Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Novi Sad - Sarajevo, preporuke?

  1. #1
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default Novi Sad - Sarajevo, preporuke?

    Za vikend bi trebalo da posetim Federaciju, Sarajevo, pa me zanima put a i predlozi kuda da idem. Dal da idem an Loznicu pa na Han Pijesak i Sokolac do Sarajeva ili da idem na Bijeljinu preko Kuzmina pa na Tuzlu itd...

    Hvala na predlozima

    EDIT: U principu me zanima kakav je put, lak težak, pun krivina, loš/dobar asfalt, učestalost drumskih razbojnika (čitaj: saobraćajci)...
    Last edited by bruyoni; 14th October 2010 at 18:51.

    He who loses control, loses.

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Ja sam ti pomenuo putarinu okvirno od Rume do Kuzmina ako ides na Bn, ne znam koliko tacno iznosi. Mostarina se placa ako ides preko Srem Mitrovice na Pavlovica most, na Raci naravno nista, nije privatna cuprija.


    Ja ne bih isao na Tuzlu jer je taj deo naseljeniji i ima vise murije. Preko Romanije ka Han Pijesku je dobar put i nije gust saobracaj, jedino oko Vlasenice malo vise krivina.

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To smo onda sredili idem na Loznicu. Još da mi rekne neko gde su u Sarajevu najbolji ćevapi, pričaju mi nešto petica kod Ferhatovića, i pite. Jes da ću da dobijem ručak ali greota ne probati kad sam već tamo

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kakva je situacija poslednjih godina sa putem do SA? Najviše me sa naše strane zanima put.
    Išao bih Sremska Mitorvica - Bogatić - Šerpak pa uz Drinu i do Vlasenice gde moram svratiti.
    PS: Primaju li u u RS na pumpama kartice?

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Ja nisam odavno isao za Sa. Taj put je najbolji jer ides preko planine i manje je naseljenih mesta i panduracije. Nisam jos naisao na pumpu gde ne primaju kartice, a da njena spoljasnost o tome ne svedoci unapred.

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Sve obavljeno, drum i kod nas i u Republici Srpskoj lep. Ima jedna deonica oko Milića gde se radi novi sloj asfalta ali se radi solidnom brzinom pa verujem da će u do kraja meseca sve biti završeno.
    Gorivo natankovano kod Neškovića, uz upotrebu VISA kartice
    Pandure u RS nešto nisam video osim što sam u Vlasenici uleteo u zabranu saobraćaja posle 19h u centru, devojka koje je iz tog mesta je probala da me iščupa plaćanja, malo mesto svi se znaju, ali pandur je dogovor odbijao (ja u šoku)... ceh 21 marka. Koliku je frku digla očekivao sam da je bar 100 pa kad sam čuo cenu samo sam platio u uhvatio tutanj da nam ne napravi još veću scenu. Dosadašnji skor: Tri puta prešao drinu, tri puta plaćao kaznu

    Ruta je bila NS-RU-ŠA-LO-Šepak. Odlazak u četvrtak veče, niđe gužve. Povratak u ponedeljak veče malo veća gužva na granici, pandur me iznervirao upućuje u tri kolone ja odem u treću, on kuca na prozor "Što si tu stao?" - "Pa tu si me usmerio!" -"A to je za one sa uzetim dokumentima, sad ćeš se načekati" Ja koleginici mu mahnem da uzme papire i ona "Tu ćeš se načekati".... tu su mene sprečavali da napravim scenu. Načekao sam se 5 minuta! Primo dokumenta i kroz prozor dvojcu bez kormilara od malopre doviknuo da im se zahvalim što sam dugo čekao. Ljutito su me pogledali ali sam dao gas, a u kolima sam popio ćušku.

    Ja pejzažima i Javor planinom oduševljen! U tim krajevima nisam bio ni koliko ima prstiju na jednoj ruci. Većinu vremena smo proveli na odmaralištu kod Vlasenice al ne bih da otkrivam detalje jer sam već počeo da snimam lokaciju za bungalov. Klima milina saom što smo imali 2-3 baš obilna pljuska ali za razliku od ove nizine i kad leti rokne kiša nema sparinea danju ma koliko bilo toplo noću spavaš ko zaklan. Ja se prilagodio tako da evo u NS umirem od vrućine. Sve u svemu nadam se da ću ponavljati rutu!
    Last edited by bruyoni; 11th August 2020 at 22:09.

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Mogao si i neku fotku opaliti da nam docaras. Ne granicog prelaza, Javora

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ima nesto ali nisam ti ja vise od onih sto samo fotke rokaju. Dosadio mi fotoaparat pa ni ovaj na mobilnom ne koristim previse

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Lepa je bosna, poludivlja odkud ti u tom kraju?

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Baš kako volim, a i nije daleko.
    Uvatli me i odveli me...

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •