Results 1 to 4 of 4

Thread: Pomoc: Auto "Crnogorac", umro vlasnik

  1. #1

    Default Pomoc: Auto "Crnogorac", umro vlasnik

    Imam Citroen Xsara Picasso koji je na CG tablicama.. Registracija mu je istekla pre vise od godinu dana. Nakon sto smo poslali saobracajnu, punomoc i tablice za Cg na odjavu saznajemo da je vlasnik kola umro i da se ceka ostavinska rasprava. S obzirom da je u Cg pravosudje u slicnom stanju kao i kod nas pitanje je koliko ce to da traje. Pitanje je da li postoji neki nacin da se kola ocarine u Srbiji bez te ostavinske rasprave. Imam punomocje potpisano od pokojnog vlasnika na mog oca. Sta ciniti?
    Pozdrav svima

  2. #2
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Jedini legalni nacin je ostavinska rasprava. Punomocje pokojnika tesko da moze da posluzi necemu, jedino sto je tvoj otac siguran da u toku ostavinske rasprave auto nece biti dodeljen nekom od njegove rodbine.
    Nelegalno u ovim nazovi drzavama sve moze da se uradi. Ali to ces morati da potrazis na drugom mestu, ja bih probao po nekim pogranicnim agencijama za prenos vlasnistva.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #3

    Default

    Kako mislis moj otac zna da auto nece pripasti nekom od njegove (vlasnikove) rodbine?
    Pa mi i cekamo da auto ostavinskom raspravom pripadne cerki od vlasnika?
    To je izgleda jedini legalan nacin.
    Da li postoji mogucnost da se ode u sup sa punomocjem, umrlicom, cerkom vlasnika, tablicama i saobracajnom po odjavu?
    Hvala puno na inf.

  4. #4
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Pa mislio sam da u ostavinskoj raspravi auto pripadne direktno njemu. Da se razumemo, nisam pravnik ali to mi izgleda logicno. Pretpostavio sam da se na tog coveka auto vodio samo formalno tj. da vi njegovu porodicu ne poznajete.

    Ne znam kako bi policija uopste utvrdila da je to punomocje vazece? Iz licne karte? Ali ta licna karta je prestala da vazi njegovom smrcu. I sta bi cerka vlasnika mogla da pomogne u SUP-u? Taj auto nije njen dok se ne zavrsi ostavinska rasprava. Mozda jos neko od rodbine ima pravo na deo vlasnistva nad tim autom kao delom pokojnikove imovine. Cerka nema prava da otudjuje nesto sto nije njeno bez obzira sto je vlanik bio njen otac, zar ne?
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •