Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 101 to 106 of 106

Thread: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive

  1. #101
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ostao sam duzan epilog sa akumulatorom. Kupio sam neki turski "Inci Akku", ide u prvu ugradnju u dosta modela. Uglavnom, na netu sam nasao pozitivna iskustva, imaju uvoznika u Srbiji koji daje garanciju i kupio sam ga direktno.
    Cena, huh, vise se i ne secam a mrzi me sada da trazim racun sa garancijom. Nesto ispod 6.500 din za oko 70Ah (mislim da je 68) . Ako je nekom bas stalo, potrazicu racun.

    Kao sto rekoh u februaru, sledece na redu je zadnje vesanje. Konacno je doslo na red. Kazem konacno jer je bas u losem stanju, zadnje gume se ubrzano trose, auto se "uvija" i prilicno lupa preko neravnina a ponekad, ako malo nagazim u krivini, ume da se aktivira ESP. Ramena na kojima vise zadnji tockovi idu nekim svojim putanjama.

    Gume sam prezalio jer sam ionako nameravao da ih bacim pred zimu. To su letnje Fulde koje sam kupio jos na prvoj strani ove teme 2010. i koje su dosad pregazile oko 45K. Bolje da vam ne stavljam slike zadnjih guma.

    Dakle, zadnje vesanje sredjeno temeljno. Zamenji iglicasti lezajevi, osovine na kojima se vrte lezajevi (tzv. tuljci), semerinzi.... Ne znam da li se jos nesto tu menja ali je sve skinuto dole i zamenjeno sve sto je trebalo. Lezajevi su bili potroseni do spoljne kosuljice, srecom nije proslo dalje na ramena inace bih morao da ih saljem kod strugara da obradjuje i ubacuje biksne. Kod mene je ostalo sve fabricki.
    Ukupan ceh - 220 EUR za delove i rad .

    Kad je vec auto bio van pogona nekoliko dana iskoristio sam priliku da mi srede COM2000. To je ono cudo ispod volana iz kojeg vire sve rucice i koje je (kao i kod svakog PSA) pocelo da pokazuje prve simptome. Povremeno mi ne radi sirena, pa neki migavac, pa mi su ugase maglenke same od sebe.U nekom daljem stadijumu bi poceli migavci da se pale usred voznje, levi umesto desnog, ne rade svetla itd.
    Da ne bih dosao dotle sada sam ga sredio. To se rasklapa, cisti, menjaju se kontakti unutra - ceh 50 EUR sa slanjem kuririma u NS i nazad, garancija 1 godinu. Cini mi se da mi je rucica migavaca cvrsca tako da pretpostavljam da su i neke opruge unutra sredjene.

    Kako i dolikuje, nakon sredjenog vesanja verni autobus je dobio i novu obucu. Ovaj put sam kupio All-season gume jer me mrzi vise da svakih pola godine zongliram sa gumama i vulkanizerima. U Koningu, gde inace kupujemo sve gume za kombije i ostala vozila u firmi je bila neka akcija za moju dimenziju. Kupio sam 4 komada Toyo Vario V2+ u dimenziji 185/65R15 za 21.800 din.+PDV (koji firma odbija). Inace, gume su Made in Japan

    Bogme, u ovu godinu su se napakovale sve skupe intervencije. Sledece je veliki servis jer uskoro gazim 100K.
    Last edited by Soko; 19th December 2014 at 08:44.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #102
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Jesi radio torziju kod ovih tvojih u Sremcici?

    ps

    Bolje da si ga za te pare ispolirao i malo sredio ogrebotine

  3. #103
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Nisam, radio sam torziju kod B. Djukica na P. Horizontima.

    Na ove moje sam ljut jer sam im svih godina, nekoliko puta trazio da pregledaju ramena i semeringe na tim lezajevima, da provere kakvo je stanje da to uradim pre nego sto dodje u ovaj stadijum da mora sve da se raskupusa i zameni. Svaki put je sve bilo u redu a sad se vidi da sve to traje vec neko vreme.

    Znam da je bolje, manji bi mi otpor vazduha bio a pozadi sam vec imao namontirane slikove. Mogli bi zajedno na stazu.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  4. #104
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Taj rad

    Inace, dosta si manje platio nego ja na saksu. Sto se tice provere, verovatno i nije moguce reci 100% dok se ne raskupusa. A opet, s obzirom koliko si platio imam utisak da bi te vise kostalo preventivno menjanje na nekoj kilometrazi.

    Taj problem definitivno nema nikakve veze sa opterecenjem, samo voda i vlaga.

  5. #105
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Normalan kako kazu englezi "wear&tear".

    Koristi se, drnda se po nasim putevima pa svakom lezaju nekad mora da dodje kraj. Jos ako se ne pazi na semering, taj kraj stigne brze.
    Jos bi lepse bilo da ih nema uopste ali bi onda morao da se montira drugaciji sistem vesanja koji zauzima vise prostora pa zbog toga gepek ili bude plici ili dobijete one stubove sa strane.
    Uglavnom, nema besplatnog rucka.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  6. #106
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    1

    Default

    Bok ljudi!
    Vidim, da dobro pišete o picassu, pa me zanima, dal se isplati kupiti Picassa 2.0 hdi 2002 godište, 192000 km.
    Vlasnik radio sve servise, pre par km veliki servis...

    [Only registered and activated users can see links. ]...

    Hvala za preporuke i odgovore!

    Ljep pozdrav iz Slovenije!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •