Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 83

Thread: Nove vozacke dozvole

  1. #1
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default Nove vozacke dozvole

    Koja smo mi banana drzava, da to vise nije normalno.

    Moj mladjani naslednik je 3 janura napunio 18.g. i zapalo mu je da odmah ima polaganje 4 janura. Polaganje prodje sasvim ok (ne nije preko veze ako ste slucajno pomislili )., polozio je i sad treba da doceka vozacku dozvolu.

    E, sad krece ludilo.

    Sve potrebne papire spremim ja (posto je raspust pa da mi se ne budi dete rano, "ljubi ga majka") i odem do policije. Predam papire ,a salterski radnik kaze, e mora probna dozvola sada. Kakva bre probna, pa valjda nova dozvola ona sto lici na licnu kartu. NE, ne, evo mo dobili probne dozvole, sada samo te izdajemo, plus morate da donesete potvrdu da je polozio prvu pomoc.

    Ja ne mogu da verujem sta cujem. Cek bre , pa ko bre ovde radi sa novim vozacima, ko bre obucava i drzi polaganje, kakva bre prva pomoc. Mnogo bre ali kad neko nema pojma sta prica moras da brekces i koristis bre u svim oblicima.

    Ja reko, aj daj ti meni tvoje od gore da ja sa njima popricam jer ja u auto skoli nisam dobio nikakav dopis. A ne ne moze to moze samo ona sa njima u Beogradu da prica.
    Ja reko aj ti meni prvo objasni oko prve pomoci, ako neznas ja cu ti pojasniti, pa ti pitaj.
    Iispricam joj , da mi i dalje koristimo testove koje donosi policajac u kojima se i dalje nalaze pitanja iz prve pomoci , tako da nema potrebe da niko donosi nekakvu potvrdu o polozenoj prvoj pomoci, pogotovo sto to jos ni agencija za bezbednost nije donela ureddbu po kojoj ce neko moci da ispituje i dodeljuje potvrde.

    Posle pola sata zovu me i kazu, e ne mora potvrda da se donese, ali po pravilniku koji je donesen mora da se izda probna vozacka dozvola. Kako bre , pa vi idete u suprotnosti sa pravilnikom, jer u njemu pise da mora i potvrda o prvoj pomoci, kako mozete tako ofrlje da radite kako se kome cefne.

    Onda joj ja dam i vozacku dozvolu "A" kategorije koju ima moj sin da bi mu skinuli zabranu do 125cc jer nije imao 18.g. i sad se ona nadje u cudu.

    Ja reko aj leba ti pokazi mi tu probnu dozvolu da je vidim. Ista je kao sada vec bivse saobracajne , zelena i dupla , ali sa tom razlikom sto na prvoj strani stoji velika oznaka "B" kategorije. Ja sad ukapirao koji je problem i sto ona sada cuti. Nema sanse da izda tu probnu dozvolu mom sinu jer on vec poseduje vozacku dozvolu sa "A" kategorijom. a u toj probnoj nema gde da se stavi ta kategorija jer je ona samo za "B".

    I sta sad...pa nista, cekam i dalje odogovor i Beograda, nekog ko nije imao mozga da ukapira problematiku.

    Moj sin u stvari sada samo overava novu kategoriju , a ne dobija novu vozacku dozvolu i to sada predstavlja problem za policiju. Ja od jutros od 8 sati cekam odgovor , ali nista jos, tako da cim nesto bude javljam.

    Plasim se da ce ici linijom manjeg otpora i samo reci mora tako, i da moj sin na kraju ne dobije dve vozacke dozvole , sto ni u snu ne bi smelo da se desi, jer je to prekrsaj tezak. Nemojte mesati PSP I dozvole za vozace traktora sa klasicnom A,B,C,D,E vozackom dozvolom, to su odvojene kategorije koje nemaju veze jedne sa drugima.
    Last edited by MASER; 10th January 2011 at 13:48.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Quote Originally Posted by MASER
    Moj mladjani naslednik je 3 janura napunio 18.g. i zapalo mu je da odmah ima polaganje 4 janura
    Vrlo ekspeditivno, nisam cuo za brze...cestitke nasledniku.

    To sa tim privremenim dozvolama, kapiram da je to kao i sa ovim potvrdama umesto saobracajne...jbg, imali su samo par godina da se pripreme.

  3. #3
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Cvijo nije privremena vozacka nego probna ona koja treba da se izdaje po novom pravilniku za polaganje i izdavanje dozvola.
    A to je ono da ne sme posle 11 uvece da se vozi i bez nekog ko nema 5 g vozacku da bude pored tebe i ta ogranicenja, da nbe smes da napravis nikakav prekrsaj godinu dana , da vozis manjom brzinom na auto putu...itd.

    ps. hvala na cestitkama
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Aha, to je u pitanju...a cek' zar nije to za klince koji imaju 17 godina??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Novi Sad
    Posts
    104

    Default

    To je za one koje imaju manje od 18god tako je to bilo od pocetka....Vas sin je polozio sa 18 sve po starom kolko sam skontao(bez onih dodatnih casova teorije i posebno prve pomoci i sta sve ne) treba da dobije normalnu vozacku nema sta oni da lelemudaju....pa ovo samo kod nas moze.....Idioti....malo su kontradiktorni po starom polozis al dobijes po novom. Jako zalosno

  6. #6
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Ovo stvarno vise nije normalno.

    Ovo se pretvara u spansku seriju garant.

    Znate sta su mi rekli danas. Tvoj sin je u raskoraku sa novim i starim zakonom. Kakav bre raskorak, korake ste napravili vi odavno , alo bree. I normalno nemaju pojma sta da rade, vozacku ne mogu da daju i sada ostaje samo da cekam. Koliko? pa po njima do kraja meseca , a mozda i duze, znaci nenormalna drzava majke mi.

    Prvo sto ce lekarsko uverenje isteci do tada, pa to sto ne samo moj sin ,nego bilo ko, ko je u ovakvoj situaciji nece moci da vozi kola, sto je najpotrebnije pocetnicima. Pa nece moci da vozi ni motor, nije bitno sto je ovakvo vreme , ko moze da ti zabrani da radis sta hoces sa svojim motorom(sta drzavu briga sto ja hocu sada da vozim , ionako je placena registracija za celu godinu).

    A danas su se javila dva nova problema.
    Treba da izadje moj kandidat na polaganje, a on je odradio obuku 40 casova za "C" kategoriju , znaci moraju da mu daju i "B" zajedno sa "C", ali ne postoji probna dozvola za "C" kategoriju, i sto je najgore kamion je preko 7,5 tona znaci ne moze ni samo "C1", tako da ce na kraju zavrsiti na sudu ovo sra..e.
    Drugi problem. polaze kandidat za "A" kategoriju , normalno po starom jer se to idalje tako radi, a ne postoji probna dozvola za "A" kateg, a ima 18g, a po novom sa 18g ne mozes da vozis cistu "A" kategoriju vec moze A1 ili A2 , znaci opet sud, jer nikako drugacije ne moze izgleda.

    Kazu mi prijatelji. registruj taxi sluzbu na sina, pa posle drzavi naplati za svaki dan cekanja na vozacku dozvolu, jer gubis profit zbog nesposobnosti drzave, sto ce neko vec i uraditi .

    Nastavak serije u sledecem javljanju.......grrrrrrr. kako sam besaaaaaaan...jebo me 5. oktobar, kad sam bio ovca.

    Edit: kad malo bolje razmislim , ista gov.a i vode ova ministarstva.
    Last edited by MASER; 11th January 2011 at 17:12.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Skoro mi neko prica kako je cuo na TV/u novinama kako se ovi iz murije hvale da izdavanje vozackih odlicno ide. Jedino sto im pravi problem je ako imate neko ogranicenje, pa savetuju da se ti vozaci ne javljaju bas odma
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Off: a gde će da upisuju ograničenja u saobraćajne? Zabranu prodaje, ili npr. da je vozilo na gas?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Ako su cipovane, onda "u cip"...

    Quote Originally Posted by zmaj
    Jedino sto im pravi problem je ako imate neko ogranicenje, pa savetuju da se ti vozaci ne javljaju bas odma
    OK, onda se ja ne javljam odma...
    Last edited by navic; 11th January 2011 at 22:17.

  10. #10
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    U čip? I onda će svaka patrola da ima čitače?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •