Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 41

Thread: ABS, EBD, ABC, LSD, THC... i ostale TSS

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default ABS, EBD, ABC, LSD, THC... i ostale TSS

    Gume! Okej TorkStir, ali da gume mogu da se izbore sa tim filmom prljavstine, ulja i kondenzacije - ne bi ga bilo ni blizu. Letnje gume imaju jako mali prag tolerancije prema tim nezgodnim podlogama.

    Isti sam problem imao i sa Dunlopima, a i sada sa Gudjerovima. Mora zimska ili univerzalna za ovo doba - ili ekstremni oprez.

    Jesu zimske gume skupe iz jedne perspektive. Iz druge - jeftinije su neko zamena branika, farova, haube i hladnjaka.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Dosta sam oprezan na kocenju, pa mi se nijednom nije desilo da proklizem ili blokiram tockove. Pri srednjim brzinama stvarno dobro koci u svim dosadasnjim uslovima, cak i kada jako stisnem.

    Opet, sigurno je da proklizavanje ima veze sa smesom guma koju ti pominjes, jer mi se cak i po hladnom i suvom vremenu sada cesto desava da vrtim u prazno pri iole jacem startu.

  3. #3
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Zato je blokada diferencijala roditelj kod prednje vuče, jer verovatno ti se zavrti samo jedan točak ko blesav, dok drugi ostaje bez pogona. Naravno, podrazumevaju se dobre i odgovarajuće gume, inače džabe ti sve ostalo od kvaliteta automobila.

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Dif. sa blokadom po onom tumacenju u vikipediji ne eliminise torque steer:

    Unequal traction forces due to road surface (µ-Split) in combination with [Only registered and activated users can see links. ] offset
    [Only registered and activated users can see links. ] may not equally distribute the torque between the two driveshafts, due to friction in the side gears etc. The same will be seen if a [Only registered and activated users can see links. ] is used. Either way there is a tendency for the slower wheel to receive more torque.
    Dakle samo gume i eventualno kontrola trakcije. Mozda malo i vozacki kvaliteti/umerenost

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    A jes ti držao volan dok si kretao?

    To što zovete torque steer nastaje zbog ne poklapanja napadne tacke ogibljenja (presek prave koja prolazi kroz donji i gornji oslonac ogibljenja i ravni naleganja pneumatik na tle) i centralne ose točka. Šper je kod prednje vuče zeznut pošto izlaže komplet prednji trap velikim silama pa zahteva teže/izdržljivije komponenete.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Ne, obicno jednu drzim u dzepu, a drugu na menjacu

  7. #7
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    Transfer mase pri kretanju ne pomaze ni malo. Tako mali autic i 130 konja traze jako "laku" nogu na gasu pri ubrzanju. A shper je jako skupa zabava. Nije to za auta od 5-6kila eura kojima se mi bavimo. Ne sto je toliko skup sam diferencijal, nego sto polomi auto zacas ako nije adekvatno pripremljen. A takva priprema kosta, verovatno mnogo vise nego sto je kostao ceo taj Saxo.

    Inace, i na bratovoj Fiesti XR2 je isti problem. Doduse, mozda ne toliko jer ona ima 90i kusur konja i upgradovane amortizere. Ali opet....
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ovaj Soko sve priča što treba

    Prednji diferencijal nije za igru. Uopšte. Ajd što polomi karoseriju i vešanje, nego što je za njega potrebna čvrsta ruka i dosta vozačkog znanja. Nije to džip pa koristiš diferencijal da izađeš iz blata.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Misliš na blokadu diferencijala?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Fakat. Mislim
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •