Results 1 to 4 of 4

Thread: Alfa Romeo 147 1.9 JTD - Nekoliko `problema`

  1. #1

    Default Alfa Romeo 147 1.9 JTD - Nekoliko `problema`

    Dragi znalci bio bih zahvalan na iskusnom misljenju za sledece. Auto je Alfa Romeo 147 1.9 JTD 85kw/116ks iz 2003.

    1. Nakon okretanja kljuca na MAR I inicijalizacije sistema, cuje se neki zvuk iz konzolnog dela, kao sustanje (brum) na zvucnicima ali dolazi iz dela gde je klima – da li je ovo OK?!

    2. Kad auto stoji, ne koristi se, na fleksibilnom gumenom crevu koje ojacava intercooler cev pojavljuje se fino ulje ili vlaga. Kad auto ide ovo ispari i bude skroz suvo i cisto. Cudno je sto se vlazenje pojavi odozgo kad auto stoji a na tom mestu je hauba suva. Od cega ovo moze biti?

    [Only registered and activated users can see links. ]

    3. Kad dajem gas, u odredjenim situacijama kad dodje do rezonancije unutrasnji retrovizor znacajno podrhtava i to samo u nekim momentima. Mozda ima veze sa narednom tackom 4. kao uzrok. Lose se vidi nazad u ovom slucaju. Kad ga uhvatim rukom on se skroz smiri, znaci nije zadnje staklo tj. gepek u pitanju. Znam da je nosac ogledala vezan gumom za sofersajbnu. Bocni retrovizori su apsolutno mirni sve vreme.

    4. Rekli su mi da treba zameniti kosku i jedan nosac motora. Kad se upali auto motor zadrnda/zatrese i smiri se, kao da nema suspenziju/amortizaciju. Kad auto pokrecem iz mesta ako ne pazim pri otpustanju kvacila dolazi do brundanja, inace nema problema nikakvih. Mozda je povezano sa tackom 3.

    5. Pedala kvacila krcka, skripi, cvili kad se otpusta u 90% slucajeva (a nekad se ne cuje nimalo, inace kvacenje je dobro). Jedan majstor mi je rekao da je prsten-gumica i da se sredjuje. Ne znam da li se menja i hidraulicni cilindar.

    Nadam se da nisam previse smorio

  2. #2
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    1. to se i kod mene čuje čim dam kontakt, kao da odradi inicijalizaciju servo motora koji pokreću klapne unutar sistema automatske klime
    2. verovatno malo uljanih para izbija, možda je crevo puklo ili sa šelne nekako stiže
    3. i 4 su ti možda isti problem. Ako imaš jako trešenje pri puštanju kvačila, verovatno ti je crkao zamajac što objašnjava i rezonancu u nekim režimima - pre neki dan sam baš vozio 156icu sa crknutim zamajcem i jako liči na to što si opisao. Kada crkne nosač nekako stalno trese auto, najgore na leru.
    5. ovo bih poslušao majstora, ali bih pre toga sam pogledao papučicu i isprskao WD-om ili silikon sprejom zglobove i pokretne delove. Ako to ne reši problem, stvarno ostaje samo unutrašnji cilindar

  3. #3

    Default

    1: iz klime tj. digitalnog dela se cuje zujanje stalno, ne samo onda kad se inicijalizuju ventovi i sklopovi, nego posle. Konstantno je zujanje. Kad se upali motor ne cuje se od standardne buke

    3i4: Majstor mi je rekao da je zamajac dobar. On ne trese pri startu ako pazim kako pustam kvacilo, ako radim nezno, ali kad upalim na leru on zatrese tj. trzne jace i onda se kao umiri. A retrovizor isto tako trese kad se daje gas i kad rezonira, mozda kao i motor.

    Hvala ti na detaljnim odgovorima

  4. #4
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Alfa Romeo 147 1.9 JTD - Nekoliko `problema`

    Meni i dalje to izgleda kao zamajac. Ne razumem što imaš toliko pitanja nakon posete majstoru? Ja bih takvog majstora odmah zamenio, ako je forum pametniji od njega koji je ispred sebe imao taj auto.

    Ako stalno zuji nešto ti je tu riknulo u ventilaciji, pa vrti u prazno. Možda je polomljeno nešto, ili je neki senzor crkao, pa nikad ne zna klapna da je došla do kraja. Majstor za Alfe bi to morao da zna na keca šta je, 147mica postoji već dugo i ima majstora koji je znaju u prste.

    Tapatalk HD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •