Posle dosta mojih peripetija od motarda (XTX) pa preko nejkida (ER6n i XJ6), prešao sam na Piaggio grupaciju.

Tačnije želeo sam da pređem, ali sam u poslednjem trenutku razbio kasicu i odlučio se da uđem u Jamaha klan.

Kupih maksi skuter X-City 250. Pokupio sam ga juče ujutro u NS i odma složio 100km zbog radi povratka Prilično lepa sprava pogotovu što sam u ceni dobio vizir, nosač kofera i kofer koji za modele iz 2008 nisu stizali u serijskoj opremi. Modeli za 2009 imaju nosač kofera i vizir podesiv po visini serijski.

Uglavnom 15,5kW i 173kg težine (sa tečnostima)! Manevrisanje i dizanje na štender mnogo zajebana rabota i za mene sa 100 kila.

Ogromni točkovi (15 i 16") znače da nema mnogo mesta ispod sedišta (kao što ima kod X-MAX modela). Ja sam baš hteo model sa većim točkovima tako da je sve onako kako sam i hteo.

Motor ima ogrebotine pošto je neko u nekom trenutku pao na desni bok, ali ništa strašno. Računam skinut mu je maler, nema potrebe više da se pada

Navrtanje gasa znači da mašina poskoči do 60, 80 stigne isto jako brzo i posle toga se polako zida do 120-140. Potero sam ga odma na Iriški Venac da vidim kako ide uzbrdo. Nemam zamerki Bolelo me solidno u predelu donjih leđa posle povratka iz NS. Iako izgleda jako udobno, nije baš za duže pruge - ili ja nisam naviknut.

I tako... Sad ide teži deo posla, ne znam gde ću da ga držim i kako da ga obezbedim, s obzirom da garažu nemam.

[Only registered and activated users can see links. ]