Results 1 to 3 of 3

Thread: Chevrolet Aveo 4 (stari) 1.4 BASE

  1. #1

    Default Chevrolet Aveo 4 (stari) 1.4 BASE

    Dobar dan. Molim sve one koji su vozili ili voze Chevrolet Aveo 4 (stari) 1.4 da nam malo detaljnije ispričaju o ovom automobilu. Vidim u auto kući Đelmaš ponudu za 8649 EUR, model BASE. Interesuju me osobine ovog auta. Da li je komforan za sedenje, za 4 odrasle osobe do visine 185 cm ? Kakva je udobnost za vozača i suvozača ? Koliko je pouzdan, šta su najčešći kvarovi, da li su rezervni delovi skupi, imamo li kvalitetne servisere za ovaj auto ? Dacia Logan Preference 1.6 paket PLUS sa klimom i Lada Kalina 1118 koštaju 8500 EUR, to su najjeftiniji sedani, a bliski po ceni ovom Korejcu. Ima li ovaj Aveo 4 prednosti u odnosu na Logana i Kalinu ? Da li je bio test za "stari" Chevrolet Aveo 4 sedan ? Ovaj je auto značajno jeftiniji od Fiat Linea, Renault Fluence, Opel Astra Classic III, pa sam ga pribeležio kao neku minimalističku varijantu, ako se ne može bolje NOVO, a da liči na sedana. Hvala, pozdrav.
    Last edited by MrNTN; 24th November 2011 at 14:08.

  2. #2

    Default

    Našao sam podatke da se ovaj auto loše pokazao na testu sudara...

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=2UGyCbp6iVs&feature=related[/ame]

    u tome je dobio ocenu 2, za razliku od Logana koji je dobio ocenu 3.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    ...oznaciti kao veliku manu Avea. Ali ne i najvecu. Najveca je svakako rezultat sa skoro odrzanog EURO-NCAP testa za bezbednost putnika u vozilima. Chevrolet Aveo je tada osvojio samo dve zvezdice (Dacia Logan npr. ima tri). Pokazalo se da biste svakako pozeleli da ste putnik sa zadnje klupe pri frontalnom sudaru, jer je automobil tada sklon vrlo ozbiljnom deformisanju!

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Izgleda ipak pametnije: držimo se Fiata, Renaulta i Opela za nešto više para... imamo i veću bezbednost ?

    Opel Astra je tu u velikoj prednosti, u odnosu na Korejca.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by MrNTN; 25th November 2011 at 02:08.

  3. #3

    Default

    Novi Chevrolet Aveo koji se pravi od 2011. ima poboljšanu bezbednost, ali čini mi se da je cena od 10 700 za auto s motorom 1.4 i 100 KS malo previše. Već Chevrolet Cruze s motorom 1.6 i 124 KS košta 11 999, a isto toliko košta i Fiat Linea. Nekako mi je ta razlika od svega 1299 EUR čudna, mislim da su Cruze a naročito Linea mnogo bolja auta od tog novog Avea, i da bi cena i novog Avea 1.4 trebala biti znatno niža ? Ne znam zašto je skuplji od npr. 9 500 EUR, čime to zavređuje ? S cenom od 9 500 možda bi i bio konkurentan. Pa čak i s motorom 1.2 cena mu počinje od 9850, što je stvarno puno.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •