Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 31 to 40 of 60

Thread: Magneti za manju potrosnju

  1. #31
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Opet ste jako neozbiljni i nervirate me. Ovaj brujo-skeptik već izašo svima na živce sa svojim "nije-nego" teorijama. Kao sad, ni magneti ne rade. Mora biti. Prvo je ispljuvo onaj vodeni indžektor, a ja već mislio da ga kombinujem sa starim zvučnicima (imam i jedno dinamo za bicikl, mislim da i tu ima neki magnet)

    Topli savet svim budućim posterima u sekciji "Tehnika". Ne koristiti reči poput: "ušteda", "manja", "potrošnja", "duplo", "više nego duplo", "ide na vodu", "ide na magnet", "perpetuum mobile", kao ni raznorazne učinke u procentima u naslovima vaših postova. U suprotnom počne da bruji ceo forum.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #32
    Senior Member hondulja's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    247

    Default

    A jel smanjuju potrosnju na kreditnoj kartici ??

  3. #33
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by weetah View Post
    Opet ste jako neozbiljni i nervirate me. Ovaj brujo-skeptik već izašo svima na živce sa svojim "nije-nego" teorijama. Kao sad, ni magneti ne rade. Mora biti. Prvo je ispljuvo onaj vodeni indžektor, a ja već mislio da ga kombinujem sa starim zvučnicima (imam i jedno dinamo za bicikl, mislim da i tu ima neki magnet)

    Topli savet svim budućim posterima u sekciji "Tehnika". Ne koristiti reči poput: "ušteda", "manja", "potrošnja", "duplo", "više nego duplo", "ide na vodu", "ide na magnet", "perpetuum mobile", kao ni raznorazne učinke u procentima u naslovima vaših postova. U suprotnom počne da bruji ceo forum.
    E da Wito, imash li ti magnet na onoj tvojoj gitari?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    4

    Default

    E super ima vas raznih ,ali ni ja nisam nista bolji . Izvinjavam se svima za tačke i zareze.
    Moram priznati da sam i ja bio skeptik,i to je dobro inače bi bilo prevara na sve strane. Tako da dok nesto ne probam, ne verujem nikome. Ali nikad dok se ne uverim ne negiram.Bilo da je negativan ili pozitivan zaključak. Mag... reče da ce da stavi na veš mašinu pa nisi daleko od istine. U firmama koje prodaju opremu za grejanje cevi ,radijatori, posebno ako su predstavnici strane neke firme mozes naći magnete i za grejanje i za sudo i ves masinu. ti magneti ne sluze da smanjis potrosnju vode vec potrosnju deterdzenta, jer se tim omeksavanjem vode ili ozivljavanjem vode povecava efikasnost pranja sa manje deterdzenta. Evo pogledaj na bilo kom pakovanju deterdzenta za pranje, imas za istu vrstu vesa preporucuju od pola merice pa do 2,5 merice ako je tvrda voda. Sa magnetima se to znatno smanjuje.
    Neko je lepo rekao,"kakva je to glupost sa magnetima, kad voda ne moze da se namagnetise",ja bi samo rekao da ni tvoje telo ne moze da se namagnetise ali ti si i dalje sa dve noge na Planeti Zemlji,mozda su ipak plombe u pitanju zato ne letimo".
    Sto se tice kolicine magnetnog zracenja i kolicine istog,govori se da je dovoljno na kolima to jest dovodu goriva imati izvor od 10.000 do 16 000 gausa.
    Ma sve vam to nije vazno kao ni meni,ja volim kad nesto probam da se u to i uverim-dakle stavis,probas,vozis-skines probas,vozis-i gotovo. A ja sam sve vec to prosao.Cak mi je i serviser u Autocomercu rekao da skinem te magnete-jer forsiraju motor-sto je video kada ga je prikljucio na bord kompjuter -on misli da u komorama za sagorevanje "cilindrima" gorivo mnogo bolje sagoreva ali i reaktivnije sto nije uvek dobro,kao kada bi dosuo kerozin u disel hm-ali ja sam ipak sad stavio magnete u novi polo i dalje znate....

  5. #35
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Quote Originally Posted by lainer View Post
    ... firmama koje prodaju opremu za grejanje cevi ,radijatori, posebno ako su predstavnici strane neke firme mozes naći magnete i za grejanje i za sudo i ves masinu. ti magneti ne sluze da smanjis potrosnju vode vec potrosnju deterdzenta, jer se tim omeksavanjem vode ili ozivljavanjem vode povecava efikasnost pranja sa manje deterdzenta. Evo pogledaj na bilo kom pakovanju deterdzenta za pranje, imas za istu vrstu vesa preporucuju od pola merice pa do 2,5 merice ako je tvrda voda. Sa magnetima se to znatno smanjuje.
    Imam tu kataloge firmi kao što su Wilo, Vaillant, Beretta, Kieselmann, Pall, Bardiani itd... (tj. šta god hoćeš od kotlova do sistema za filtraciju i opreme vezane za to) i NIKO ne koristi magnete za omekšavanje vode. Mogu da udovoljim pa da pustim koji mail i obavim telefonske pozive čisto da budem siguran 150% (sad sam siguran samo 100%) uz rizik da me najstrašnije ismeju ali sam spreman da to istrpim.

    Quote Originally Posted by lainer View Post
    ...
    Neko je lepo rekao,"kakva je to glupost sa magnetima, kad voda ne moze da se namagnetise",ja bi samo rekao da ni tvoje telo ne moze da se namagnetise ali ti si i dalje sa dve noge na Planeti Zemlji,mozda su ipak plombe u pitanju zato ne letimo".

    Gravitacija?

    Quote Originally Posted by lainer View Post
    ...
    Sto se tice kolicine magnetnog zracenja i kolicine istog,govori se da je dovoljno na kolima to jest dovodu goriva imati izvor od 10.000 do 16 000 gausa.
    Magnetna rezonanca ima 10 000 - 30 000 Gausa. Evo sad gledam na Siemens medical sajtu jednu kompaktnu magnetnu rezonancu sa magnetom od 1.5T (1T (tesla) =10 000G) taj kompaktni magnet (znači samo magnet, ništa oklop i monitori i elektronika) je torus (krofna laički rečeno) sa spoljnim prečnikom 2050mm, unutrašnjim 700mm i širinom od 1200mm izrazito male težine od 3800kg.

    Quote Originally Posted by lainer View Post
    ...
    Ma sve vam to nije vazno kao ni meni,ja volim kad nesto probam da se u to i uverim-dakle stavis,probas,vozis-skines probas,vozis-i gotovo. A ja sam sve vec to prosao.Cak mi je i serviser u Autocomercu rekao da skinem te magnete-jer forsiraju motor-sto je video kada ga je prikljucio na bord kompjuter -on misli da u komorama za sagorevanje "cilindrima" gorivo mnogo bolje sagoreva ali i reaktivnije sto nije uvek dobro,kao kada bi dosuo kerozin u disel hm-ali ja sam ipak sad stavio magnete u novi polo i dalje znate....
    Čini mi se da smo imali, dal i dalje ne znam, insajdera u autokomercu. Ne spominjem ime prepoznaće se, koji bi mogao da baci pogled šta se dešavalo sa dotičnim Polom.

    He who loses control, loses.

  6. #36
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ajd bre, pusti coveka. Razvuci ce se i ova tema na 6 strana.
    Neka kaze "gde je kupio i posto", Zmaj ce lepo da im posalje profakturu i da me vodi na cevape posle i svi srecni. Poslacemo ti hemijski formulu lucanih paprika i specificnu tezinu Krstaca da proanaliziras dali smo mogli da ustedimo nesto sa magnetima.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #37
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Eto ti sad! Za mene ništa?! Nemoj da provociraš da se ne raspišem
    Oću i ja ćevape! A mogao bi i tu papriku da probam!

    PS: Sad mi se plače kad vidim šta imam za večeru

    He who loses control, loses.

  8. #38
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Eto ti sad! Za mene ništa?! Nemoj da provociraš da se ne raspišem
    Oću i ja ćevape! A mogao bi i tu papriku da probam!

    PS: Sad mi se plače kad vidim šta imam za večeru
    Ti bar imash vecheras vecheru
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  9. #39
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Oš samnom da mažeš med na hleb?

    He who loses control, loses.

  10. #40
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Oš samnom da mažeš med na hleb?
    Jedino ako imash putra, maslaca ili margarina i jedno litru mleka
    Last edited by bruyoni; 9th June 2010 at 20:59. Reason: sorry umesto quote odoh na edit
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •