Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 97

Thread: BMW1 vs Alfa 159 vs nesto trece?

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ne razumem, nisam ja pomenuo ove automobile vec Nidza Alfa je lepa, ovaj Bmw je ruzan i to je moje skoro jedino zapazanje. Alfa je prava sportska limuzina, Bmw je pomalen, zdepast hečbek.

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ne vrdaj, rekao si da je BMW ružan, to mu sad dođe isto ko da si rekao da je Stilo ružan
    I ja sam bio neprecizan, E81 jeste pomalo kljakav ali zato E82...za restilizaciju upucaj farove i spusti nos i bombona!

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ne znam šta je e81, a šta e82?

    Elem, hečbek kec izgleda isto ko mazda3, tako da možeš lepo da prištediš i kupiš napucanu mazdu3 za upola cene od bmw-a. E ako pričamo o kupe karoseriji (ona limuzina, da budem precizan)....To je mnogo bolje...

    Pošto se Nidža ne gadi baznih motora, kapiram da bi tu čučnuo 116/118d. Meni lično takav koncept nikad nije bio jasan. Ako ću da plaćam premiju za marku, onda ću bar da vozim propisan motor. U dizel varijanti to je 123d, da se zadržiš u pristupačnom poreskom razerdu. Da imam pare 135i, bez razmišljanja. Ali baš bi morao da imam para na kamaru da uletim u tu akciju.

    E, da - tema ima totalno promašen naziv. Trebalo bi da bude BMW1 vs 159 ili nešto slično. Ja sam pomislio da stvarno treba da izaberemo šta će biti novi Golf 2!
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    e81 - heč
    e82 - kupe

    Od dizelki u kecu nema ništa ispod 2 litra a na 1.6 benzinca bi turbo lego ko budali šamar ali očigledno imaju viška faličnih 2.0 blokova

    PS: Ja bi alfu, pristrasan sam
    Last edited by bruyoni; 28th August 2010 at 23:12.

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Bezveze mene da stavljaš u naslov teme. Promeni u nešto generičko. Što se izgleda tiče, o ukusima se ne raspravlja. Meni se oba automobila vizuelno veoma dopadaju i spolja i iznutra. Što se prostora tiče, uopšte nije loša 1inica, tu je negde kao Stilo sa 3 vrata, sa tim da sam ja vozio verziju sa 5. Više mi se sviđa kad ima 3je vrata. Pozadi na klupi ima manje mesta nego u Stilu, ali mislim da nije toliko kritično. U gepeku takođe ima mesta za 2 velika kofera. U Alfi može da se vozi 4-oro gospodski, ali to mi nije prioritet, za tu priču imamo vrlo izdašnu Octaviu.

    Uglavnom, biće vremena da se priča slegne, jer 159 je stara ljubav, a 1inica nešto sasvim novo. Alfa 159 mi je izazivala srčani udar dok nisam mogao da je imam, sad mi je situacija malo drugačija. Ono što me odbija od nje je što su za cifru koju sam planirao da izdvojim prešle po 150 i više hiljada, dok BMW u nekoj osnovnijoj varijanti za iste pare nudi 2008 godište i vrlo malu kilometražu oko 20tak hiljada.

    BMW nisam primećivao dok nisam seo u njega i proveo dosta vremena za volanom. Sad je priča sasvim drugačija, iako je objektivno manje racionalna kupovina. Kao ljubitelj automobila, za mene je auto nešto više od prevoznog sredstva, te na taj način pristupam kupovini. Voziti 1inicu, pogotovo kad se sedište spusti do patosa je stvarno super. Volan je odličan, menjač malo pretežak, a zadnja vuča se uopšte ne oseća.



    Upoređuju ga ljudi sa korejancima i japancima, ali meni ovaj autić izgleda vrlo individualno sa konturom drugačijom od proseka. Dugačka njuška i neobična kabina uz odličan enterijer (ako izuzmemo gadnu verziju sa navigacijom koju sam imao prilike da vozim).

    Da ne zaboravim da dodam, Alfa se sigurno bolje vozi, iako je veća i teža. Njeno ležanje je u klasi neprikosnoveno, sašila je sve redom, uključujući i BMW serije 3.

    Inače, sve opcije su otvorene, žurbe nema.

    Last edited by nidza; 29th August 2010 at 00:33.

  6. #16
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Elem, halooglasi, Bmw 118d, 2006,11950 eura i 130i, 2007, 28000eura. Ne znam kako se krecu cene 1-inica, al ovde mi bas velika razlika, ko da ovom jeftinijem nesto bitno fali. Mrzi me da trazim po netu jos. Alfa 159, hmmm, nema ni jedne na halooglasima. Mislim da bih pre pucao sebi u koleno nego to da kupim!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Naslov je imao saljivu konotaciju, ali posto se vecini ne svidza priklonio sam se

    @Misha

    Ja videh barem desetak na internet oglasima?

  8. #18
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Ima ih koliko hoćeš po oglasima. Ja sam ovlaš gledao 116-118i/d (2008 godište, oko 12.000, kilometraže se kreću od 15-50k). Za 15-16 može da se uzme dizel 2009. Slažem se da su 123d, 120d u nekoj jačoj opremi ili 130i dosta skuplji (3000ccm me ne zanima). I najslabija 1inica može da pređe 200 na sat i ima vrlo sportsku notu. S obzirom da su svi ti motori zapravo više od 90% potpuno isti, odnosno 2000 kubika, može puno da se dobije čipovanjem slabijih. Pokušavao sam na netu da nađem razliku između 116 i 118, obe verzije, i izgleda da je samo u mapi. 120d već ima malo ozbiljniju turbinu.

    Kao što već rekoh, veliki minus za obe marke mi je promena servisa. Zato je veliko pitanje kako će ova tema da se završi.

    Na primer:
    [Only registered and activated users can see links. ]


    Alfa 159, hmmm, nema ni jedne na halooglasima. Mislim da bih pre pucao sebi u koleno nego to da kupim!
    Argument?

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nema argumenata. Coveka je stra'!

    Meni se isto mnogo vise dopada Alfa. Mislim da ce cena servisa jednog i drugog da bude na nivou, pa iz tog ugla gde god da se okrenes mora da bude skupo. Mozda je taj argumen promene proverenog servisa daleko najjaci.

    Inace, mislim da gresis sto kazes da postoji samo 159. Da sam u parama, za mene je Brera numero uno

    EDIT: Evo ona deltina test mašina je na prodaju.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by zmaj; 29th August 2010 at 12:38.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    @VIP, Nidza
    Ma naravno da ih ima, lepo rekoh da sam gledao samo halooglase, jer me mrzelo da trazim nocas po netu.

    @Nidza
    Kakav ti argument treba? Evo najjaceg moguceg, supertest 159 u Autobildu. Motor umro na 20 i nesto soma, zamenjen u garanciji. Mesto desavanja Nemacka! Meni kad bi crk'o verovatno bi mi trebao advokat u Srbiji. I cekalo bi se jedno pet godina. Znaci sto kaze Zmaj strah me i to panicno!

    Nije mi jasno kakav ti argument trazis, jel dovoljno da probam auto jedno 50km, ili treba da ga kupim pa da onda iznosim argumente!
    Last edited by Misha; 29th August 2010 at 13:11.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •