Page 54 of 54 FirstFirst ... 444525354
Results 531 to 539 of 539

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #531
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Cek, ovo prvo stizu kazne preko nase policije?

    To drugo mi ne deluje kao novina. Secam se jos pre preko 10 god su, kad rentiras auto u inostranstvu, skidali sa kartice kad stigne kazna na agenciju (nekad i dosta dugo nakon odmora). E sad, nije mi jasno da li je iz FRA stiglo pismo og rent a car agencije ili neke drzavne administracije.
    Pismo stiglo od drzavne administracije, 20 dana pre pisma stigao mail od rent a cara gde ga obavestavaju da je stigla kazna za prekrsaj na auto koji je on koristio u tom periodu i da ce sve njegove generalije biti prosledjene policiji. To zadovoljstvo prosledjivanja ga je kostalo 55€. Kaznu je platio online karticom na nekom drzavnom portalu za kazne.

    Mi takodje prosledjujemo ugovor o najmu sa podacima o vozacu, kad stigne koverta sa obavestenjem o prekrsaju, samo to ne naplacujemo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Misha; 25th April 2023 at 02:31.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #532
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    I nevezano za saobracajne prekrsaje, niste platili parking u nekom mestu u Hrvatskoj? Nema problema, par nasih advokatskih kancelarija ce da vam omoguci da platite 10 puta skuplje. Utalili se sa firmama koje se bave naplatom parkinga po Hrvatskoj, i uteruju naplatu po Srbiji. Moj drugar advokat misli da je cela akcija na app, ali raspitace se blize, pa cemo videti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #533
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    To ti je savremeno, balkansko preduzetnistvo. Mogu da se vode ratovi, padaju glave, ali izmedju bandi bratstvo i jedinstvo

  4. #534
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Meni nije jasno zasto se ti solidarises sa tim neumerenim snimanjem na auto putu, a istovremeno odobravas prekoracenj brzine na nekim drugim deonicama.

    Koliko je meni poznato u vecini eu zemalja su jasno znakovima oznacene deonice gde je neko odlucio da treba smanjiti brzinu. Ostatak auto puta mozes da vozis bezbriznp dosta jacim tempom od 140.
    Mislim da si pogrešno protumačio sve što sam napisao - ne solidarišem se ni sa čim, konstatujem kako treba da se ponašaš ako voliš da voziš brzo, a ne voliš da plaćaš kazne. Ako je to na deliću autoputeva 139,99km/h po GPS, odnosno 145-150km/h po kilometar satu, onda voziš toliko.

    Prosleđuje i Nemačka, za rent-a-car, meni je stiglo obaveštenje još 2010-11 godine recimo. Kazna nije stigla nikad, samo pismo od AVIS na adresu da su policiji dali moje podatke jer sam na xxx lokaciji vozio prebrzo (čudna mi čuda), jedino neobično je što je taj dan od aerodroma do parkinga na destinaciji sve bilo pod debelim snegom, uključujući i autoput, jer je sve vreme bila mećava. Verovatno sam prošištao kroz neko uslovno ograničenje u slučaju snežnih padavina, jer tad dobijem posebnu inspiraciju da vozim najbrže moguđe, pojma nemam ni sam.

    Kolegama stiže iz DE, stanje sa kaznama u saobraćaju kod nas je redovno. Retko ko ima da nije platio.
    Last edited by nidza; 27th April 2023 at 12:00.

  5. #535
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Čini mi se da su solidne šanse da me je juče uhvatila kamera kod Vlade Srbije. Totalna pustahija, pa odlutao i mozak, shvatio sam samo da auto iza mene koči i zaustavlja se, iako mi je bio blizu.

    Koliko otprilike vremena treba da mi stigne čestitka u koverti?

  6. #536
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ja ne znam kad stize, ja sam uzoran vozac i ne prolazim kroz crveno Veliko je pitanje sta od tih kamera radi, s obzirom da JA nisam dobio nijednu cestitku nikada.

  7. #537
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ono u sta sam prlicno siguran je da kamere za zutu traku na Brankovim mostu ne rade. Pre godinu, dve , stizalo u firmu u kolicinama od 10-15 nedeljno, sada nista, ni jedna. A sto se tice vremena stizanja, u Beogradu to traje dugo, vise od 6 meseci, nekada i duze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #538
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Kod mene jedan kvalitetan kafkijanski razvoj situacije. Nema ništa za semafor kod Vlade (za sada), ali u onlajn registru neplaćenih kazni mi je iskočio iznos od 25.000 din. To otvaram povremeno, a posljednji put sam ga provjerio pred polazak na more u julu i nije bilo ničega.

    Išao sam jutros u Prekršajni sud, pa upućen u Apelaciono na Slaviji, gdje sam preuzeo sudsko rješenje na osnovu kazne od komunalne milicije iz juna 2022. Kaže referentkinja "to vam je verovatno za parkiranje", ali su prošli svi rokovi za plaćanje, pa je poraslo i ovo je ukupno sa sudskim troškovima.

    Prema sudskom rješenju još iz marta 2023, imam da platim ili da idem u zatvor na 25 dana. Pošto nisam nikad dobio obavještenje da imam kaznu od komunalne, ni zbog čega, ni koji je iznos, rok za plaćanje, niti da je protiv mene vođen sudski postupak - uložio sam prigovor (po savjetu tih dvoje ljudi iz Prekršajnog suda.). Oni kažu da im je žao i da imaju "gomilu ovakvih slučajeva", ali da je komunalnoj "omogućeno da tako radi" - izdaju kaznu i kažu da su je okačili na svoju oglasnu tablu. "Opšti haos", kažu u sudu.

    Drugo objašnjenje je da imamo dileju od poštara koji nam uredno donosi račune, izvode od banaka i ostalo, ali ne i plave koverte od milicije ili suda, niti ostavlja onaj kartončić da je pokušao, ali da nije bilo nikog.

    I dalje nemam pojma šta sam uradio, dobio sam samo sudsko rješenje bez detalja o samom prekršaju, a telefon mi je pun plaćenih zona 1, 2 i 3. Rekli su da pratim sanduče za konačni odgovor od sudije ili da dođem opet za tri sedmice "da bih bio siguran". Očekujem da će samo potvrditi kaznu.

  9. #539
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Tako sam i ja prošao sa pozivom za zatvor pre nekih 2-3 godine, s tim da je bilo 50k sa zateznim kamatama. Zašto, nahvatli me da sam delom parkirao na trotoar. Ne bežim da jesam, stajao sam možda 10 min dok sam vodio bitku sa majstorom. Slagali su da su stavili čestitku pod brisač, slagali da su pokušali dostavu triputa i da me nisu našli na adresi (zamalo da me skinu sa adrese). Žalio se, povukao neke veze, pretio da ću namerno da im odem u zatvor jer je jeftin smeštaj na Klisi... platio samo kaznu dal je bilo 10k.

    Prošlu subotu pretpostavljam da su me nahvatali radarom pre mosta kod Beške. Radli nešto na mostu napravili neko suženje stavili 80 a džukele stale u taj trougao koji sužava i pecaju radarom rizikujući svoje živote da neko prođe one obične niske čunjeve i pokosi ih ko travu. Ko zna kad će stići

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •