Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 60

Thread: Magneti za manju potrosnju

  1. #11
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Cek cek, jel se ovde valja uredjaj za struju ili za auto? Da budem precizniji, ne valja se jos al ce doci do toga u nekom od narednih postova!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default

    Ja bih da kupim magnete za auto (ako nisu skupi) a za struju sam kupio i ugradio. Ako budem to ikada uvozio i prodavao (bilo bi mi drago) necu da prodajem preko foruma vec u radnjama...Moze i preko foruma ali platicu reklamu...Pozz

  3. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Aha, to je onda nesto drugo za struju...ja sam mislio na "one" magnete sto usporavaju brojilo...

  4. #14
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    I ja sam mislio na te magnete, Del-boj fazon!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default magneti

    Pa mislim da si pomalo u pravu. Prvo, postoje power saver-i za struju (to je legalno) i postoje Magneti za gorivo (koji navodno smanjuju potrosnju). Bio sam vredan i pitao jednog velikog proizvodjaca magneta da mi kaze kakva je razlika izmedju magneta koji stede gorivo od magneta koji stede gas i magneta koji omeksavaju vodu (i rade razna moguca i nemoguca cudesa sa vodom cega je pun internet, trazi: magneti za vodu, ziva voda i slicno). On mi je odgovorio da je to u sustini isti magnet (prilicno jak) i da je glavna razlika to sto za razne firme i razne distributere pakuju magnete u razlicitu ambalazu. Mozda da mi iz Srbije lansiramo 3 u 1 Magnet za sve. Salu na stranu, taj magnet za kola (o kome ja pricam, ekstremno ultra jak) je jako slican ,,onom,, magnetu na koji si Ti mislio. Dao si mi ideju, jedino sto nemam nameru da sebi komplikujem zivot i zaustavljam strujomer. Ali mozda je to isti magnet.

  6. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default

    Evo jedan snimak kako radi jedan pravi ilegalni power saver, malo da se zabavite. Nema ga kod nas na trzistu a nece ga verovatno nikada ni biti.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ne znam sumnjivo to meni za upoterbu u kući. Koristi se to ali u postrojenjima gde teški motori indukuju struju pa da se spreči njen uticaj na mrežu, u kući mislim da nebi imalo neku funkciju pošto sve što ima asinhroni motor toliko malo indukuje da se u instalaciji to izgubi. Ako neko oće može da objasni jer se ne razumem toliko u struje i elektroniku.

    A što se tiče magneta koji se kače na vod benzina to odgovorno tvrdim da je prevara. Nit imaju dovoljno jak fluks da orjentišu molekule, kamoli da kako muljatori tvrde da razlože i razdvoje molekule, a i da imaju nemagnetične stvari se vraćaju unormalu čim napuste magno polje.

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default

    U kucama se ne isplati iz mnogo razloga. 1.Kod nas je jos uvek jevtina struja. 2. Cena trofaznog (ozbiljnog) power savera je visoka. 3. Postoje monofazni uredjaji koji nisu skupi, ali ako kupis tri (za svaku fazu po jedan) opet se ne isplati. Jedino ko ima neki mali pogon, ili samoposlugu ili slicno gde ima dosta motora. Skini ovo pa pogledaj [Only registered and activated users can see links. ] to nije ono o cemu pricamo. Ovo je prava kradja i nemam pojma kako radi.

  9. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    23

    Default

    kod nas se prodaju ti magneti kao nemacka izmisljotina i ima kao TUV Munchen. 30 eur par

  10. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    4

    Default

    Evo ja da se javim kupio sam te magnete za gorivo pre vise od 10 godina ,ima sam ih na bori 1.9 sdi koja je inace malo tromija,tada je inace gorivo bilo lose lose cim sam stavio posle par kilometara primeti se razlika za jedno 10% vise snage ja sam bio odusevljen-e sad kako sam ja kupio te magnete,moj otac je arhitekta pa je radio jedan projekat fabrike sokova kod nas koja je tad bila sa naj savremenijom opremom jedna od obaveznih delova pri gradnji i projektovanju bio je snazni magnetni induktor ili krace magnet na delu gde prolazi voda koja se kasnije mesa sa bazom ...mozete i sami kuci da probate voda koja se magnetise za par sekundi se brze pomesa sa bazom ili sirupom ili jos bolje svi znate da ujutro kad se probudite vam je gadno da progutate vodu,probajte da tu vodu u casi stavite na neki magnet ili na okrenuti zvucnik jednostavno,pa je popite prosto ce da sklizne u grlo,dok bez toga jedva je gutate. E sad kakve to ima veze sa gorivom tretirano gorivo jakim magnetom menja strukturu grozdova tako sto utice na elektrone u poslednjem omotacu ,onim prstenovima atoma vodonika ...bla bla ukratko prilikom bilo kakvog sagorevanja imamo spajanje ugljenika sa kiseonikom do toga dolazi jer su ti atomi nestabilni u poslednjem omotacu ali nedovoljno, magnet stvara jos vecu nestabilnost tako da se sada vezuju po dva molekul kiseonika a ne jedan sto dovodi do vece eksplozivnosti u cilindru tj boljeg sagorevanja-posle par meseci su mi u servisu ww skinuli magnete jer je racunar pokazivao pregrevanje ulja svasta- inace kad sam poslednji put bio na trkama na usču skoro svi takmičari su imali te magnete zelene sa zutim-DA zakljucim cim se stave posle par desetina kilometara primeti se snaga ali posle par stotina kilometara auto pocinje nenormalno da trosi gorivo tek posle 1000 ili dve potrosnja se smanjuje zasto ne znam ustvari mislim da kad se stave u leru se poveca gas pa je potrebno vreme racunaru ili tvom srafcigeru da smanjis ler gas-pozajmi te probajte ja sam primetio razliku sad sam stavio i na polo 1.4 tdikoji kad sam kupio trosio kao upaljac sad posle 100km sa magnetom prosto guta gorivo tako da ko izdrzi prica ce jos moram da prodjem i prodjem km

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •