Page 3 of 58 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 21 to 30 of 577

Thread: Koje gume izabrati?

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jel probao neko ove nove asimetricne tigarke Hitrus, il tako nesto,? Treba da menjamo gume pa sam gledao da uzmem 635 ali mi rece covek u radnji za te gume ali ih trenutno nemaju, skuplje su nekih 500 din...

    He who loses control, loses.

  2. #22
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Hitris, izasle ove godine cini mi se, nisam procitao nista o njima jos ali u predstavljanju su pomenuli da je geometrija te gume kopija sa Michelina, tako da se nadam da nisu nista s*ebali dok su kopirali.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Vidis... bas zagledam tigar katalog i taj Hitris je pljunuti Michelin Pilot Primacy.. gde ima dobrih testova guma na net-u? Ako ga nisu samo vizuelno kopirali onda bi trebali dadaju dobru sliku testovi primacy-ja

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Member PnP's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Beograd
    Posts
    80

    Question Gume

    Interesuje me da li neko zna kolika je cena gume Tigar Hitris dimenzije 195/65 R15?

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Preporucena cena 62€

    Aj kad sam tu. DOk sam dangubio za nepotrebno velikim dimenzijama od 225 za tamo neki svemirski brod, naletim u tigar prodavnici na Rotex H2000 pneumatik. Kaze mi prodavac da je to Tigar ali za Nemacko trziste, da je prva klasa, da je usmerena sara (ajde kao nisam video) i da je meksi radi komfora. Pa me zanima ima li ko iskustva?

    PS Cena ista ko za Hitris

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Tigar Prima

    Da li neko koristi ovu gumu od prisutnih? Izgleda jako dobro i na papiru nudi čitavu gomilu performansi u odnosu na uloženi novac. Na proleće bih kupio 4 alu felne 16", a ostavio ove zimske što su mi na plehanim 15-icama, koje su došle uz auto.

    Dimenzija: 205/55 R16.

    Konkretno su me u jednoj radnji ubeđivali da je Hitris bolja guma, iako vizuelno Prima izgleda kao tiša guma sa malo više suvog gripa i ekstremnijim kišnim kanalima. Hitris izgleda mnogo konzervativnije i teško mi je da shvatim da Hitris može pružati bolje performanse i niži nivo buke.

    Otvoren sam i za neke druge alternative, ali da vrede. Čitao sam raznorazna iskustva ljudi na netu u vidu ozbiljnih razočarenja nekim veoma skupim gumama, tako da ne bih rizikovao da potošim velik novac za neko potencijalno preskupo smeće.

    Zanimjivo je da Prima ima dobru prodaju na Zapadnoevropskom tržištu, a može se naći u mnogim on-line katalozima napolju. Tužno je što je obično čak i malo jeftinija nego ovde. Strani brendovi su ovde u vrh klasi i duplo skuplji nego po Evropi - užas.

  7. #27
    Member PnP's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Beograd
    Posts
    80

    Default

    Sto ne vidis za Michelin Primacy HP?
    Odlicne su gume a i nisu nesto preterano skupe.

  8. #28
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Cena guma je direktno srazmerna sa prodatim brojem artikala. Ne moze nas dobavljac da ima iste uslove, kad ukupna prodaja u Srbiji neke gume je manja nego sto ima neki gumar iz Minhena (zanemarimo zelju nasih valjatora da zarade 250%).

    Vezano za Tigar. U principu to je treca klasa Miselina (prvo Miselin, pa BFG, pa Tigar).

    Nisam imao priliku da probam te modele (primu i hitris), ali sudeci po dosadasnjem iskustvu sa winterama i rotaxima - tigarke ne rade u trenutcima kad ti je to najpotrebnije - susnezica, prva kisa i uopste svim, da kazem, prelazinim uslovima. Vintere super rade kad je debeli sneg i samo tada. Rotaxi su super po suvom ili totalno mokrom kolovozu. Prva kisa - ko da si umesto guma stavio kolima rolsue.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Prima je odlican pneumatik za ulozeni novac, drugar je ganja na Volvo-u i nema nikakvih zamerki zamerki. Balansirana je iz prve sa jako malom tezinom 5g, po kisi pici ko bilo koja strana. Kaze da je mozda malo bucnija u odnosu na neke Continental koje je imao ali nista strasno. Ali pazi to nije zimska guma, nije ni Hitris; 635 i rotex su kao neke za sve sezone ali nije to to zimi tako da ne ocekuj da izvlacis kamione zatrpane u smet
    E sad hitris je kao nesto noviji dizajn i ne znam nikoga da ih ima, ja sam ih hteo uzeti ali nisam na kraju, mada se suska po gradu da su jako "sarene" tipa neke se jako tesko balansiraju dok je nekima dovoljan jedan krug na masini dok sa Primom nema tog problema

    Od alternativa sta ga znam kazu da je Barumov Bravuris odlicna guma, BFGoodrich ko sto kaze zmaj, cak nije ni skup kao ni Kleber; takodje probaj i Toyo, one su malo vise sportski orjentisane pa se brze trose dok sam za Fuldu cuo da su jako plasticne. Mada opet ne treba se ni zaletati sa kupovinom neke skupe varijante jer se bas ne dobija uvek kolko para tolko muzike.

    PS-ako oces za zimu da se spremis ozbiljnije uzmi neke celicne felne i winteru tip 195/65 R15 i pici po planinama, tj ako bude snega, zbog tipa globalnog zagrevanja, bebi pandi i grbavih kitova...

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Tnx.

    Imam trenutno sasvim solidne zimske Michelin u fabričkoj dimenziji 195/65 R15, tako da njih ne bih dirao do sledeće sigurno, kad bih verovatno uzeo sve 4 Wintere - Zmaju, to što si napisao generalno važi za većinu M+S pneumatika. Na jugu sam imao Marshall (Toyo) M+S 155/70 R13, i ta guma je po snegu išla kao nesreća - bukvalno prolaziš pored ovog 4x4 SUV šminkeraja po gradu i smeješ im se u lice. Na suvom su bile jedva osrednje, premekane, na kiši takođe jako slabe, sve dok ne bude neki totalni potop.

    U principu, što se naše klime tiče - 'ebeš moćnu zimsku gumu, ako baš zaglaviš na nekoj planinčugi, namontiraj lance i ćao.

    Čuo sam i ja da je Prima bučna. I ove zimske su mi bučne, rado bih pokušao da utišam, jer stvarno uživam u tišini do nekih brzina preko 120, kada zimske Mišelinke postaju stvarno preglasne (a tek što se greju na 160).

    Nema žurbe, kupovina će da se desi tek na proleće, pa se nadam da ćemo doći do nekog pametnog rešenja. Mišelinka iz posta #2 zvuči primamljivo, bar deo njene marketing kampanje: traje 25% duže, koči kraće na mokrom. Zanimljivo.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •