Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 35

Thread: NK TEST: Nissan Qashqai 2.0 dCi

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Traže pare, ne zanima ih zamena za bilo šta Trebalo bi da stigne Megan RS na test, čisto da se podgrejem dodatno za kupoprodaju.
    Tja, a ja mislio i telo da ponudim Ako dobijes RS na test, znaci da je neko definitivno skinuo baksuzluk sa nk

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Rodilo! Ne može čovek da pohvata šta sve vozate
    Kolko mi se čini prvi Nissan na testu, čestitam!
    Ne rekoste jel 4x4, čisto da znam kolko je besmisleno vozilo u pitanju. Automatik; CVT, tako?

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Više sam to rekao ne zato što mi je trebala Kičićeva mudrost da me prosvetli, nego da bih se malo ogradio od toga da mi neće biti puna usta kad ga vidim na parkingu, te da ću verovatno biti nešto subjektivniji.
    Bio sam ironičan, Kičić već ima Audi A4 karavan
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Bio sam ironičan, Kičić već ima Audi A4 karavan
    Kunte na kintu ide Nisam osetio ironiju na vreme!
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Ma ako hoces terenac kupi LC ili Land rover a ako hoces da se pravis vazan po kraju kupi QQ,a ako imas pare kupi BMW X5!A sto se tice racionalnog razmisljanja ovakvi SUV-ovi kao sto je QQ,RAV4 i ta klasa nije za onu stvar.Bolje da kupis nekog karavana sto se mene tice nemca i resio si problem.A ako hoces da ides na kopaonik stavis lance i sve u redu!

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    No, cela ta priča je pomalo besmislena. Ljudi kupuju ono što im marketing servira kao neophodno i oni se nađu u tome.

    U tom smislu, QQ radi urbane zadatke besprekorno - visok je, automatik je, ima senzore za SVE, ima jak dizel motor (2.0 dCi 150KS) koji troši 9l u gradu ako se vozi prilično lagano. Znajući da većina urbanih faca ne ume da vozi, ta cifra će da bude više u rangu 10-12 i to je valjda okej za nekog ko je platio kola za po gradu 30 hiljada?

    U principu, stvarno nemam zamerku na automobil. Prosto sedneš i voziš. Nema nikakve drame, ništa sad tu ne radi posao posebno dobro ili loše - sve je okej.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Urbani:

    [Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  8. #18
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Lukija View Post
    Urbani:

    [Only registered and activated users can see links. ]
    kamo su slike sa offroad-a?

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Rodilo! Ne može čovek da pohvata šta sve vozate
    Kolko mi se čini prvi Nissan na testu, čestitam!
    Ne rekoste jel 4x4, čisto da znam kolko je besmisleno vozilo u pitanju. Automatik; CVT, tako?
    Pravi matik. Benzinci idu sa CVT.

    Inače automobil ima 4x4. Ja sam mislio da samo ima blokadu prednjeg diferencijala, kad ono uredno ima i prenos pozadi.

    Konačno sam utvrdio nivo opreme i cenu. U pitanju je acenta plus koja sa automatikom košta 28790€. Nisam kupac ovog automobila, ali automobil sa ovako bogatom opremom, 4x4 pogonom, 2.0 dizelkom sa 150KS i pravim automatskim menjačem ispod 30 soma? Prilično dobra cena, po mom mišljenju. Doplata za metalik boju 320E. Ukupno 29K EUR.

    Evo iz čiste radoznalosti sam pogledao dva najjača igrača u kompakt SUV klasi.

    Novi RAV4 ide isključivo sa 2,2 dizelom što automatski znači 200E jača registracija. Nije baš stavka za bacanje, da se razumemo. 32700 + 1000E za šiber i nisam siguranda taj model ima pogon 4x4. Ajd da kažemo da ima. Doplata za metalik boju 600E. Ukupno 34,5K EUR

    Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 4MOTION Automatik - 32039E. Doplata za metalik 455E. E tek sad kreće teško šamaranje u klasičnom VW maniru. Doplate:
    17" - 463e
    blue tooth - 479e
    MP3 6CD šaržer - 264e
    Maglenke - 177e
    Parking senzori nazad - 376e
    Dnevna svetla - 38e
    Tempomat - 209e
    MF volan - 431e
    Šiber - 1169e

    Ukupno 35,5K. Dodatno je potrebno doplatiti za Lights&VIsion paket 198e da bi dobili automatske brisače. I verovatno kad sve to natrpaš treba da čekaš dva meseca da ti se isporuči takav automobil. I opet će nešto faliti. I opet će te silovati na servisu... Al merak nema cenu
    Last edited by zmaj; 22nd May 2010 at 20:12.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #19
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Nemamo slike sa offroad-a jer se nikome nije mililo da izlazi iz auta u blato do kolena. Samo sam molio boga da uspem da se iscupam odande. Nije ovo auto za tu zajebavanciju, veoma lako se zaglavio! Urbano, urbano, drzati se asfalta!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #20
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Inace menjac jako fino radi, bez trzaja i bez divljanja obrtaja u toku promene! U kombinaciji sa ovim motorom vredi svaku paru. Sistem 4x4 je najjednostavniji moguci za upotrebu, okrene se jedno dugme i postavi na auto, onda on sam detektuje kad mu treba pogon na sva 4 i ukljucuje ga automatski. Ima i blokadu diferencijala, al to nisam probao, valjda ono blato nije bilo dovoljno duboko!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •