Page 50 of 55 FirstFirst ... 404849505152 ... LastLast
Results 491 to 500 of 543

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #491
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Pa mogli su lepo prvo da urede trziste i pociste firme koje nemaju licencu. Kako da utvrdim ja I na koji nacin da li neka firma koja nudi ove usluge ima licencu?

    Sto se tice moje zgrade, samo jednoj kameri treba skratiti par metara distancu i nemamo obavezu prema drzavi.

  2. #492
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Čini mi se da zgrada kako god okreneš pripada pod javnu površinu, kamere po interfonima ti automatski povlače da moraš potpisati ugovr sa nekim da ti održava.

    To je donešeno da bi se uzele pare od firmi koje su, kako onaj razdrndani iz privredne komore kaže, sve u prekršaju. To je gomila lezilebovića koji svojim radom, da zaista rade nešto produktivno, ne bi bili u stanju da zarade za hleb i mleko pa onda samo smišljaju kako uzeti leba bez motike. Stoji da za pravo obezbeđenje treba neka licenca i da to treba urediti ali da mi kamera na ulazu u zgradu mora čuvati video 30 dana i da sa nekim potpišem ugovor o održavanju auto alarma... čisto namicanje posla za verovatno 5-6 "moj brat drži" firmi.

    He who loses control, loses.

  3. #493
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Zavukli se u hlad i samo cepaju.

    Zemunska, parce gde Tosin bunar prelazi u Vojvodjansku.

    Menjaju stranu cesto koliko sam mogao da vidim, ali su generalno skoro uvek tu.

    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #494

    Default

    Jel neko u toku šta se dešava sa Zakonom o bezbednosti u saobraćaju? Trebalo je prošlog četvrtka da prođe kroz skupštinu, ali ni reči o tome u vestima. Navodno od nove godine stupa na snagu..
    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #495
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Znajući skupštinu, ali i ljude koji stoje iza zakona, treba očekivati pooštrenje svih mera za po malo ili malo više. Stojadin, Okanović i kompletna svita koja stoji iza saveta za bezbednost koji se tu posebno pitaju su već nekoliko puta pokazali da ih samo zanima mrtvo slovo na papiru, a ne primena zakona. Rupe gde se zapravo otvara prostor za malverzaciju će ostati, jer na tim tehnikalijama se slučajevi rastežu i preokreću.

    Jedino što bi verovatno moglo da se nazove pozitivno, je da se očekuje da iz zakona povuku drakonske kazne za zaustavnu jer je to i onako bila političko zamešateljstvo, a ne pokušaj da se saobraćaju organizuje. To su realno već prestali da rade u praksi, sad samo zakon to treba da potvrdi, tako da je to manje-više izvesno. Drugim rečima, sada vozači koji su u baš-baš žurbi mogu za manje pare da se kockaju da su ostali mnogo glupi, a oni ne.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #496
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Da uvedu zakon kakav mi ovde imamo+ adekvatno sprovodjenje + adekvatne kazne, ili bi bila puna kasa ili bi bio red u saobracaju ili i jedno i drugo uz smanjenje doticaja u kasu. I svi bi bili zadovoljni, bar oni sto su normalni. E sad, posto je vlast mahom nenormalna to je ne izvodljivo.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #497
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kad nam glavni problem u državi bude saobraćaj onda smo uspeli. Do tada prvo da neka vlast sredi da ti šef ne pizdi i preti otkazom jer si zbog kolapsa zakasnio 10 minuta na svoju desetočasovnu smenu za osmočasovni minimalac i da nakon bolovanja ne strahuješ da ćeš izgubiti posao jer na birou svi pucaju od zdravlja... pa da vidiš kako će biti manje stresa u vožnji

    He who loses control, loses.

  8. #498
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Nisam hteo u to da ulazim , da nebi dobio po prstima jer je ovo auto-moto forum.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  9. #499
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ovo ti je politika u istoj meri ko predlog da uvedemo komplet skandinavskih mera, mozda cak i manje jer je to neki osnovni kvalitet zivota ali sticajem okolnosti zahteva da drzava poradi na tome

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  10. #500
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ista je bila priča i kad je uvođen prethodni zobs. Niko nije sprovodio prethodni zakon, pa ajd da uvedemo novi, oštriji. U fazonu, ono malo kad ga sprovedemo po gologuziji da ima nekog ćara.

    Onda ti izađu na tv okanović, alvirović i društvo koji su na budžetskoj apanaži i kažu "ovo je maestralno".
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •