Page 51 of 54 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast
Results 501 to 510 of 539

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #501
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Znam Zmaju. Ono je vise bio retoricki post. Nema sanse da se tako nesto desi ni sad a boga mi ni ubuduce.

    Kao, bude mi malo krivo zbog situacije ali onda me ubrzo i zabole za istu.
    Last edited by Perce; 29th October 2017 at 15:06.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  2. #502
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    I meni bude krivo. Posebno kad čujem da ljudi ulažu napor da saznaju šta će ona svita u skupštini kao da izglasa. Sa skupljim kaznama se otvara širi prostor za korupciju i to je cela igra. Daš saobraćajcu 250e mesečno platu i potencijal da uzme još toliko. I onda srećan onaj što je prošo sa crvenom, srećan saobraćajac i manje-više svi srećni. Osim kad te zgazi kantrimen ili mitrovićev sin ili tako neko. Onda izvini. Više sreće u sledećoj reinkarnaciji.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #503

    Default

    Mene lično interesuje deo zakona vezan za tehnički pregled vozila, pa zato pitam. Načuo sam da će se od nove godine dosta toga promeniti. Mislim da sam juče pročitao na jednom našem portalu da će skupština odlučivatio o zakonu u novembru.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #504
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    "Vozila koja imaju koroziju, neće moći da prođu tehnički pregled" automatski sklanja sa drumova većinu vlasnika Mazdi, Opela i istočnjaka

    He who loses control, loses.

  5. #505
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Isto ko što su prošli put pričali kako će to sve da bude sveCki, sa sve Okanovićem, Stojadinom, ALvirovićem i družinom koji klimaju glavom sugestivno u kameru. I? Ništa. Družina sa nepoderivim MJET motorima jezdi bezbrižno dok suklja čađ, masovno se doteruju švajcarci sa po 200k na cajgeru - amsj samo naplaćuje takse i džidipi samo puca.

    Čujem neke fenomenalne najave sa duplim tehničkim za stara kola, a tehnički kao 30e minimum. I što je najluđe poluprazni mozgovi tapšu u fazonu "ako i treba, bićemo bezbedniji". Sve dok ga jedan takav ne razvali, pa se ispostavi da auto nije registrovan, da je vozač pobegao i da možeš da obrišeš tur sa evropskim izveštajem jer murija takve pušta za po 500 kinte da prođu kad ih navataju, jer i taj pandur radi za 300E mesečno pa kad mu uleti za veče 25% mesečne plate od ekipe koja vozi neregistrovana kola - on sigurno neće da misli o povećanju bezbednosti u saobraćaju, nego će da misli o tome kako će konačno dete da pošalje na ekskurziju.

    AL dok raja i dalje pada na istu priču, to je okej. Tražili smo, dobili smo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #506
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Preskocih deo gde su rekli koliko puta godisnje ce na tehnicki vozila javnog saobracaja, vodovoda, gradske cistoce, "majstora gvozdjara", "dejane" bez rasvete, kocnica, bez vozacke dozvole i ostala prevozna sredstva nacionalnih manjina koja ravnopravno ucestvuju u saobracaju.

    Ako cemo sveCki, da li to znaci da ce nova vozila biti oslobodjena tehnickog prve 3 pa onda 2 godine?

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Last edited by Soko; 9th May 2018 at 21:20.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #507
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Mi samo laprdamo, oni rade sta im je volja

    Ja unazad par godina uopste nisam placao tehnicki. U nadmetanju su ga vecina ugradili u procenat od premije osiguranja. Svaka osig kuca se verovatno opet trudila da da sto veci procenat tehnick pregledima kako bi forsirali njihove polise.

    Drugo, opet se trosak opremenja tehnickih pregleda prebacuje na vozace. Ja npr zelim da se pojavim na tehnickog pregledu koji ce zaista da zaradi tih 30+ eur posteno. Ne da kaze daj mi sad 30 eur za mi cemo za xy meseci ostvariti norme.

    Kao kad bih ja usao u neku prodavnicu, platio robu, a on mi kaze super, ja cu se potruditi da sledeci put dodjes da kupis tv isti stvarno i dobijes.

    Trenutno nijedan tehnicki pregled u Srbiji ne vrsi ovakvu vrstu provere, koju oni najavljuju, pa cak ni Dunav koji se predstavlja kao ozbiljan.

  8. #508
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Novi Sad
    Posts
    103

    Default

    Мени се чини да ће и за то бити као и до сад... тресла се гора родио се миш...

    Они ту најављују неку строгу контролу, као што стално пооштравају законе у саобраћају, а када дође до примене тога свега... ништа...
    И опет имају људе који ни не оду на технички па региструју ауто (кршину којој је пропала задња греда или којој уопште не ради сигнализација). И даље има техничких прегледа који ништа не сликају приликом прегледа, а да не говоримо о контроли изудвних гасова.

    Све у свему, док не реше проблем спровођења, џаба лају... Има нас пар "будала" који ће све по П.С.-у да одраде, а они који и јесу проблем и због којих се и уводе овакве мере, они ће увек бити проблем.

  9. #509
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Htedoh nešto pametno reći ali ne ide... u suštini ko što Gwaihir kaže svako čudo za tri dana jedino ćeš morati dva puta godišnje na tehnički.
    Prodaju priče narodu eno ako sve naše novine pridaju značaj priči, dal pozitivno dal negativno isti đavo, da je vođa sam bez obezbeđenja išao na tekmu i pritom još svojom retorikom razoružao navijače iz Hrvatske i upisao se u mit onda ovo zaista ne zvuči toliko nemoguće. U principu me ne bi čudilo da On kao spasilac dođe i stopira ovu odluku da bi kao heroj iz naroda.

    He who loses control, loses.

  10. #510
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

    I evo ga!
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Dal uopste neko ima blage veze sta radi u ovoj zemlji???


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Misha; 10th May 2018 at 21:19.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •