Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 35 of 35

Thread: NK TEST: Nissan Qashqai 2.0 dCi

  1. #31
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Čovek bi pomislio čudo neviđeno, kako su lepo spakovali u marketing pričicu. Pa i malena Panda ima u principu prednju vuču, dok ne proklizaju točkovi, pa tek onda prebacuje silu na zadnji diferencijal.

    Nisam primetio da je neko spomenuo - koliko je bučan ovaj auto pri brzinama od recimo 120-150 na sat?

  2. #32
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    ^ Nisam primetio buku, to verovatno znaci da je u okvirima normale.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #33
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Na 140 je vrlo tih. Naravno gumetine i karoserija su glavni generatori buke, dok se dizelka uopšte ne čuje. Mislim da je poprilično tih, pogotovu kad se uzmu u obzir dimenzije.

    Što se tiče kompkt SUV klase, ovaj mi je jedan od lepših. Jedino mi se više dopada Tiguan.

    Što se tiče pogona, svi moderni terenci imaju manje-više sličan pogon. Više od toga i ne treba, a bogme ni to nije posebno potrebno pa otud i većina tih modela biva prodata bez 4x4 pogona.

    Cenim da niko od kupaca ovih automobila zapravo ne traži nikakve terenske sposobnosti, već samo mogućnost da se bezbrižnije popne na ivičnjak.

    Ukratko, nedelju dana vožnje je izašlo na oko 500km i prosek od 9l. Za automobil težak 1650 kila sa automatskim menjačem - nije loše. Kome se dopada ovakva vrsta automobila, rekao bih da je QQ prilično korektan izbor.

    Kome se ne dopadaju ovi auotmobili (ili nema para, pa mrzi sve što ne može da dobaci) - nema te performanse koja će ga naterati da razmišlja o ovako nečemu.

    Da li je QQ mačo ili je mačkast? Ja bih rekao da je baš urban.

    Zamerka? Jedina koju mogu da kažem je da nudi manje prostora za putnike nego što bi se pomislilo kad se pogleda spolja. I to onda čini QQ +2 punim pogotkom.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #34
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Pa sto se prostora tice, jeste malo tesan na zadnjoj klupi. Ja sa svojih 185 cm dodirujem glavom krov!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Zmaj ja obozavam Tiguana,jesam pre rekao da je ta klasa auto glupa ali nekako Tiguan mi je prirastao za srce.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •