Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 60

Thread: Magneti za manju potrosnju

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default Magneti za manju potrosnju

    Da li neko ima iskustva sa magnetima koji se montiraju na crevu za dovod goriva? Da li je to neko ugradio i koliko je platio magnete? Ja sam te magnete imao vrlo kratko vreme na svom vozilu pre nekoliko godina. Kupio sam ih u italiji (platio sam ih oko 80 dem, tada jos nije postojao evro) ali sam brzo posle toga prodao taj auto. Dugo sam trazio magnete i ono sto su mi nudili je bilo ili skupo ili su to bili magneti zadnje klase i nikakve snage. Uspeo sam da kontaktiram jednog od najvecih proizvodjaca ali se kod njih dugo ceka i mora da se kupi mnogo toga. Narucio sam od njih ali me zanima da li neko vec koristi prvoklasne magnete i kakva su mu iskustva. Drugo sto me zanima je da li neko ima iskustva sa testiranjem potrosnje? Kako da sa najmanje goriva testiram magnete kada mi stignu?

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Gubljenje vremena i novca. Gorivo i njegove komponente su nemagnetične tako da magnet nema na šta da deluje

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default

    Ali nisi probao. Znam da gorivo ne moze da se namagnetise nemoze ni kicma a moj drugar svakoga dana ide na tretmane magnetima na VMA...

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Probali drugi ljudi po netu i niko nije našao nikakvu uštedu a i prilično dobro se razumem u problematiku motora sa unutrašnjim sagorevanjem. Što se tiče magneta za kičmu, majka mi fizioterapeut, magnetnim poljem se indukuju električni impulsi u nervima koji onda stimulišu mišiće

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default

    Thanks. Ipak bih voleo da nadjem nekoga ko ima ugradjene magnete...Bez uvrede...Tako su mi pricali i o power saverima a meni sada stizu 10% manji racuni za struju (legalno). Narucio sam samo se ceka mnogo pa sam mislio da nadjem nekoga ko vec ima.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Quote Originally Posted by magsavers View Post
    Tako su mi pricali i o power saverima a meni sada stizu 10% manji racuni za struju (legalno).
    Nisam siguran koliko je to legalno?

  7. #7
    Senior Member hondulja's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    247

    Default

    Gde ima da se kupi to za struju?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default power saver

    Meni je doneo prijatelj iz Amerike. Postoje dve vrste i obe rada na slican nacin samo je jedna skuplja, deluje ozbiljnije a verovatno je i bolja. Prva vrsta su ,,plug and save,, power saveri a druga su trofazni i njih mora da montira elektricar. Prvi (mali) bi kod nas kostali izmedju 20 i 30 evra sto zavisi od carine, poreza, prevoza... i oni su predvidjeni za 19 Kw. Oni su monofazni i to je problem. Jedino da se stave na fazu gde imas najvise potrosaca koji koriste motor (frizider, zamrzivac, pumpa za vodu, klima...). Trofazni (taj koristim) bi kostao kod nas oko 400 evra ali to je stvarno ozbiljna sprava. Legalno je u USA, Francuskoj, Nemackoj, Italiji...pa valjda je ok i kod nas. Nista se ne krade. Procitao sam o tome milion strana inisam verovao a onda pomenuo drugu koji je elektro inzenjer i rekao mi je da je to ok i da se koristi u firmama koje su veliki potrosaci vec 30 godina.

  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Svi motori imaju kondenzatore za tu korekciju. Šta tačno rade ti power saveri?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    14

    Default power saver

    Imam vazan sastanak u 11h. Napisacu ti dosta o power saverima kada se vratim. Sada ukratko. Pored kondenzatora ta sprava ima i elektroniku koja stabilizuje struju. Sada se prisecam pa mozda pogresim. Cini mi se da smanjuje amperazu a tako i potrosnju u KwH. Sprava je izmisljena tako sto je pravljena da poboljsa rad motora (start i dugotrajnost) a ispostavilo se da stedi. Inace kod peci, obicnih sijalica, pegle...usteda je 0 Najvise stedi na klima uredjajima, friziderima a sampion su pokretne stepenice i liftovi (do 35%).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •