Page 11 of 55 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 101 to 110 of 543

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #101
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  2. #102
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Videh danas pandure presretace na motociklima. Doduse, nije bilo presretanje vec pratnja. Neki crni r-ovi, ne znam koji, nisam stigao da primetim, a i ne razumem se. Vozaci u civilu, u tamnim jaknama i kacigama ali nigde nista ne pise, policija i slicno. Cak mislim da su imali razlicite jakne i kacige. Motori takodje nemaju nikave policijske oznake osim blinkera napred i pozadi, koji se vide samo ako su upaljeni. Interesantno je da njih dvojica idu napred i razgrcu saobracaj ispred dva automobila pod pratnjom. Vodite racuna sta radite u saobracaju jer su motocikli i vozaci na njima potpuno stelt. Ne moze se provaliti da su panduri.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #103
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    A evo i prvih "pozdrava" od Mupa sa slikama saobracajnih prekrsaja. Sezonu je otvorila stalna musterija zutom trakom na Brankovom mostu. Ja je pozovem, kazem stigla kazna, on kao iz topa nisam ja! Reko svratite da pogledate kako ste ispali na fotki, ona cuti! Rekoh ok, saljem podatke i ugovor Mupu, ona ladno, nemojte, ajde da se dogovorimo. Majko bozija, ko da sam ja pandur pa hoce samnom da se "dogovara"!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #104
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Zavisi ko je dotična i šta je ponudila kao kompenzaciju. Možda se isplati "zagubiti" taj ugovor i podatke?
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #105
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ne piše ništa za prekoračenja, samo žuta traka i crveno svetlo.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #106
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    He who loses control, loses.

  7. #107
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ovi su bre ludi ko mungosi, vise poginulih nego prosle god, a oni zadovoljni! Ili smo mi jos ludji sto ovo citamo i slusamo!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #108
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Manje nesreća a više poginulo... A onaj evropski izveštaj jel to ulazi u "podatke MUP-a"?
    Misilm, da li ako ga ispuniš nemaš veze sa murijom već sve obave osiguravajuće kuće ili i to ide u njihove podatke, ako ne ide eto objašnjenja kako to ima manje nesreća.

    He who loses control, loses.

  9. #109
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Da, evropski zapisnik je definitivno "krivac" za manje udesa po statistici, mada nema uticaja na teske udese sa povredjenima ili poginulima. Koliko sam ja shvatio broj poginulih je veci nego prosle god. u apsolutnom smislu ne u korelaciji sa brojem udesa.

    P.S. Ludaka je na ulicam sve vise, sinoc oko pola 2 mercedes cls i bmw serije 3 u stelth opremi idu oko Slavije u kontra smeru!!! Murije nigde! A ja sam pomislio da sam sve video!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #110
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Mislim da je ipak najmanje udesa koje izazovu ti koji se sepure po gradu i prave gluposti. Crne rubrike su pune udesa koje su izazvali ljudi u obicnim gradskim automobilima, starim i neispravnim, pospani, umorni, pijani, neuracunljivi itd.

    Sem sto se ljudi vise krecu, nasi putevi su u sve losijem stanju zbog povecanog saobracaja. Ono sto se uradi je uglavnom ocajnog kvaliteta i brzo propada.

    Mislim da su kamere tamo gde su postavljene u Bg izazvale pravu revoluciju u smislu brzine kretanja saobracaja. To naravno nema veze sa novim zakonom, koji je dobar isto koliko i prosli jer na nekom primeru u mojoj blizoj okolini nisam primetio da se primenjuje ista rigoroznije. Izmedju dva zakona koji se ne primenjuju nema razlike.

    Da se razumemo, u poslednjih par godina imao sam srece da predjem dosta hiljada km po inostranstvu (doduse uglavnom auto putevima) i video sam patrola mogu se prebrojati na prste jedne ruke.

    Kamere, visina kazni, kao i strogi tehnicki i lekarski pregledi su tu da smanje broj nesreca. Kod nas to nije slucaj i cifre dolaze cisto kao statisticki podaci koji imaju veze samo sa intenzitetom saobracaja, meteoroloskim prilikama, ekonomskom situacijom, cenom goriva i slicno.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •