Page 58 of 58 FirstFirst ... 848565758
Results 571 to 577 of 577

Thread: Koje gume izabrati?

  1. #571
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nidžo, oni dodaju dimenzije kako vreme prolazi. Znam da si mi to rekao i prošle godine na Navaku oko dimenzija, ali meni tad mozak bio preokupiran kočnicama, pa sam samo klimao glavom iako sam ja kod mog gumara gledao i imali su ih u ponudi i kao 225-40-18 i kao 235-40-18, samo što razlika u ceni nije bila nešto dramatična iako je 225 daleko popularnija dimenzija.

    U svakom slučaju, brzi uslužni upit kaže da u 225-40 ima da biraš.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Daleko je isplativija recimo akcija da se ide na Cup2 u 225 jer je primetno jeftinije, ide cena dole za oko 40E po gumi dole. To mi već opipljivija dobit.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #572
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Cup2 je druga neka priča skroz, više za TD manje za svaki dan. PS4S je da zaokružiš taj auto u jednu optimalnu celinu, kao daily.

    Hvala na linku, ovo daje neki smisao i 18icama.

  3. #573
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Loše sam se izrazio. Htedoh reći za ps4s nije neka ušteda da ideš na 225 umesto 235, dok je to za cup2 dosta bolja ušteda. Dakle, za neke gume ima smisla da se pomeriš u popularniji broj, dok za druge ne toliko.

    Nisam ulazio u to koga gađa PS4, a koga cup2.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #574
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Stigli gudjeri. Ipak sam ih montirao tako da su maltene na trek dej otišle sa štraftama po gazećem sloju... Sad su lepo obrušene...

    Kod gumara stoje cup2, pa sam baš malo upoređivao tvrdoću boka na starom pzero, na gy F1 supersport i na cup2 connect.

    Pzero je najtvrđi, a začuđujuće cup2 najmekši? F1ss je malo udobniji od pzero u redovnoj vožnji dok ne mogu da kažem kakva je na stazi jer sam do sada na stazi uglavnom gledao da li ću se zaustaviti, a ne kako se ponaša auto.

    F1ss ima tredver 240, tako da nije super mekan pa bi trebalo da preživi još neko brušenje na Nataku ako ne nađem bolje gume do tada.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Last edited by zmaj; 12th April 2021 at 20:43.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #575
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vrlo zanimljivo štivo, kao i uvek od ovog dase.



    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Last edited by zmaj; 17th April 2021 at 13:27.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #576
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Namontirah letnje fulde pre neki dan i jutros pre polaska za bosnu reko da proverim pristiske. Deckic koji je menjao gume narokao pritiske skoro na 3 bara. Spustim na 2.4 i 2.3.

    Odvezem 150 km, veci deo auto put, oni otisli na 2.8 i 2.5. Spustaj opet nazad.

    Bilo je danas lepo vruce, merac u autu je pokazivao cak 33 stepena. Tako da eto jeftino kinesko sokocalo vredi svaku paru.

    Nije da nisam osetio da su pritisci otisli u nebo, al bar precizno mozes da nariktas natrag. U mom slucaju auto bas postane nervozan na kolotrazima i poskakuje straga, a kojloveri ne pomazu u celoj prici nimalo.

  7. #577
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo još zanimljivog materijala, isti autor.

    Ovo je prvi put da sam ostao bez argumentacije na konto kako se izvode testovi, pošto je dao neke detalje kako se sprovodi kočenje i....ja tu ništa ne bi imao da dodam

    Ja sam sa moje strane, prilično subjektivan tako da ne mogu da kažem da imam neke posebne informacije koje bi, bar po njemu, trebalo da dobijem od F1 SS u odnosu na PZero koje sam skinuo. Ove moje PZero čak nisu nova smeša, ali opet ne mogu da kažem da išta posebno osećam razliku, jedino što ide u moju odbranu je što sam između Pirelija i GY imao par meseci koliko je trajala zimska pauza.

    Zanimljivo je da sam sada u povratku sa mora imao baš priliku da ih isprobam po vlažno/kišnom vremenu na serpentinama po Durimitoru, a pri temperaturi od 4C. Kao što rekoh u temi za Megana, vozio sam dosta rezervisano, ali opet nisam niti jednom došao u situaciju da guma čak i u vrlo klizavim ukosnicama popusti, čak i vrlo malo. Na brzim krivinama drži sasvim solidno, tako da stičem utisak da ova recenzija verovatno pretpostavlja dosta stajaće vode gde bi UUHP gume zapravo izgubile kontakt sa podlogom.

    Zanimljivost vezana za Hankuk je da po švapskim oglasima većina felni koje gledam su upravo uvijene u Ventus S1... Nisu švabe lude

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •