Page 48 of 54 FirstFirst ... 384647484950 ... LastLast
Results 471 to 480 of 539

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #471
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Lovci?

    Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  2. #472
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Derikoze

  3. #473
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Lep onaj plavičasti

    He who loses control, loses.

  4. #474
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default Nagodba o priznanju prekršaja - jel to još uvek radi i kako?

    Elem, došao sam i ja na red. Krenuo jutros oko 9 nešto do Banovog brda i na kraju sajma, a pre tobogana vidim panduri stavili radar i mere brzinu. Srećom, pre toga bilo crveno na semaforu kod Ruske ulice pa sam bezbedno prošao. U povratku, pola sata kasnije, sam od Ade išao srednjom trakom, a pored mene u levoj bržoj traci me obilazi neki međugradski autobus i na vrh tobogana na onom proširenju za neku buduću autobusku stanicu stoje dva pandurska auta i još jedan radar - i naravno, mašu mi da se zaustavim a bus koji me je obilazio i koji je išao brže od mene odlazi dalje...

    Sledi ono klasično, dokumenta, jel znate šta se napravili, ne može da se izbriše itd... Uglavnom, upecali me na 77km/h a ograničenje je 50. Ne sporim da sam išao toliko - nisam ni gledao brzinomer, znam da je bus bio brži od mene pa pogledam snimak - a ono, ko da je režirao Spilberg, Kjubrik ili tako neko dobar. Zumirana samo srednja traka, vidi se krupno moj auto, brzina kojom idem i ni u jednom kadru se ne vidi autobus koji me pretiče sa leve strane (možda se u jednom trenutku videla samo mala mrlja Jebga, snimaju samo srednju traku - ko me tuko po ušima što nisam išao bržom... Videh u svesci koju su držali na haubi da su me upisali negde na polovini druge strane i da ima tri ili četiri nesretnika koji su navatali sa 100 i kusur na sat...

    Dakle, napisali mi zapisnik, član 332, stav 1, tačka 8 a koliko znam to je ono od 6.000-20.000din, 4 poena i mesec dana dozvole.

    Na kraju cele priče - moje pitanje je jel neko zna jel još uvek važi ona priča o sklapanju nagodbe sa policijom/sudom i ako radi kako ide procedura. Znam da je moj brat pre neku godinu imao sličan slučaj (73 u gradu) išao u sup rakovica i tamo se kao nagodio pa mu naplatili ondašnji minimum, dobio 4 poena ali mu nisu dirali dozvolu. Onda je ta nagdoba nešto bila ukinuta pa su bile neke izmene i ne znam kakva je sad konkretno situacija po tom pitanju... pa ako neko nešto zna...

    Btw, kada sam krenuo, videh da onaj drugi radar na suprotnoj strani i dalje radi - znači na toboganu su bile dve radarske patrola, sa svake strane po jedna...

  5. #475
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Jebg, ima ih svuda. Pitacu sefa, on malo malo pa pravi neke nagodbe. Poslednji put je oborio motociklistu. Videh ih i na kraju milutina milankovica sa tim tronoscem.

  6. #476
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Njemu su ponudili na sudu, a ako ti ne ponude jedino da pitas pred sudijom.

  7. #477
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Tesko da ces se izvuci za dozvolu.

    Imao sam prosle godine istu situaciju i naveo sam da mi je dozvola neophodna ovo, ono...ali nista, mesec dana sam bio pod zabranom.

  8. #478
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    cdragan, ne znam dokle si stigao sa tvojim slucajem....

    Juce sam saznao da ipak postoji opcija da se nagodis za dozvolu...treba da u SUP-u izjavis da priznajes prekrsaj i ostace ti dozvola...kaznu placas.

    To nije bilo aktuelno prosle godine kada su mene upecali.

  9. #479
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    To su sigurno preuzeli od nas, ovamo što god uradiš i priznaš krivicu (eventualno daš malo, ali baš malo para), kao da ništa nijesi uradio ;-)
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  10. #480
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa i popu platis za oprost grehova

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •