Page 1 of 58 1231151 ... LastLast
Results 1 to 10 of 577

Thread: Koje gume izabrati?

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2

    Question Koje gume izabrati?

    Interesuje me koje gume da kupim za Fiat Bravo 1.4 12V?

    U prodavnicama su mi nudili 14'' 175/65 i to sledece:

    1. Barum
    2. Sava
    3. Semperit
    4. Continental
    5. Michelin
    6. Tigar

    Koje da izaberem od navedenih, a da budu optimalno resenje i za zimske i letnje uslove i naravno da ne budu preskupe (mozete da navedete npr. koje od jeftinijih, a koje od skupljih modela). Navela sam ovde proizvodjace koje su mi nudili prodavci, a molila bih ako mozete da mi kazete koji model tacno da pazarim sa kratkim objasnjenjem zasto se odluciti za njega, a ne za druge. Hvala unapred.

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da probam da pomognem iako cetvorotockasi nisu bas moj fah. Pa sad ako zelis ekonomicnije resenje trebala bi da razmotris Sava i Tigar (jer koliko se meni cini one su jeftinije). Sa Tigarkama (wintera, konkretno) znam ljude koji imaju odlicna iskustva, predpostavljam rakodje da su im i All-weather pneumatici solidni. Za Savu sam isto upoznat da su odlicne gume (malo udobnije od tigra ali to je subjektivno). Micheli stanardno dobar, stari vozi fronteru sa njihovim XTT gumama od prosle godine i koliko sam ja primetio bolje koce, manje se cuju od serijski a i teze se buse (u jednoj je bio zavrtanj od ok 4 cm i nista)

    Koliko sam ja upoznat Tigar radi pneumatike u dogovoru sa (cini mi se Michelin-om, ispravice me ako gresim) a Sava sa GoodYear-om (isto kao predhodno)

    Od neki skupljih sta ga znam ali sa npr Michelin, Pirelli, Yokohama, Dunlop neces pogresiti samo ako pravilno odaberes.

    Pozdrav

    He who loses control, loses.

  3. #3
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Ako je manji budzet u pitanju onda definitivno Tigruse, wintera. Ja sam uzeo 2 za napred jos proletos i sada po snegu su se EXTRA pokazale. Sve pohvale.
    "Racing is a space-time continuum"

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja "nosim" univerzalne tigar 621 i prilicno su korektne po ovom snegu. Mislim da imas prakticno samo dve opcije od ovih guma koje su nabrojane.

    Ako hoces jeftinije onda Tigar. 621 koja je prilicno jeftina i korektna ili 635 ako ima u tvojoj dimenziji? koja je za klasu bolja i po svim testovima je jako dobra (one bi trebale da budu od oko 3500 din po komadu za 14 cola)
    Wintere naravno ukoliko se ipak odlucis da kupis iskljucivo zimske gume.

    Ako hoces skuplje, onda je tu Miselin. Continental jeste ime, ali je Miselin ipak Miselin. Cena bi trebala da bude za Exalto model oko 7000din.

    Cene su onako iz glave, vise treba da budu orijetnacione.

  5. #5
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Posto ti trebaju gume za celu godinu, kupi onda neke "all season" varijantu.
    Wintera Tigar je odlicna guma ali za sneg, kisu i nize temperature. Kada otopli to vise nije to, i sto se tice stabilnosti a i guma je meksa pa se leti brzo trosi.
    Sava gume preskoci jer je su totalno u out-u. To vise nije stara Sava koja je bila dobra i kvalitetna. Smesa je gotovo plasticna, tvrdja nego ranije i lako puca a i proklizava sto je moje iskustvo a i iskustvo mojih prijatelja koji su ih koristili u zadnjih par godina.
    Barum i Semperit bih ja licno zaobisao, Semperit sam koristio i posle manje od godinu dana sam imao baloncice na obe gume.
    Ostaje znaci Miselin i Continental sa kojima nema greske ali s obzirom na cenu moja preporuka je ipak Tigar koji je sada pod Michelinom kao i GoodRich i Kleber, i pravi odlicne gume (odnos cena/kvalitet) ali ne Wintera nego neki drugi model. Ima ih t621 , T635 ali pitaj prodavce koja je bolja za prednji pogon.
    Po meni, za nase klimatske uslove, kisna guma sa malo debljom sarom. Po tvrdoci i sari pokazuje se dobro i zimi i leti, kao recimo all season guma. Na mom autu su trenutno takve GoodRich i prezadovoljan sam a cena im je malo jaca od Tigra, recimo par stotina dinara po kom.
    Eto toliko, pozdrav.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2

    Default

    Zahvaljujem na iscrpnim informacijama!
    Gume kupljene i to Tigar- TG 635...

    Odlucila sam se za jeftiniju varijantu, pa cu videti kako ce se pokazati...

    Pozdrav...

  7. #7
    Senior Member shomi05's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    SUISSE
    Posts
    170

    Default

    ako hoces najbolje gume to su pirelli
    za letnje uslove pzero a za simske sottozero!
    Bolje gume od ovih ne postoje, pitanje je samo dali ima dimenzija za tvoj auto, ali trablo bi posto pocinje od 14
    THE POWER OF DREAMS


    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #8
    Senior Member Suba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    464

    Default vredestein

    interesujeme ukratko, jel vrede cemu, ja nikad cuo pre za ovu marku guma ( pneumatika )?
    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #9
    Senior Member Markoj's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Sombor
    Posts
    697

    Default

    Dobre gume!Skupe dosta!Nisam ih licno koristio ali sam cuo da su dobre!Imaju i jedinstvene sare!

  10. #10
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Holandske gume, uglavnom dobre za kisu, nisu toliko skupe ali nisu ni nesto posebno, mozda zlatna sredina.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •