Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 211 to 216 of 216

Thread: Registracija vozila i cene

  1. #211
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa kad vidiš koliko su nam vođe konstantno pod histeričnim napadom, dobro je te i nešto uopšte i radi.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #212
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Registrovana i druga djunta, 1.4 90 ks, 2004, premijski stepen 1, 22.560 sa tehnickim, bez zelenog kartona (buahaha) i osiguranja stakala. Ovi su proverili i signalizaciju, cak su sisli i u kanal i proveravali ogiblljenje. Eto, to mu dodje 13 hilj manje za 110 ks manje.

  3. #213
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nisam znao da tablice sada (ne znam kad je to počelo, ali nije skoro) važe 60 dana nakon isteka registracije. Ako je istekla registracija tokom pandemije, onda se piše zahtev tako da praktično je period i duži od tih 60 dana.

    Eto kako stvari mogu da se promene. Naletela korona i sad odjednom ne mora ništa lično, može mejlom da se šalje dokument na pisarnicu, može tablica da važi i duže od 30 dana... Bitno je da rešavamo intergalaktičke probleme i tupimo o stvarima od pre 1000 godina, a to što nas svakodnevno siluju kad god se približimo šalteru - to nikom nije problem.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #214
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    198

    Default

    Registrovao prošlog vikenda u Henexu na Padini, kao i prethodne dvije godine. Novost je da su se spojili sa Beogumom za tehnički pregled, a oni rade samo administraciju. Ukupno 18.100 din, što je valjda OK jer vidim da je prije 2 godine na istom mjestu bilo 20.000 sa zelenim kartonom.

    Prvog dana im se pokvarila mašina za mjerenje kočnica baš na mom autu, pa sam morao doći sutradan, al sam promašio termin, pa sam morao doći i treći put, kada je uspjelo.. Pustili su me, iako sam dobio listu prigovora (sijalica za tablicu, lijeva manžetna, luft u poluosovini, kočiono ulje za zamjenu, gumica nosača motora).

    Na sve to sam pri pranju auta puškom prije pregleda rasklimao desni brisač i kad sam ih aktivirao metlica mi je povukla metalnim štrljkom blijedu liniju sa donje strane stakla prema suvozaču. Nema pomoći, a baš nervira.

    Nema više jeftinog tehničkog iako se i dalje sve svodi na 10-15 minuta pregleda i 20 minuta stajanja auta onako na liniji.

  5. #215
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Hajde da se nadovezem, mozda definitivno treba da promenim tehnicki. I dalje moze da se vidi gomila vozila u ocajnom stanju na ulicama. Gde prolaze tehnicki to mi nije jasno. Ja vec trecu godinu idem na tehicki Kalabic na Zvezdari iza kluza. Ne kazem da tehnicki ne treba da izgleda ovako detaljno, ali nemam utisak da postoji neki standard. Ovi su odradili ceo termin bez zezanja. Povlacili su pojaseve i pozadi, sediste mehanizam, gledali da li radi prvi onaj zub na vratima, prozore dizali spustali , prskalice, cimali po trapu napred, nazad, izduvni gasovi, regloskopom proveravali snop svetala, ja ne znam da li je nesto ostalo da se proveri Jos sam se izlanuo sam i pomenuo distancer-adapter pozadi kada su gledali da li mi tockovi vire van ruba. Da su trazili da skinem bio bih u problemu jer sam morao da skratim fabricke brezone kako bih ga montirao.

  6. #216
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    198

    Default

    Objasnio mi ChatGPT kako se mijenja sijalica za registarsku tablicu. Ključna je bila napomena da se u plastici nađe zazor za šrafciger i pritisne, ja bih to sve polomio da sam krenio svojom pameću..
    Prođosmo ove godine bez primjedbi. 3000 skuplje nego prošli put na istom mjestu.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •