View Poll Results: Novi VW Polo deluje kao:

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Privlacan i kvalitetan automobil bez zamerke

    2 8.70%
  • Solidan automobil, koji ipak kao takav treba i platiti

    2 8.70%
  • Solidan, ali precenjen automobil

    7 30.43%
  • Osrednji automobil, a uz to i preskup

    8 34.78%
  • Potpuno neprivlacan i bezobrazno skup automobil

    4 17.39%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 76

Thread: NK TEST: VW Polo 1.4 Comfortline

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default NK TEST: VW Polo 1.4 Comfortline

    Na testu je konacno i jedan folksvagen, nadam se da ce isti oznaciti pocetak bolje saradnje sa Porscheom.



    bas ovaj "malisa"

    Automobil je kao sto vidite u naslovu u srednjem comfortline paketu opreme. Motor je isti kao i u nedavno testiranoj Ibici, 1.4 benzinac sa 85 KS. Nadao sam se 1.6 dizelki sa 75 KS, posto je nismo imali na testu, ali sta da se radi.

    Vec sam bio na [Only registered and activated users can see links. ]pola i vecina zna da nisam bio previse zadovoljan. Kad se malo spusti lopta mora se istaci dosta visi nivo izrade unutar vozila, solidan prostor napred i pozadi i ipak solidan motor. Cini mi se da je gutanje knedle u drugoj jednostavno posledica predugog stepena prenosa i nije se bas tako tesko navici.

    Na visim obrtajima motor je bucan, ali za to ocigledno nije ni namenjen. Na drugoj strani, tu je jos veca knedla u vidu cene automobila, pogotovo testiranog primerka.

    Na osnovnu cenu od 12577 evra treba dodati metalik boju 351 evra, svetla za maglu 183 evra, 242 evra alarm,

    Balkan paket:
    - "Climatic" poluautomatski klima uređaj
    - 4 vrata sa elektropodizačima stakala, napred i
    - Svetla za maglu, napred
    - Čelicni rezervni točak sa gumom punih dimenzija
    (Obavezno poručivanje RFA opcionala)

    1182 evra, a RFA je

    RFA "RCD 210" Radio CD sa MP3
    4 zvučnika, napred

    534 evra,

    detaljnije> [Only registered and activated users can see links. ]

    Dakle, suma sumarum, mislim da nisam nista izostavio, nas polic kosta

    15.068 evrica

  2. #2
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Mnogo para! Suvise mnogo...
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Uf, baš nezgodna lova. Za te pare može da se kupi za klasu veći auto, sa istom ili boljom opremom i boljim motorom. Ko ovoliko plati VW stvarno ne zaslužuje bolji tretman.

    Porše je dao kola na test od 3 dana sa pola rezervoara, tako da su kod mene već dobili minus. Mada, nije loše da za promenu na testu imamo nešto osim Renoa i Tojote.

    Motor je zaista bezličan, baš kao i kod većina modela iz B klase. Benzinske atmosfere kod većine proizvođača su baždarene da su malo snažnije u režimu 2000-3500 obrtaja i to je to. Pošto je loš vreme, merili smo samo međuubrzanja. Očekivano na nivou Ibize sa istim motorom.

    Automobil je vrlo udoban. Stvarno guta neravnine, što je baš i nije tradicija za VW. Katastrofalni asfalt po Beogradu je daleko bolji kad ste u Polu, nego u nečem sa manjim hodom amortizera. Servo mi je malo nezgodan, u dva navrata mi se volan nije "vratio" (kad namotaš, uđeš u krivinu i on se sam razmota). Baš sam morao energično da dodam volan. Menjač je korektan. Ni loše ni dobro. Više mi se sviđa nego kod Hjundaija i Renoa. Tu je negde sa Tojotinim, recimo.

    Ja sam namestio vozačko mesto da mi pasuje i probao da sednem na sedište iza. Skoro da sam uspeo da uglavim noge iza naslona. To je jako fin prostor! U mojim kolima devojke sa 160-170cm imaju problema sa sedenjem, ako ne primaknem malo sedište.

    Sve u svemu da ovaj, ovako opremljen, automobil košta 12 hiljada - dobio bi pozitivnu ocenu. Za 15 soma svako sa dva grama mozga će da izađe iz salona i da ne pogleda nazad.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo nesto mi sad pade na pamet. Ibiza Lady se nudi sa skoro istom opremom kao i Polo.
    Isti motor, isto vešanje, ista platforma, isti elektro paket, servis isti ili mozda jeftiniji za seat?, isti garantni rok.
    Razlike su:
    Polo ima poludigitalnu klimu, Ibiza manuelnu
    Ibiza ima senzore za parkiranje, komande muzike na volnu, sistem za osvetljavanje puta pri skretanju uz pomoć maglenki. Polo nema ništa od toga.

    Razlika u ceni: Polo skuplji 4000E.

    Neko je ozbiljno lud u VW koncernu ili i VW daje solidan popust na cenu koja je u cenovniku.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ne znam, stvarno sam u dilemi oko ovog automobila. I kada zelim da ga pohvalim odem na reno akcije i vidim npr. ovo:
    Novi Scenic


    Novi Scenic Authentique 1.6 16V 110 KS


    Serijska oprema:
    ABS + Sistem pomoći pri naglom kočenju, dinamička kontrola vožnje (ESP) + sistem protiv proklizavanja (ASR), prilagodljivi prednji vazdušni jastuci za zaštitu vozača i suvozača, bočni vazdušni jastuci za zaštitu grudnog koša napred, vazdušne zavese za zaštitu glave napred i pozadi, elektronska blokada paljenja motora, varijabilni električni servo volan podesiv po visini i dubini, Renault kartica na daljinsko upravljanje, ručni klima uređaj, eliptična halogena prednja svetla podesiva po visini, radio CD 4x15W sa komandama pri upravljaču, prednja svetla za maglu, putni računar, eliptična halogena prednja svetla podesiva po visini, funkcija "Folow me home", pretinci napred i nazad, integrirani u pod, električno podesiva retrovizori u crnoj boji, električno podizanje prednjih stakala - impulsno sa sistemom protiv priklještenja, cirkulacija vazduha sa ugrađenim filterom protiv prašine, tri odvojena zadnja sedišta, sklopiva i odstranjiva

    Preporučena cena po cenovniku 17.724 €
    Osnovni popust 1.734 € Konačna cena 15.990 €
    Ok, u pitanju je reno, nije vw, ali pogledajte tu serijsku opremu i prostor koji nudi automobil.

    Tako bih voleo da upoznam coveka koji zeli ili je kupio Polo da mi koliko-toliko pomogne argumentima zasto je to uradio. Da li kao sto kaze Zmaj dobio popust, da li ima neke posebne uslove finansiranja, nesto vezano sa rezidualnom vrednoscu automobila, da li je pravno ili fizicko lice i slicno.

    Ne znam, ja ocekujem da oni spuste ozbiljno cene uskoro, ili to vec rade kada je u pitanju flotna prodaja. Hajde ljudi ukljucite se malo, pomozite

  6. #6
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Hajde ljudi ukljucite se malo, pomozite
    Ljubav na prvi pogled

    5:53.365

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Lukija, ti odmazes

    ps Kakva fotka, a odradili smo ovo za 4 ili 5 minuta?

  8. #8
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Lukija, ti odmazes

    ps Kakva fotka, a odradili smo ovo za 4 ili 5 minuta?
    Izmedju 12:33:07 i 12:37:49. Nego vidi kako ozbiljno izgledas. Ima tu necheg.
    5:53.365

  9. #9
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Bravo Lukija! Postade ti ozbiljan fotograf! Svaka čast! Fotka je sjajna!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    mnogo skup auto posebno sto je mali.............Ja mislim da je puno bolje da se kupi ovaj Scenic nego ovaj polo!!!!!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •