Page 18 of 22 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 171 to 180 of 216

Thread: Registracija vozila i cene

  1. #171
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da nije tužno bilo bi smešno. Dodatno obeshrabruje to što se debilizam čelnika sve više prenosi na narod

    He who loses control, loses.

  2. #172
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Drzava Srbija je najveci izvor problema i nesigurnosti! Uhvatim sebe kako razmisljam na koji ce nacin sve pokusati ( i verovatno uspeti) da me zajebe! Sve u totalnoj suprotnosti sa osnovnim definicijama i funkcijama drzave!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #173
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mislim da je problem sto razmisljamo.
    Gledam ljude koji uspavaju decu pa do 2 ujutru gledaju live feed farme. Zivece sto godina i biti savrsen glasac

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  4. #174
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Umesto da u gluvo doba noći traže knjižere koje rade?

    Cela ujdurma sa novim tablicama je postavljena nakaradno i ove nove bravure su samo kalemljenje na već nenormalno rešenje. Ko zna koji su mozgovi stajali iza te priče, sve mu je jasno.

    Doduše, taj manjak razuma je prisutan i na drugoj strani kad se ti pojavljuješ kod nekog stranca, daješ mu dokument koji je VIDNO istekao i onda mu daješ papir na srpskom gde piše da je neki mika iz nekog dudulajca odlučio da to eto nije isteklo majkemi? Onda i neko ko ode sa potvrdom sa mu se izrađuju nova dokuimenta ima puno pravo da se vozika i putuje napolje i da bude zgranut što su ga strpali sa azilantima u boks.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #175
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    I to je manje zaglupljujuca aktivnost od gledanja pomenutog programa.

    Inviato dal mio thl 4000 utilizzando Tapatalk

    He who loses control, loses.

  6. #176
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ako se malo prisetimo pocetka zamene onih tablica u SFRJ formatu, bila je prica da se nove prave da budu boljeg fonta, citljivije, da ih prepoznaju OCR sistemi, u skladu sa EU standardima... itd.
    Posto su genijalci napravili sistem numeracije koji nije dovoljan za sva vozila sad se prelazi na 4 pa i 5 brojeva izmedju slova.
    Ne znam kako je to sada citljivije od onih prastarih.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #177
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Dodavanjem četvrte cifre se samo smanjuje razmak između karaktera. Čitljivost ostaje ista.
    Postoji 5.289.470 permutacija kombinacije 23 slova alfabeta (izuzimajući TX) i 9 cifara u 4 klase u jednom registarskom područiju. Kad se uzme u obzir prirodni priraštaj nismo u opasnosti da se ubacuje i peta cifra.
    5 cifara je rezervisano za taksiste zbog specifičnosti stoga ne vidim neku preku potrebu za prenemaganjem.

    He who loses control, loses.

  8. #178
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    PoÅ¡to znamo da tablice osmislili magovi iz "službe" u poznatim ekspertom ĐelmaÅ¡em za neke tričave milione EUR... Jasno je da će za koju godinu biti ponovno menjanje tablica radi daljeg usklađivanja sa EU, a da za sve to vreme Å*vajcarci imaju savrÅ¡eno validne tablice od pre 50 godina (one kockaste).

    Naravno, naÅ¡i eksperti iz službe za brzo resavljenje bez mozga su reÅ¡ili da resave hrvatsko reÅ¡enje gde je Zagreb za ceo red veličine manji, umesto da pokupe nemačko reÅ¡enje koje ima isti font i isti razmak između brojeva bez obzira da li je neki zaseok ili milonski grad. Inicijalno je neko ipak malo bio u frci da Beogradski paÅ¡aluk možda prebaci 999, pa su uveli sva moguća slova u cilju povećanja kombinacija. Sad kad su videli da im EU nije sela na grbaču jer su suzili slova i/ili razmak kad imaju po četiri broja, onda su reÅ¡ili da gase naÅ¡a slova. Ili su možda podneli novu mustru za tablice i u tiÅ¡ini, verovatno, platili verovatno neku skandaloznu brojku da prijave da prethodna opet ne važi.

    Ja se ne bih složio da 3, 4 ili 5 brojeva na istoj povrÅ¡ini ne utiču na čitljivost. OCR softver je vrlo osetljiv na te stvari, a posebno kad ti pokuÅ¡avaÅ¡ da očitaÅ¡ neÅ¡to Å¡to je u pokretu. Nova generacija nadzora koji ima veću rezoluciju i veći FPS tu sigurno pomažu, ali da je isto čitljivo - nije.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #179
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Prvi put na produzenju registracije od uvodjenja ostrijih uslova za registraciju. Opet Dunav centar.

    Od bitnih detalja, uspeo sam da prebacim bonus sa Accorda na Civica dizela tako sto sam sa sobom poneo i ugovor o prodaji prethodnog automobila. To mi je donelo nekih 2 do 3 hiljadarke. Ono gde je to odleprsalo je cena tehnickog od 3 hiljade, koju u Dunavu do sada nisu naplacivali.

    U principu, kod njih je vec bilo prilicno napeto na tehnickom, tako da od novina mogu izdvojiti da su me odmah pitali da li je auto opran. Zatim su njih dvojica odradili fotkanje u drustvu automobila. Ovog puta mi nisu dali da pridjem liniji tehnickog pregleda, jer se valjda snima.

    E da, proveravali su pritisak na svim gumama Zatim ide merenje izduvnih (to sumnjam da ostali imaju), kocnice, dizanje na dizalicu i pregled trapa. To su u principu radili i na Type r.

    Ja sam bio malo opusten, pa su se me naterali da se oznojim, jer nisam proverio stop svetla. Srednje na zadnjem staklu radi, ali vlakna koja dele kuciste sijalice sa pozicijom crkla. Oba crkla, a oba vlakna za poziocije rade. Ja pogledao da li rade pozicije i kao to je to, sigurno rade i stop. Nisu mi dali da odem sa pregleda dok nisam u servisu kod njih promenio sijalice. Opet nisu gledali usmerenost svetlosnog snopa. Samo da li radi signalizacija.

    I za kraj, prvi put su mi stavili primedbu na prvu pomoc, ali me nisu vratili, vec upozorili da odmah promenim.

    Tako da, da su terali mak na konac mogli su da me vrate bar za prvu pomoc.

    Inace na tehnickom nikog zivog nema. Naisao posle jedan Puch valjda, sav prekriven korozijom, da li je prosao nemam pojma, ali nisu ga odmah vratili.

    Sve u svemu, da sam dosao na tehnicki pre uvodjena ovih novih nameta, prosao bih za nepune 23h, ovako 26.

    Razmisljao sam da li da produzavam, jer imam vec registrovan ep3, ali sam izracunao da cu samo za 6 meseci potrositi skoro 18k vise za istu kmtrazu. Bio sam krajnje konzervativan u proceni. Ovako bar za tu lovu imam registrovan auto, sto ce u oglasima biti, s obzirom na halabuku oko tehnickog, neki plus.

    Edit

    Sad kad pogledam, cak i u uslovima kada nikoga nema, mnogo vremena se potrosi na registraciju, bez 2 sata, ispod nema sanse. Opet, ne bi sve to posebno bolelo da znam da ce stvarno da uklone sa ulica ona vozila, ciji vlasnici ne mogu/nece da odrzavaju najbitnije sklopove na njima.
    Last edited by VIP; 6th August 2018 at 15:05.

  10. #180
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Dizanje na dizalicu? Kanal nije vise aktuelan?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •