View Poll Results: Novi VW Polo deluje kao:

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Privlacan i kvalitetan automobil bez zamerke

    2 8.70%
  • Solidan automobil, koji ipak kao takav treba i platiti

    2 8.70%
  • Solidan, ali precenjen automobil

    7 30.43%
  • Osrednji automobil, a uz to i preskup

    8 34.78%
  • Potpuno neprivlacan i bezobrazno skup automobil

    4 17.39%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 76

Thread: NK TEST: VW Polo 1.4 Comfortline

  1. #11
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Hvala, hvala.
    5:53.365

  2. #12
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Sinoc sam se bas lepo zabavio sa polom na onom snegu. Na automobilu su zimske gume barum polaris 185/60 R15. Cak sam proverio i koliko su stare 40. nedelja 2008. godine.

    Lokalci znaju za deonicu pored Delta salona Fiata ka Savi gde se stvorio lep, tanak snezni pokrivac i zimske igre su mogle da pocnu E da, pokusao sam da ga izbacim iz putanje pri brzini od 60-70 km sat, ali mi nije poslo za rukom. Vise nisam smeo, ipak su previse blizu oni stubovi osvetljenja.

    Kocio sam pri vecim brzinama, ali sem aktiviranja abs-a nisam uspeo da zanesem automobil. Par puta sam ostro krenuo polukruzno i cim bi namotao malo vise tockovi bi zablokirali i aktivirao bi se abs usporavajuci automobil.

    Sve u svemu jako lep osecaj sigurnosti na snegu, koji sam u saksu sa letnjim gumama zaboravio.

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Meni se dopada to što je grlo one čantre za pranje stakala velikog prečnika. Kod mene je u kolima je otvor za dolivanje jedno 3cm i uvek prospem pola kad dosipam.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Polo vracen sa 300 i kusur kilometara natrag. Inace, automobil smo dobili bez tecnosti za vetrobran, pa sam imao priliku da isprobam ovo grlo koje se svidja Zmaju

    Postavio sam pitanje u vezi cene i uporedio ovaj Scenic sa Polom, a na to je dama iz vw blago podigla obrvu i podsmesljivim tonom upitala: "Reno?"

    Problem je sto smo u toj poziciji da ocenjujemo nesto sto ne mozemo da testiramo - Pouzdanost automobila tokom eksploatacije. Tesko je opravdati cenu sa pozicije nekoga ko je presao 300-400 km u automobilu. Marketing menadzer moze da kaze to je Vw, ali mi ne mozemo. Cinjenica je da dobro drzi cenu i da po ADAC-u se dobro kotira, ali opet znamo cija je to organizacija

    Sta znam, sledi sumiranje i cituckanje sta drugi kazu, ce vidimo...

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Dakle cena je ta koju si naveo na početku priče? 15 hiljada?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Meni se dopada to što je grlo one čantre za pranje stakala velikog prečnika. Kod mene je u kolima je otvor za dolivanje jedno 3cm i uvek prospem pola kad dosipam.
    Kop japanaca je sve malo, pa i otvor
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Znaš kolki je japanski kanister od 5 litara?

    Ovoliki
    [Only registered and activated users can see links. ]


    A što se auta tiče, mnogo (previše) para traže

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Jao, nakon onog blesavo lakog servo uredjaja na Polu cini mi se kao da vozim kamion. Cak sam i nivo tecnosti servo uredjaja proveravao, gume pumpao, ali dzaba

  9. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Postavio sam pitanje u vezi cene i uporedio ovaj Scenic sa Polom, a na to je dama iz vw blago podigla obrvu i podsmesljivim tonom upitala: "Reno?"
    Hehe, poznat mi je taj izraz lica...kad sam zadnji put bio u vw salonu i rekao dileru kako se za i30 dosta vise dobija, za manju cenu, nego za Golfa, covek rece...."Pa, znate, ipak je to Hjundai"...

    Inace, tad im je glavni adut bio (Golf 5 je tada bio) da osnovni paket ima 10 vazduznih jastuka...

  10. #20
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Postavio sam pitanje u vezi cene i uporedio ovaj Scenic sa Polom, a na to je dama iz vw blago podigla obrvu i podsmesljivim tonom upitala: "Reno?"
    Moze ona da podigne i jednu i drugu obrvu, ma i suknju da podigne ne bi me ubedila da pored Scenica izaberem Pola za iste pare. Stvarno, bas me zanima koji jos argument ima osim stare slave. A posto kod nas niko ne daje auto na super-test mozete pogledati rezultate onih koji jesu u mogucnosti da tako nesto urade. Poslednji koji sam citao nije bas svez. To je AutoMotorundSport i u prvih 10 su bila 2 Golfa. TDI na 8. i GTI na 10. mestu. Od prvih 5 su bila 3 Japanca i jedan BMW.
    Bas bih voleo da mi detaljno objasni razlog za takav nadmeni stav. Ma da ona vadi iz svog dzepa 15k ne bi ga ni ona kupila.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •