Page 13 of 54 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 121 to 130 of 539

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #121
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Nisam video skutere do sada. Ako su pržili preko 120, onda je to nešto iz 400/500 asortimana.

    Mene je jedno 5-6 mana opkolilo od jednom gore kad se ide od Kneza Miloša ka Zvezdi. Oni su došli odozdo od Mostara, ja odozgo - neki su prošli odma na crveno, dok se preostalih nekoliko zadržalo 20-tak sekundi na crvenom pa odlučiše da je bezbedno.
    Pun Beograd žandara na XMAX 250 skuterima. Jedan me je baš upadljivo gledao sa trotoara nalakćen na beli XMAX dok sam stajao na semaforu. Ja gledam njega isto tako sa zanimanjem. Posle pola minuta zurenja, ukapiram da mi je žena bez kacige, pa sam pogledao u semafor i tu zadržao pogled dok se nije otvorio

    Dakle XMAX.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #122
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Ja videh dva, jedan pored drugoga na semaforu, jedan je bio XMax a drugi XCity.

  3. #123
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default

    Uh, veceras videh kako je jedan na motoru verovatno zaginuo. Vracah se kuci oko pola sedam/sedam i bejah negde na sredini Karadjordjevog parka kada se culo jedno zestoko TRAS sa bulevara JNA u visini oih izlaza iz bolnice (gde nema semafora). Koliko sam uspeo da vidim, baja je sa motorom picio nizbrdo kroz srednju traku obilazeci kolonu iako je u onoj srednjoj traci za njega bilo upaljeno crveno svetlo (to je ona traka gde se menja smer u zavisnosti od doba dana). Na njegovu zalost, iz kruga bolnice je izlazio baja sa autom i skretao na gore prema biblioteci (mislim da je to zabranjeno) te cenim da ga ovaj sa motorom nije ni video ni kocio...

    Epilog je da se motor skucao u prednji deo auta i da se prednji tocak motora tako zabio da je ostatak motora ostao da stoji normalno vertikalan - kao da je spreman za voznju, a motociklista je preleteo jedno 10-tak metara preko kola i pao na srednju traku. Posto je tu izlaz iz bolnica brzo su pritrcali neki doktori ali nisam siguran da li je momak imao srece da ostane ziv. Ovom u kolima nije bilo nista, bar je tako delovao posto je istrcao iz kola... Motor je bio neki crveni, zujalica (ocu reci, nije bio skuter).

  4. #124
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Pomoćnik ministra za puteve i bezbednost saobraćaja Ministarstva za infrastrukturu i energetiku Dragan Jovanović izjavio je danas u Nišu da će primena odredbe o zimskim gumama na sva četiri točka biti odložena za godinu dana.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #125
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    ovi prsli totalno... za deset godina izgleda neš smeti kolima u grad

    He who loses control, loses.

  6. #126
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Eto jos jedne odredbe evropskih zakona koji bi nasi mogli da usvoje sada, da budu prvi. Sa tim sto bi bilo logicno da kod nas bude ogranicenje 10 km/h. Cisto da mogu da kazu da postavljamo standarde.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #127
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    [Only registered and activated users can see links. ]

    ovi prsli totalno... za deset godina izgleda neš smeti kolima u grad

    Oni mogu to sebi da dozvole jer imas nekoliko alternativa, i svaka je vec sada bolja nego auto:
    Imas pouzdan javni prevoz, jeftinij je, brzi, nema brige o parkingu a u putu mozes da odmoris, nesto procitas, odigras neku igru....
    Imas uredjene biciklisticke staze, mesta za vezivanje bicikli.
    Taxi, koji ne potkrada musterije i jeftiniji je nego nas.
    Obilaznice i autoputeve oko svakog iole veceg mesta gde ne gubis po pola sata da prodjes kroz "Cacakhausen"

    Dodatnim ogranicenjem brzine dobili bi nekoliko stvari:
    - snizava se buka odnosno povecava kvalitet zivota
    - snizava se prosecna potrosnja i posledicno zagadjenje
    - povecava se bezbednost, narocito pesaka i biciklista
    - smanjuje se godisnji racun za popravke auta (i uvoz delova) i odsustva sa posla usled povreda
    - ima ih jos sigurno.

    Ali sve to nama nista ne znaci kad nemamo nijednu od gore pobrojanih alternativa.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  8. #128
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    To je tacno, ali uopste ne vidim kako bi to smetalo nasim saobracajnim ekspertima i muriji da dodatno uspore iovako njanjav saobracaj! Bas bih voleo da cujem sta Stojadin ima da kaze na ovu ideju!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  9. #129
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Ko hoće da vidi usporen saobraćaj neka prođe malo Kumodraškom. Mozgovi su postavili semafor kod Pošte u Darvinovoj, sad sve stoji po 300-400m u špicu.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #130
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •