Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 41

Thread: NK TEST: Renault Fluence 1.6 16V

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Renault Fluence 1.6 16V

    Još jedan Reno na testu i opet limuzina. Prvi utisci su tipičan Reno, tj. Megan.

    Mekano kvačilo totalno, menjač takođe vrlo lagan sa malo otpora i nešto dužim hodom. U principu već viđeno i tipično za Renoe. Motor je 1.6 sa 110KS, mada solidna težina čini svoje pa auto i ne puca od snage kako bi se možda pomislilo kad se vidi cifra od 110 konjića.

    Uglavnom, za ovo malo što se vozih nekoliko utisaka. Jedan od retkih automobila u kome kad sam spustio sedište do poda (po visini, jelte) sam se osećao malim (ono volan mi dođe preko glave, otprilike). Mislim da auto može da vozi dvometraš bez problema, pa ću posle posla da uteram kolegu za vozačko mesto da proveri tu tvrdnju.

    Oprema je verovatno Dynamique, tj. dobro napunjen auto. Digitalna klima, automatska svetla, arkamys zvučni sistem koji solidno bije, standardne komande na volanu za audio sistem.

    Prtljažnik nisam ni pogledao, ali bi trebalo da je znamenitih gabarita.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Mislim da će se ovaj auto fino prodavati. Veliki auto sa dosta opreme za pristojan novac. Dobitna je to kombinacija.

    Ima dosta opreme, ali zato, recimo, nema kožni volan čija plastika je pride, hm ... loša. I ne samo na volanu, plastika je gotovo svuda jeftina na oko. Zmaj je lepo primetio da sedište može da se spusti zaista neobično nisko. Verujem da bi i jako visoki lako našli dobru poziciju za volanom. A volan, em što je ružna plastika, em je servo neprijatno lagan, kao igricu da vozim. Ručica migavca je predaleko. Nisam oduševljen ni rasporedom komandi za audio i telefon koje se nalaze na dodatnoj ručici iza volana ispod ručice za kontrolu brisača. Ostava ispred suvozača je duboka ali uska. Sedišta su korektna. Ništa posebno.

    Menjač i kvačilo su kao i volan, veoma mekani i nekako bezosećajni. Verujem da velikom broju ljudi ništa ne znači da imaju čvrst menjač i volan koji daje informacije sa podloge, čak sam siguran da će mnogi to pohvaliti po sistemu "lako se vozi".

    Napred dosta mesta, pozadi baš problematično za iole više ljude. Ja imam oko 189cm i ne mogu pozadi uspravno da sedim - udaram glavom o plafon.

    Gepek velike zapremine sa očekivano uskim ulazom. Nema rezervni točak iako ima sasvim lepo mesta za njega.

    Motor, fini na niskim obrtajima, neispirativan zvuk na višim. Nije auto za trkanje definitivno. 110KS na onolikom automobilu definitivno ga svrstava u porodični auto za mirnu vožnju. Nije nervirajuće trom.

    Suma sumarum, veliki porodični auto za pristojne pare jer nisu otišli ka luksuzu već ka pristojnoj opremi. Rekao bi da je to Logan iz više klase.

  3. #3
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Kada prichamo o pristojnim parama, koliko je to pristojnih para zapravo i da li su sve "mane" koje su nabrojane zaprvo normalne za tu cenu ili bi mi hteli vishe za te pare?

    Edit: Mogli bi bash da se dovozate za weekend do NS-a, chisto da izmerite potroshnju na otvorenom
    Last edited by Perce; 12th May 2010 at 17:07.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #4
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Da ne prepričavam, evo linka ka cenovniku za Fluence: [Only registered and activated users can see links. ]

    A za "mane". Svako auto ih ima. Samo je stvar šta ti je više a šta manje bitno. Nekome je mnogo bitnije da ima više opreme a da ga mu nisu mnogo bitni estetski i detalji luksuza (kožni volan i sl.). Takođe, nekome ne znači da ima informaciju na volanu o podlozi a gode mu mekane komande. Slično je i za prostor i napred i pozadi. Ako nemaš visokih u familiji, onda te baš briga što pozadi oni od 190 imaju proble da se smeste

    Test vožnja je zakon

  5. #5
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by paya View Post
    Da ne prepričavam, evo linka ka cenovniku za Fluence: [Only registered and activated users can see links. ]

    A za "mane". Svako auto ih ima. Samo je stvar šta ti je više a šta manje bitno. Nekome je mnogo bitnije da ima više opreme a da ga mu nisu mnogo bitni estetski i detalji luksuza (kožni volan i sl.). Takođe, nekome ne znači da ima informaciju na volanu o podlozi a gode mu mekane komande. Slično je i za prostor i napred i pozadi. Ako nemaš visokih u familiji, onda te baš briga što pozadi oni od 190 imaju proble da se smeste

    Test vožnja je zakon
    Da, u pravu si. Sve je relativno. Osim chinjenice da za testni model, ako je verovati Zmaju i njegovoj informaciji o nivou opreme a i cenovniku, treba izdvojiti cirka 18k evra. Malo puno za Logan iz vishe klase, zar ne
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  6. #6
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Pogrešio je zmaj. Oprema je Expression. Motor je benzin 110 KS. Evo za taj model šta kaže cenovnik:

    Expression 1.6 16V 81 (110) 15,100.

    Moje poređenje sa Loganom je u pravcu koncepta. Dobiješ solidan protran auto sa velikim gepekom i finom opremom za pristojan novac. Zaboravi na luksuz i neki poseban kvalitet plastike i sl.

  7. #7
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ta plastika, nije ista kao u Meganu?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo danas sam sabio 80km, uglavnom gradske vožnje. Prvih 20km je voženo po baš dobroj gužvi usred dana, pa je prosek potrošnje bio oko 13l. Večeras sam išao na Cayenne promociju, i dok sam još nešto obavio potrošnja se spustila na 10.

    Motor podseća, po temperamentu, na onaj koji smo imali u Hjundai i20. Ne voli da se vrti iako je 16V. Lepo vuče iz niskih obrtaja, u srednjim je isto dobar ali i bučan, da bi posle 4k postao baš bučan. Iskreno nemam želju da ga mučim nešto bez razloga, videćemo sutra kad ga budem merio kako se ponaša.

    Meni je plastika više nego korektna. U odnosu na Suzuki je izmislila kvalitet, baš kao i odnosu na Thaliu koji smo vozili prošlog meseca. Prekidači su korektni, komande klima uređaja su jako fine i daju utisak vrlo solidne izrade.

    Kao i uvek, Reno odlično "federuje" Baš je lepo voziti se po srpskom asfaltu sa ovakvim automobilom.

    EDIT: Auto na [Only registered and activated users can see links. ] košta 14897E
    Last edited by zmaj; 13th May 2010 at 01:36.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ima jedna zamerka na automobil. Naime, Reno i Tojote su obično vrlo dobro podešeni za osrednjeg vozača. Ne Fluens kočnicu ne mogu da se naviknem ni posle skoro 100km što mi se baš retko dešava. Vrlo je neobična, kapiram da bi naš ekstra sens za kočione sisteme i aplikaciju istog - VIP izbacio nekog kroz šoferku na prvom žustrom kočenju, pošto sam ja jedno dva puta bacio ozbiljno sidro da sam se zabrinuo jel će neko da me stigne od pozadi.

    Hod je vrlo progresivan u početku, a onda baš naglo hvata. Da li je BA agresivan ili je samo hod kočnice takav, ne znam. Verujem da može da se navikne, kao što može da se navikne na užasno lako kvačilo.

    PS. Da, oprema je Expression. U Dynamique stiže keyless sistem i još neke druge drangulije. Dvozonska digitalna klima stiže u srednjem nivou opreme C segmenta...Lepo.

    Malo slika na blogu.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Na fotkama izgleda spolja kao Linea, ali ružnija
    Kontam da bi mu dizel legao mnogo bolje; onaj od 85ks, čipuje se na 95-100 ako se pokaže da možda nije agresivan kolko je gazda očekivao ali opet potošnja bi bila smešna u odnosu na benzinca

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •