Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16

Thread: NK TEST: 2009 Toyota Prius

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Merene. 10,4s je po prospektu. Bilo bi zanimljivo da ga isteramo na valjke.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Automobil je vraćen danas. Gomila obaveza, predpraznične gužve i činjenica da sam automobil preuzeo BEZ IJEDNOG dokumenta (bez saobraćajne, polise osiguranja, putnog naloga) su me/nas sprečili da sa automobilom izvedemo neku ozbiljniju turu.

    Zbog toga što je jedini papir koji je tvrdio da auto nije ukraden (ovlašćenje) bio provereno nedovoljan u slučaju zaustavljanja od strane saobraćajne policije, nisam hteo da se vozikam po magistralama niti da se mnogo udaljavam od grada.

    Za 5 dana pređeno je ukupno 660km sa prosečnom potrošnjom od 5,0l na 100km. Prosečna brzina je bila 30kmč. Najniža potrošnja je bila 4,3l - u subotu, kad smo se odvezli malo van grada, a ja sam vozio baš školski.

    Uz ogradu da nisam imao prilike da vozim Lexus hibride, Priusi me totalno prebace u penzionerski režim rada. Automatik, motor koji se derenja bezlično (ko autobus sa Voith automatikom) i elektro pogon kao da si u troli. Jak servo, čudan osećaj na kočnici... Sve u svemu pet dana je puna kapa. Sa radošću se vraćam mom automobilu.

    Sve u svemu, automobil idealan za ljude koji ne vole automobile. Inženjerski, HSD je stvarno ludačka stvar, ali je samo to. Inženjerski eksperiment namenjen ekipi koja vožnju automobilom doživljava kao nužno zlo, a proces vožnje je samo smetnja dok se ispija kafa, telefonira, čitaju jutarnje novine ili tako nešto. Mislim da bih se spalio da sam u obavezi da vozim ovaj automobil non-stop, a da mi u garaži ne stoji neka fina mašinica.

    Da sam u parama, ovo bi uvalio ženi da vozi, a meni bi u garaži stajao neki ljut francuz ili italijan sa početka 90-tih (i odaziva se na HF ). Pa nek se kvari koliko oće, kad crkne tu je Prius da odšlepa.

    Automobil je mnogo lepši nego prethodnik. Ne znam da li zato što je neobičan, zato što je lep ili što je hibrid - gomila ljudi sa ulice ili iz drugih automobila ga baš ljubopitljivo gleda. Prava je šteta što nismo imali model sa onim velikim displejem, to bi tek bilo senzacija

    Anegdota: Parkirali kola na Košutnjaku da ga fotografišemo. Lepo vreme i gomila ljudi dolazi na parking (onaj sa leve strane na usponu ka česmi) da odatle počne rekreaciju. Prvo neka ekipa u Astri H GSI iz koje biju hard-kor narodnjaci. Gledaju oni, ali neće da priđu. Posle toga dođoše neki čovek i žena čiji je Golf kockica bio parkiran pored Priusa. Malo se nećkaju, pa onda počeše da propituju. Prilično korektna pitanja, očigledno da su nekom prilikom čitali/gledali o toj materiji. I onda finale.

    Batica izlazi iz neke Fabije, čini mi se. Prilazi i počinje razgovor:
    - Ćao. Jel to onaj električni?
    - Jeste
    - Jel mogu da pogledam unutra, neću da sedam.
    - Nema frke, samo izvoli.

    Gleda on tu kao nešto i onda se okreće ka meni i pita legendarnu rečenicu:
    - Koliko može da razvije?

    Lukija, koji je njemu iza leđa, proviruje ispod haube (pošto je tamo nešto slikao) i razrogačenih očiju gleda u mene smejući se. Meni smešno oću da se nasmejem čoveku u lice, al mi glupo. Odgovorim nešto bezveze, misleći u se u sebi dal da ga opaučim po glavi ko u "Nacionalnoj Klasi" kad onaj lupi Mile-renta-bubrega uz opasku "a ti kao ne znaš". Ne znam da li će nekom biti smešno dok ovo čita, al je meni to u tom trenutko bilo toliko smešno da ne mogu da opišem.

    Mene su impresionirale jedino gume. Yokohama (a ne Bridgestone, kao što sam ranije napisao) WDrive su ultra tihe za svoju dimenziju. Prius ko Prius je mnogo bolji proizvod nego što je to bio u prethodnoj verziji. Koristeći softverski žargon ovo je verzija 2.5. Nije radikalno nov proizvod, ali je stvarno dosta toga promenjeno. Dosta toga na bolje, ali nešto i na lošije.

    Jutros sam se neprijatno iznenadio kad sam shvatio da automobil od 26k EUR u Sol (treća od četiri nivoa u cenovniku) nema grejače sedišta.

    Lukija je postavio galeriju, a ja ću polako da ubacujem video snimke, kako koji budem sredio, u ovaj post.

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=VGKxp2iCW-k[/ame]

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=nm_xnZ93o94[/ame]

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=FH8c8vgmrhw[/ame]

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=f0az80H-ibA[/ame]

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=fUEthaq7tWY[/ame]
    Last edited by zmaj; 7th February 2010 at 10:24. Reason: dodati video snimci
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    ne znam za tebe, ja se iskidah od smeha
    ali "koliko moze da razvije", vrh. em plus sto je covek retard pa pita koliko mozes hybrid da razvije [ame]http://www.youtube.com/watch?v=pQipnIDb78s[/ame]
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #14
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default

    Za nestrpljive, deo "koliko moze da razvije" je na 8:20 minuta, iliti direkt klikom na:
    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    evo sad me vip podsetio da ja nisam okačio link ka tekstu

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Nema veze direktno sa ovim testom ali mozda korisno da podsetim ako slucajno ima zainteresovanih za test nekog od tojotinih automobila.

    Na vrhu nk foruma trenutno ide reklama, klikom na link otvara se u novom prozoru stranica gde se mozete prijaviti za test voznju za bilo koji aktuelni Tojota model.
    "Racing is a space-time continuum"

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •