View Poll Results: Novi VW Polo deluje kao:

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Privlacan i kvalitetan automobil bez zamerke

    2 8.70%
  • Solidan automobil, koji ipak kao takav treba i platiti

    2 8.70%
  • Solidan, ali precenjen automobil

    7 30.43%
  • Osrednji automobil, a uz to i preskup

    8 34.78%
  • Potpuno neprivlacan i bezobrazno skup automobil

    4 17.39%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 76

Thread: NK TEST: VW Polo 1.4 Comfortline

  1. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post
    Moze ona da podigne i jednu i drugu obrvu, ma i suknju da podigne ne bi me ubedila da pored Scenica izaberem Pola za iste pare. Stvarno, bas me zanima koji jos argument ima osim stare slave. A posto kod nas niko ne daje auto na super-test mozete pogledati rezultate onih koji jesu u mogucnosti da tako nesto urade. Poslednji koji sam citao nije bas svez. To je AutoMotorundSport i u prvih 10 su bila 2 Golfa. TDI na 8. i GTI na 10. mestu. Od prvih 5 su bila 3 Japanca i jedan BMW.
    Bas bih voleo da mi detaljno objasni razlog za takav nadmeni stav. Ma da ona vadi iz svog dzepa 15k ne bi ga ni ona kupila.
    Ama i gola da se skine ne bi me ubedila da kupim polo pored Scenica!!!

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Molim vas da ovde zavrsite sa striptizom. Malo konstruktivnije, sta je to sto omogucava VW da uzima ovaj novac za svoje proizvode. Samo da vas podsetim, vw nije propao i jako dobro stoji prodajuci ovakve proizvode. Sumnjam da je samo stara slava, a?

  3. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Red face

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Molim vas da ovde zavrsite sa striptizom. Malo konstruktivnije, sta je to sto omogucava VW da uzima ovaj novac za svoje proizvode. Samo da vas podsetim, vw nije propao i jako dobro stoji prodajuci ovakve proizvode. Sumnjam da je samo stara slava, a?
    PA to stoji!!!Verovatno su to kupci koji su imali pre VW vozila pa sad i ne zele da probaju nista drugo nego skupljaju novac pa i ako daju malo vise to opravdavaju kvalitetom izrade,opremom a delimicno i starom slavom!!!!
    Last edited by aquaudi; 23rd January 2010 at 10:40.

  4. #24
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Quote Originally Posted by Acoljub View Post
    PA to stoji!!!Verovatno su to kupci koji su imali pre VW vozila pa sad i ne zele da probaju nista drugo nego skupljaju novac pa i ako daju malo vise to opravdavaju kvalitetom izrade,opremom a delimicno i starom slavom!!!!
    Opremom?? Pa za njihovu opremu se moze kupiti jos jedan i10 ili nesto u toj klasi.
    Kvalitet izrade? Pogledati gornji post o super-testu iz Auto Motor und Sporta
    Stara slava? Apstrakcija.

    Pozdano znam da sam VW ne stoji dobro, barem ne zbog zarade na automobilima. Kajmak kupi Porsche i zato je i otkupio kontrolni paket akcija (ovo je info iz 2008., mozda se u medjuvremenu nesto promenilo). Ovo je info iz prve ruke - moj ujak je direktor fabrike koja za njih proizvodi probne serije motora i maltene svaki dan je u kontaktu sa njihovim visokim menadzmentom. BTW u njegovoj fabrici se proizvode i blokovi i glave za serijsku ugradnju u Veyron
    Last edited by Soko; 23rd January 2010 at 10:47.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post
    Pozdano znam da sam VW ne stoji dobro, barem ne zbog zarade na automobilima. Kajmak kupi Porsche i zato je i otkupio kontrolni paket akcija (ovo je info iz 2008., mozda se u medjuvremenu nesto promenilo). Ovo je info iz prve ruke - moj ujak je direktor fabrike koja za njih proizvodi probne serije motora i maltene svaki dan je u kontaktu sa njihovim visokim menadzmentom. BTW u njegovoj fabrici se proizvode i blokovi i glave za serijsku ugradnju u Veyron
    ovo nisam znao niti sam ocekivao!!!Ja sam mislio da oni stoje odlicno!!!

  6. #26
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Obratite paznju na cene u Nemackoj, jos gora situacija. Srednji comfortline paket opreme sa 1.4 motorom (85 ks) je preko 15k, moraju imati serijski ESP zbog ENcap, ali nemaju klimu i muziku.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Da podsetim, ovakvu situaciju smo vec imali sa [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #27
    Senior Member hondulja's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Evo nesto mi sad pade na pamet. Ibiza Lady se nudi sa skoro istom opremom kao i Polo.
    Isti motor, isto vešanje, ista platforma, isti elektro paket, servis isti ili mozda jeftiniji za seat?, isti garantni rok.
    Razlike su:
    Polo ima poludigitalnu klimu, Ibiza manuelnu
    Ibiza ima senzore za parkiranje, komande muzike na volnu, sistem za osvetljavanje puta pri skretanju uz pomoć maglenki. Polo nema ništa od toga.

    Razlika u ceni: Polo skuplji 4000E.

    Neko je ozbiljno lud u VW koncernu ili i VW daje solidan popust na cenu koja je u cenovniku.
    Apsolutno se slazem, kome nije stalo da sminke, moze da kupi Seata ili Skodu i da mu ostane za nekoliko lepih godisnjih odmora

  8. #28
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Očigledno postoje ljudi koje cene to što VW i ostali rade. Da nije tako, svi bi vozili Korejance i Scenica. Imajte poštovanja za drugačije mišljenje, samo to
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #29
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Dobro, konacno mala razmena misljenja, a svi u određenoj meri imaju pravo. Recimo jos, politika VW i jeste vec dugo stvaranje hijerarhije u okviru grupe, Skoda i Seat jeftiniji, ne i jeftin nacin da se kupi njihova mehanika i elektronika i VW na vrhu.

    Ocigledno je da dosta ljudi dozivljava VW kao neku vrstu premijum marke i da oni to unovcavaju. Kupujete znak, dizajn i nesto kvalitetniji enterijer, a dobijate sigurno i vece troskove odrzavanja. Jedino nova Fabija ima staru sasiju, dok Ibiza, Polo 5 i cak novi Audi a1 koriste istu.

    Motori su stvarno anemicni, zato sada i forsiraju 1.2 TSI i 1.6 TDI, ali imati njih ispod haube znacice jos evrica van dzepa.

  10. #30
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Interesantno je to oko VW-a. Neko zrnce stare slave je ostalo, mada je posle toliko raznih s***** sa vozilima tokom proteklih godina pravo cudo da i to imaju! Jesu skrti sa opremom, jeste da kvalitet nema veze sa 80-im godinama, ali svakako ima i dobrih stvari. Primera radi, kad je u golf 5 stigao u firmu, posle prve voznje shvatio sam da je po vecini stvari Golf debelo ispred Astre. Pozicija za volanom, komandna tabla, kvalitet materijala u kabini, menjac itd. Doduse ovaj novi Polo nisam probao, ali je prethodna generacija bila ispred tada aktuelne Corse! Poredim adekvatne modele VW i Opela jer su mi svaki dan dostupni i zato sto gadjaju apsolutno iste klase. Uvodjenjem u pricu, Renoa, Kia-e, Hyundai-a, ali i Mazde, Honde, Toyote, dobija se veci broj kombinacija kvaliteta, cene, opreme, gde ja licno ne vidim jednacinu u kojoj bih dao ovoliku lovu za VW!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •