Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32

Thread: NK TEST: Ford Fiesta 1.4 TDCi

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Ford Fiesta 1.4 TDCi

    Prvi Ford kod nas na testu. Kira je iskoristio svoja poznanstva, pa nam je Fiesta data na test od petka do ponedeljka. Ja vrsim pritisak na Ford vec dobre dve, dve i po godine - bez rezultata.

    E sada, da li je Kira uleteo u peterac bas kada je trebalo, to ne znam. CInjenica je da sam na stolu video fotokopiju vlasnika sajta net auto govori da je moguce da su odvojili jednu Fiestu i jedan Fokus za testiranje. Da li bi NK bila na spisku bez Kire? Ne znam, ali naginjem ka tome da ne bi smo dobili kola.

    Bilo kako bilo. Fiesta.

    Automobil sam samo i jedino viđao spolja. Izgleda lepo. Kompaktno, oštro i liči kao da je rođeni sportista. Sada sam imao priliku prvi put da sednem i isprobam mašinu. Nisam mnogo vozio (praktično sam samo jednom istreso automobil na merenju performansi), tako da moja zapažanja nisu za uzeti ozbiljno već treba čekati Kiru.

    Enterijer je katastrofa. Kompletna komandna tabla je blago rečeno očajna. Podseća me na neku Kiu ili Hjundai od pre jedno 4-5 godina. Recimo me podseća na Rio. Ovako na prvu loptu, da sam kupac automobila, glat bih izašao iz Fieste i ne bih se osvrnuo.

    Da se razumemo, konzoli ništa ne fali. Auto ima bord kompjuter, klimu, podizače..sve što treba. Al, nekako mi je baš podbacio u odnosu na spoljašnjost. Ko zna.

    Javiću se sa rezultatima merenja za vikend. Koliko se sećam autoočajno ubrzava 0-100, ali je zato dizelka od 50kw prilično elastična u petoj brzini.

    Evo par fotki, koliko sam uspeo da slikam. Kira žurio negde i ne stigoh da slikam inkriminisanu unutrašnjost
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Pozdravljam pocetak saradnje sa Fordom!
    Po mom subjektivnom misljenju cenim da su pomenuta 2 modela (Focus i Fiesta) upravo sada veoma zanimljivi i privlacni sto zbog izgleda (spoljasnjeg) sto zbog primamljive cene trenutno.
    Jedva cekam komentare posle vise predjenih kilometara.
    "Racing is a space-time continuum"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    KOji je ovo auto iz kog ste slikali fiestu?A sto se tice fiieste spolja bas lepa mada nikad ne bih uzeo tako mali auto!I have family man!Cekam enterijer!!e da koliko je od 0-100?

  4. #4
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Ja sam na letovanju upoznao menadzera prodaje Forda koji radi u salonu u Novom Sadu, i u razgovoru o niskim cenama za fiestu i fokusa koje su vazile u vreme svetskpg prvenstva u fudbalu dotakli se teme test vozila. Ja mu reko da na ovom nasem sajtu nema nijednog testa bilo kog njihovog vozila, i covek se naso u cudu. Kaze, kako ne mozete da dobijete test vozilo kada se to maltene svima odobrava.

    Ja sam posle odmora bio nesto vise zauzet i nisam stigao da posaljem upravi PM , ali mislim da bi ljudi iz NS sigurno dozvolili neki test forda, al kako Zmaj oplete po unutrasnjosti fieste ...

    Sto se same fieste tice, ona i nije namenjena nikom drugom osim zenama i vrlo mladim ljudima kojima unutrasnjost i jeste namenjena sa, vrlo atraktivnom spoljasnjoscu. Pa poledaj na koji telefon i lici unutrasnjost.

    Iskreno, ja sam juce vozio Audi A6 iz 2007 g, i jeste sve to mocno, i jeste da bih mozda pozeleo taj auto, al brate ona unutrasnjost i sve ukupno po meni ne vredi 55 soma evra kolko ga je moj rodjak platio.

    Fiestina unutrasnjost po meni vredi 8990 koliko je kostala, a probao sam je, i jbga nije za mene al nije bilo mladje osobe koja je usla u auto da nije rekla super je kupila bih je. Jedino oni koji ne mirisu ford kao marku su rekli pa i nije nesto, tako da ,ne bi se ona ni prodavala toliko da se ne svidja ljudima. A da se ne lazemo, hit je sto se tice B segmenta.
    Last edited by MASER; 14th August 2010 at 18:26.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Maser, totalno si u pravu. Kad bolje razmislim, Fieste uglavnom vozi mlađa populacija, a zasita većinu čine žene. Ne bih automobil okvalifikovao kao "ženski", ali ga činjenica - žene vole

    A nije loše voziti kola koja žene vole dok si mlad

    Uglavnom, nije samo čudna konzola, već i prilično nelogičan raspored komandi. Meni recimo odmah upalo u oči užasno malo i sakriveno dugme za sva četiri migavca. Nema šanse da ga nađeš iz prve kad je frčno kočenje. Al valjda mladim vozačima i vozačicama to i nije tako bitno

    DIzel ko dizel - bezveze. Mislim, nisam u tom fazonu pa mi bezveze. Inače peta je prilično kratka brzina pa mali TDCi lepo ubrzava i u najvišem stepenu prenosa. Kočenje je korektno, ali treba uzeti u obzir strašnu vrućinu pa su gume i asfalt verovatno povećali kočioni efektat. Nešto oko 42m je bilo zaustavljanje sa 100kmč.

    Što se tiče test vozila... Pojma nemam koja je poslovna politika Forda. Mene zavlače ravno tri godine, a ko što rekoh, da nije Kira ispod žita izvukao automobil sumnjam da bi smo ga uopšte i dobili. I pored toga što mi se svaki put čovek zadužen za to sit naizvinjava i naobećava.

    Što se tiče uzimanja kola na test, a da nisu u BG. Ja nemam vremena da idem do NS, sa novonastalim obavezama, a drugi vozači su za to totalno nezainteresovani. Ista akcija je i sa Ćirkomom od koga bi mogla da se uzmu kola na test, ali treba neko da ode do Zrenjanina
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Izvinjavam se sto tek posle tri dana stizu moje prve impresije, ali nazalost nisam imao vremena da pisem... ono malo slobodnog vremena sam proveo u voznji automobila...
    Ja sam mozda bio pripremljeniji od Zmaja, jer sam pre nekog vremena dolazio u salon i detaljnije gledao bas takvu fiestu (ta boja i nivo opreme) koju je koleginica htela da kupi, i totalno mi je bila jasna filozofija koju je primenio Ford. A to je da su u evropi vecina kupaca malih automobila upravo zene-devojke, i da je cilj da se boje i dizajn upravo njima najvise i dopadne. I mislim da su u potpunosti uspeli, prvo boja vozila - ljubicasta, drugo enterijer - ljubicast, koji je po prilicno moderan u odnosu na konkurenciju.
    Ne bih da zvucim suvise seksisticki, ali zene ce najcesce reci vidi sto je lep onaj crveni atomobil, nece reci vidi sto je lepa ona alfa romeo 159 2.5JTS v6 24v jer to njih ne interesuju automobili u tom smislu, vec oblik i boja i naravno nikad se nece prevariti da pokuzu na neki jeftin automobil
    Sto se tice kokpita, mislim da ni to nije nesto preterano komplikovan, treba malo vremena da se priviknes ali posle toga sve to dodje na mesto. Nije u fazonu VW da znas zmurecki gde se sta nalazi, ali garantujem da ce se svako ko bude vozio neko vreme fiestu isto tako dobro snalaziti
    Motor i performanse, na mene su ostavili sasvim pozitivne utiske. Prvo cu navesti da automobil poredim sa vrlo slicnim automobilom koji sam vozio 3 godine (pezo 206, 1,4 HDI 68ks). U odnosu na pezo primetno je startniji i cinimi se da ima bolja medjuubrazanja i vecu elasticnost. Mada bih rekao da po board kompjuteru ima i nesto vecu potrosnju.
    Fiesta ima signal kada bi trebali da saltate brzinu u vesi stepen prenosa radi najmanje potrosnje. Ni posle 20tak kilometara voznje u gradu nisam uspeo da se usaglasim sa tim sistemom pa sam na kraju digao ruke i vozio kao sto uvek radim.
    Automobil deluje spolja mnogo veci nego sto je unutra prostan
    U svakom slucaju trendi zenski automobil, koji bih preporucio.
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  7. #7
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Cek bre, pa nije auto ljubicast ako ja vidim dobro. Pre je neka bordo nijansa!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ispoljavaš sve ženske osobine (prepoznaješ nijanse i znaš im nazive), Fiesta je ko rođena za tebe!
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Kad ce slike enterijera i od 0-100 koliko je?Koliko kosta?

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Slike enterijera već večeras. Ubrzanje si mogao da pogledaš na [Only registered and activated users can see links. ] NK blogu gde sam okačio i grafik. Kataloških 14,8 je u praksi 15,6. Solidno za 70KS dizela.

    Tekst na blogu je sklonjen zbog toga što se Fordu (Grand Motorsu) ne dopada šta je napisano. Tačnije nije im prijatna istina da ne daju kola na test, kao što ih i ne daju. Sad nam se obija o glavu zato što idemo ispod žita, pa onda ako ide auto na prijateljskoj bazi onda mora to da bude sve lepo i fino.

    Što je najcrnje mislim da je problem u tome što sam rekao da čekamo Ford već tri godine na test auto, kao i da testiranje Fieste koja je godinu i po dana star auto govori dosta o dileru i njegovom stavu...

    Moraću da uvedem posebne kategorije kao što ima na TV - "plaćeni termin". Lepo se Ford otvori za par stotina EUR pa mogu da napišu šta hoće i kako hoće. A ne da ja potrošim svoje (+ Lukija + Miša) vreme slikajući, snimajući i mereći perfromanse automobila, a koje sam mogao da provedem na bazenu ili adi.
    Last edited by zmaj; 16th August 2010 at 13:28.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •