Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17

Thread: Koje ulje za promenu?

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Gledao sam danas u shop investu. Total q. 7000 10w40 polusintetika koju sam dosuo na 5k je oko 700 dinara, sintetika Total q. 9000 5w40 850 dinara, a ovaj Racing 10w50 je 1020 dinara po litru.

    E sad, posto u saksonija staje samo 3 litra ulja to i nije tako dramaticno, jedino je problem sto dajem skoro duplo u odnosu na polusintetiku koja je ok. Moja logika je da probam ulje znacajno vise klase kako bi probao da osetim bitniju razliku, ako postoji. Ne sumnjam da je bolje, samo je pitanje da li je vredno tolike cenovne razlike.

    VTS se opako mnogo greje, posebno u gradu, a na auto putu pri vecim brzinama temperatura ulja skace na 2/3, pa me bas interesuje da li ce ulje imati ikakvog efekta.

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    E sad dal ćeš osetiti nekako baš i ne verujem, može biti al ne mora da znači. Ja sam osetio kad sam prešao sa mobil mineralnog na polusintetiku, u glavnom su to placebo efekti a i najbolje se oseti na npr hladnoći ulje koje je tečnije manje opterti motor na startu, leti... nisam pametan da znam hoćeš li uopšte osetiti.

    bem li ga, ako je temperature vode ok onda probaj da očistiš sistem. Ispustiš litru antifriza i suneš litru sirćeta (može i koncentrat sirćetne kiseline, on je u bočicama od dva deci) i vozaš tako dva tri dana pa ispustiš pa onda uspeš samo destilovanu i to onda vozaš dok ne proradi ventilator pa i to ispustiš i ako ističe relativno čista voda onda tek sipaš antifriz, ako ne ističe čisto onda opet ponoviš vodu. Može biti da je negde gubio vodu pa da je "majstor" samo sunuo onaj prah koji je stopirao curenje ali i malo suzio kanale.

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    He he , nema on problem sa temperaturom tecnosti za hladjenje, on se jednostavno greje. Kao i tvingo gt, tu nema pomoci. Uostalom videcemo sta ce empirija pokazati, tj kakvo je ovo total racing ulje

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pa to mislim, ako nema problema sa antifrizom može biti da se toplota nedovoljno efikasno prenosi na njega, tj. onda ima naslaga na zidovima kanala

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Uf uf uf naslage, ja bi to vozio da se otvori motor, da se vidi sta je, mozda bude za*ebano!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #16
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Gledao sam danas u shop investu. Total q. 7000 10w40 polusintetika koju sam dosuo na 5k je oko 700 dinara, sintetika Total q. 9000 5w40 850 dinara, a ovaj Racing 10w50 je 1020 dinara po litru.

    E sad, posto u saksonija staje samo 3 litra ulja to i nije tako dramaticno, jedino je problem sto dajem skoro duplo u odnosu na polusintetiku koja je ok. Moja logika je da probam ulje znacajno vise klase kako bi probao da osetim bitniju razliku, ako postoji. Ne sumnjam da je bolje, samo je pitanje da li je vredno tolike cenovne razlike.

    VTS se opako mnogo greje, posebno u gradu, a na auto putu pri vecim brzinama temperatura ulja skace na 2/3, pa me bas interesuje da li ce ulje imati ikakvog efekta.
    Uzeh opet ovo ulje, ovoga puta za buljavu. Promenili su malo pakovanje, a cena je sisla sa nekadasnjih 1300 na 680 rsd. Zasto je sada ta cena kod nas nije mi poznato. Mozda se neko oslobadja zaliha.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sa uljima je ovde teška lutrija, pošto se ne zna ko pije ko plaća. Sa nekoliko strana sam čuo da je Motul kod nas bofl jer Mass nešto mulja/meša/pretače. Imajući u vidu bezvlašće koje trenutno vlada u Srbiji, uopšte me ne bi čudilo da pretaču neku Modriču.

    Imaš ljude koji tvrde da je Eneos super, drugi kažu da je Bardahl super, ima ovih što navijaju za Marly... Realno, tu je daleko veće pitanje ko je uvoznik i dal on tu robu "krsti" ili ne.

    Iz te perspektive, ono što Bruja priča ima sve više smisla - kupiš OMV ulje jer oni ljudi to rade i prva su ruka.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •