Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 101 to 110 of 191

Thread: Yamaha X-City 250 (Dva točka...konačno)

  1. #101
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sinoć sam se vratio na mesto događaja da ga preguram na neko bezbednije mesto, pa sam ustanovio da je verovatno neka žica ili konektor u maleru, pošto dobijem struju kad okrenem volan na desno. Teorijski, mogao bih da se vozim u krug na desno, ako mi je baš stalo da tvrdim da mi je predimenzioniran proizvod u vlasništvu.

    Čuo sam se sa majstorom, prebaciće ga on sa Banovog Brda na NBG za 1500 dinara. To mi je okej šteta, s obzirom da čak i da nađem neki kombi, treba mi još neko pa dok nađem gurtne za obezbeđenje - ima da slupam pola dana za tu akciju.

    Kad stiže mortizer (dal ima neki konkretan dan)? Jel možeš da im kažeš da pošalju to u BG radnju?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #102
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Prekjuče sam ih zvao čisto da vidim što me ne zovu jer su rekli 20 dana pa su rekli da je tada stiglo na granicu, pa treba da prođe carinu a potom i evidentiranje kod njih u centrali pa bi trebalo negde sredinom nedelje tj utorak sreda da bude u opticaju. U BG nemaju radnji jedina im maloprodaja ovde u NS. Vdeću po nekome da ti pošaljem ako nemam po kome, donesem ja.

    He who loses control, loses.

  3. #103
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ako budeš dolazio, može. Ako ne, imaću ja službeni auto pa ću da pokupim svojeručno.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #104
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sređen predimenzionirani japanski proizvod. Negde u instalaciji se ogulila izolacija (od okretanja volana), pa je žica dodirivala masu kad je volan na centru ili levo. Zezanje je koštalo još 3000 din u parama i tri dana maltretiranja, telefoniranja, preparkiravanja, vozikanja i čekanja. Deo u parama nije strašan, ali ovo što nije u parama mi je mnogo skupo.

    Žena je udarila veto na ideju da potrošim 3K eur za novog dvotočkaša, tako da sam još neko vreme vezan za Jamahu. Reče mi majstor da je kaiš otanjio i da bi trebalo da se menja, a čeka me i servis za 1000km, tako da tamo krajem oktobra ima da istresem još neku kintu (jedno 130-140E) servis na 25K. Nije jeftino, ali je manje od 2500-3000E koliko bi dao za noviju mašinu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #105
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Mnogo bre kukumaces na taj motor. Koliko vidim lepo si se navozao za poslednje 4 godine, nekih 20 hiljada.

  6. #106
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Što tolika cifra? Osm ako još nešto nije u planu. Komotno možeš da uzmeš neko vrhunsko auto ulje 10W40 ili 5W40 i da sipaš, kvačilo ti nije u ulju pa nema potrebe za JASO specifikacijom, ne vrtiš se u nekim sumanutim obrtajima, nemaš hladnjak ulja...
    Jedino da je kaiš neka veća cifra jer je je komplikacija po principu "Ide na tri modela Yame i to je to" mada vidim Dayco ga pravi pa ne bitreba obiti više od 40€

    He who loses control, loses.

  7. #107
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nemam pojma, kaiš je 100e rukama, valjda je sam kaiš 70e, ulje i filteri su oko 30e.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #108
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Skup kais... verovatno Japanci nece da prodaju patent. Recimo za atlantika je nekih 35-40 i to da bieas hoces kevlar, aramid, armaturu...

    sent from my 中兴滑板

    He who loses control, loses.

  9. #109
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ma sve je za italijane mnogo jeftinije nego za Jamahu. Reče mi čovek cene delova za TMax, padoh u komu!
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #110
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Juče sam vozio putnika, pa kad sam se vraćao posle kući primetim da je temperatura malo skočila. POmislih nije mu prijalo 120 sa 2x100 kila i nastavim bez brige.

    Danas gledam i vidim da skazaljka malo-malo pa se pomeri za jedan podeok na gore u odnosu na normalni položaj. Malo se vozim pa se vrati. Jamaha je do sada bila zakucana za sredinu osim na 40C+ kad ga njakam u gužvi pa malo skoči, ali se to odmah vrati nazad. Nisam proverio nivo rashladne tečnosti (moram prvo da pročitam kako se to radi), ali Jamaha ponovo javlja da joj je vreme da promeni vlasnika...

    Dodatno sam otkrio da mi je pukla još jedna plastika (jednu sam odmah video) posle šlepanja, tako sad moram da jurim mehaničara da mi poruči te plastike o svom trošku, što je verovatno podvig za sebe.

    Znam, navozio sam se lepo i dosta uštedeo što vremena što para, ali skuter baš javlja da mu je vreme da pređe u druge ruke, nekog ko je raspoloženiji da u sopstvenoj režiji skida, rasklapa i remontuje. Muka je što nemam 2K EUR da doplatim za nešto novije, tako da silom prilika ja sad moram ili da izigravam entuzijastu ili da se živciram sa majstorima ladoležima.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •