Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 27 of 27

Thread: Saveti / Priprema automobila za zimu

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Možda skloniti ono da preporučujemo obaveznu promenu ulja...
    ipak većina sada sipa nešto u opsegu od 10Wx - 15Wx što je zadovoljavajuće do oko -20. Jedino ako se ide u baš hladne krajeve gde više od dva dana može biti ispod -20 da se stavi nešto ređe poput 5Wx što drži do -30

    He who loses control, loses.

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    I meni je to u pocetku zasmetalo, pa sam ubacio onaj deo > ako ste skoro vrsili promenu ulja. U svakom slucaju bice dopunjeno, a bice i neki tekst o uljima uskoro.

  3. #23
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Popizdeh od ove tecnosti za vetrobrane. Znam da vise nijedna kap nije u posudi, a da nije deklarisana kao tecnost koja mrzne na -20. Sumnjam na onu prvu koju sam kupio na JP, jer mi je vec mrznula u Pancevu.

    U Bn u prethodna dana temp. nije silazila ispod -12 po izvestaju, a evo nisam mogao da je odledim za 140 km od Bn do Bg. Dobro sam prosao dok nisam usao u Bg, a onda njesra. Jos kad vam direktno tuce sunce u ono zamrljano bukvalno ste slepi.

    Isao sam u sredu ka Bih po najvecem snegu. Koliko optimista usput, misle stavili zimske i moze preko stoje po snegu Ishod mozete pretpostaviti.

  4. #24
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Sve što sam sipao, nevezano za cifru, opasno je ledilo dok se motor ne zagreje i ventilacija ne zagreje šoferku. Navikao sam da ne potežem prskalice dok ne počne auto da greje, a zeldi se zagreje posle sto godina ako krećem od -10, što je uobičajeno oko 7 ujutru u poslednje vreme.

  5. #25
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Koristim Sonax (do -20 piše) i mislim da je ok, pre njega neki koncentrat Nigrin ali je morao 1:1 da se meša da ne bi smrzo. Pri tome u BG nije išlo ispod -10 u tom trenutku.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ja sam zadovoljan onom Aro tečnošću iz metroa, nije sjajna ali za prvu pomoć zadovojlava. Ali primarna mi je neka supersjaj neki glass clean proizvodi a nabavljam je ndeljm na buvljaku za 150din 5 litara, ne smrdi, dobro pere i ne mrzne lako čak i kad temperatura ode na -15. Leti koristim sve i svaša ali kao odličnu tečnost pamtim Wurth koncentrat (mala bočica koja se rastvori u 5l vode)

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    4

    Default

    Ja korstim 15-40W Rivanol neko ulje, prezadovoljan sam....sto se tice hladnoce nemam nikakvi problema.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •