam resio metanom.
    Punto trosi 4-4.5 kg/100, uz Cryo gas karticu sadasnja cena je 82 din, bez kartice 85.
    U Bgd postoje 4 pumpe:
    1. Airport City
    2. Konjarnik
    3. Karaburma
    4. Orlovaca

    Po Srbiji ima sasvim dovoljno pumpi da nigde ne ostanete bez gasa ali treba malo razmisljati. Postoji aplikacija za telefon sa mapom svih pumpi u Evropi i vrlo je azurna. Interesantno je da u Hrvatskoj, BiH i CG nema nijedna.
    Uglavnom, ima ih sasvim dovoljno da se bezbrizno vozite. Sa Puntom je problem sto ne moze da bude jedini auto - gepeka nema. Sve zauzme boca u koju stane 12.5-15 kg gasa.
    Voznja je stvarno dzabe pa u zadnjih godinu dana Pikasa koristim samo vikendom. Punto mi zamenjuje nekadasnji motor.

    Zakazao sam servis metanskog uredjaja za 20.12. posto nisam nista pipnuo od jula prosle godine a presao sam 40K od tad. Malo je povecao potrosnju i sada ne pada ispod 4.5 kg.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #12
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Gomila autobusa po gradu ide na metan a sretao sam i kamione na pumpi.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •