Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 106

Thread: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive

  1. #1
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive

    Posto sam odustao od lizinga o kom je bilo reci u ovoj temi (zbog raznih razloga):
    [Only registered and activated users can see links. ]

    jedino je preostalo da kupim nesto polovno jer sa budzetom kojim sam raspolagao nije mogao da se kupi nov auto dovoljno velik za moje potrebe.

    U igri je bio Renault Scenic, Xsara Picasso, Ford C-max i Corolla Verso. Jos pre nego sto sam poceo da razmisljam o lizingu isao sam da gledam i nekoliko Megane i Laguna karavana, Zafira, Meriva, Focusa, Roomster-a... i tako se izbor sveo na ova 4 modela. Pre mesec dana sam imao planiran put na obuku u Ceskoj pa je ideja bila da posle obuke produzim u Nemacku i tamo nadjem nesto od toga. Gledajuci autoscout i mobile Ford i Toyota su otpali iz igre zbog previsoke cene. Ostao je Scenic i Picasso. Scenic je cca 500-1000 EUR skuplji od odgovarajuce motorizovanog i opremljenog Citroena slicne kolometraze. Valjda zato sto je noviji i atraktivniji model. Probao sam ovde i jednog i drugog i neke razlike u kvalitetu izrade nema. Picasso ima veci medjuosovinski razmak i veci gepek (thanks AirJordan) a kako sam ga jos pre 2 godine sacovao i tada je ostao neispunjena zelja, izbor je bio lak - Picasso.

    I tako, spremajuci se za put saram po sajtu polovni automobili i vidim u Mrcajevcima se prodaje jedan francuz, 2004. godiste (restyling model) 2.0 HDi, Exclusive oprema. Cena 5600 EUR. Hm, skuplje cca 1000 EUR nego sto se takvi prodaju u Nemackoj. Pozovem coveka, pitam da li je spreman na dogovore o ceni? Kaze dodji, pogledaj kakav je pa cemo da vidimo. Razmisljam, tu mi je "pred nosom", 2 sata voznje. Ako malo popusti sa cenom doci cu blizu cifre koliko bi me kostao i da ga sam vozim iz Nemacke. Odem da pogledam - stvarno lepo sacuvan. Ne zvecka, ne skripuce, motor ne grokce kao potroseni dizeli. Detaljno sve pregledam, nema znakova da su tapacirunzi skidani, sve radi..... uradjen veliki servis na 121k, presao "dovoljno". Prednji branik je negde prislonjen, od 3 donja plasticna nosaca 2 su slomljena. Na limu iznutra i zazorima krila i haube nema tragova rada i havarije. Ako je radjeno nesto, uradjeno je savrseno (potvrdjeno posle pregledom kod limara). Nema kljuca sa daljinskom komandom - kaze bio je na lizingu i korisnik nije vratio kljuc. Nekad se desava da mu postom posalju kljuc posto stalno kupuje od iste kuce (link naknadno). Ima kompletna uputstva, serv. knjizicu, kolica u gepeku i kutiju sa dizalicom u r. tocku (ovo zbog tudjih iskustava - na placevima se cesto nude bez iceg pa cak i bez zadnje daske)
    Sve u svemu, svidja mi se stanje auta, svidja mi se oprema ali cena....
    Cena: da ne duzim pricu, nadjemo se na 5000 posto nema kljuc i branik mora na lepljenje nosaca, uz njegovu obavezu da mi obezbedi kupoporodajni ugovor i da plati "popravku" kilometar sata.

    Da sam ga vozio iz Nemacke, kostao bi me toliko, uz rizik da izgubim 3 dana trazeci i da, ako nesto ne bude u redu, nemam kome da se na....bem mile ..... Kod ovog lika sam bio kuci pa ako dodje do toga uvek mogu da mu porazbijam soferke na autima u dvoristu.

    Dakle, auto je kupljen, morao sam da idem na Batrovce da napravim granicnu prijavu na moje ime - kostalo me oko 2000 din. usluga speditera. Prilozio sam fakturu od 3900 EUR i posto je auto presao "dovoljno kilometara", carina je prihvatila tu vrednost. Na tu osnovicu carina i PDV se oko 1350 EUR (morao sam da promenim 1400 EUR zbog razlike u kursu). Usluga speditera me kostala nesto skuplje (200EUR, inace je 150) ali zauzvrat je garantovao da nece biti problema sa fakturom (kao sto ih i nije bilo).
    Na kraju balade, auto je kostao 6.900 EUR registrovan. Zadovoljan.

    Rezime:
    Xsara Picasso 2.0 HDI Exclusive
    -proizveden 15. 9.2004, prva registracija 24.11.2004
    -metalik siva boja
    -alu-felne 15"
    -svetla za maglu
    -centralna brava sa daljinskom komandom
    -el. podizaci na svim vratima
    -automatska klima
    -tempomat
    -komande muzike i borda na volanu (tacnije iza njega)
    -kozni volan i rucica menjaca
    -servo
    -ABS, ESP, ASR
    -volan i sediste podesivi po visini
    -pozadi 3 nezavisna sedista pune velicine, na sinama i podesivog naslona
    -6 vazdusnih jastuka (valjda, nisam ih brojao)
    ......

    Prvi utisci:
    auto je dosta veci nego sto izgleda. Iza sedista vozaca povucenim unazad ima dovoljno mesta za osobu moje visine (188cm) i jos oko 5 cm ispred kolena. Prednja konzola je jako duboka i vetrobran je neuobicajeno daleko. Zbog visine krova unutrasnji ambijent deluje bas prostrano. Uopste nemam osecaj da sedim u autu vec u nekoj pokretnoj sobi. Moj stariji klinac od skoro 6 godina bez problema uspravno stoji unutra. Sedista su tipicno francuski meka i siroka. Vrlo udobna ali bez nekog bocnog oslonca. Vidi se da nije planiran za obaranje rekorda Ali zato su nasloni za ruke savrseno postavljeni pa je pravi merak fino se zavaliti i uz laganu muziku kruzirati okolo. Gepek je stvarno ogroman. I sa svim sedistima a kad se izvadi jedno ili sva
    Preglednost unapred ometa debeli A stub podeljen na 2 dela. Vrlo cesto primetim da se pomeram napred nazad i "zavirujem" iza stuba. Mozda cu vremenom steci osecaj gde i kako gledati ali zasad mi smeta. Unazad, zahvaljujuci izdasnim i preglednim retrovizorima i velikim staklenim povrsinama se sve vrlo lepo vidi tokom voznje. Jedini problem mi, zasad, pravi neuobicajeno zakosenje zadnje sofersajbne pa nikako da "osetim" koliko jos mesta ima iza. Ali popravljam se.
    Organizacija i ergonomija unutrasnjeg prostora je jako dobra. Komandama se lako pristupa i logicno rukuje. Postoji gomila pregrada po vratima, ispod sedista, u duplom podu za sve one sitnice koje cetvoroclana porodica navuce u kola. Prednja kutija (kako novinari vole da kazu "pregrada za rukavice", mozda Jetijeve rukavice) je hladjena - pametno.
    Centralno postavljena kontrolna tabla mi je u pocetku delovala cudno. Stalno sam je trazio iza volana. ALi posle par dana vise nema problema, Cak mi se i svidja mesto jer je visoko podugnuta i vidim je krajem oka i da ne skrecem pogled sa puta a ispred vozaca i suvozaca opet ostaje prostor veci od stola u nekim kaficima. Ne svidja mi se pozicija prekidaca za zatvaranje zadnjih stakala i mislim da se nikad necu navici. Deluje mi kao da nisu ni planirali da stavljaju podizace pozadi pa kad su morali strpali su ih levo od volana, pored potenciometra za podesavanja farova. Ili sam ocekivao nemacku organizovanost u autu koji nosi ime slikara koji je bio sve, samo ne organizovan
    Rucica menjaca je kratka i visoko postavljena, na domak naslonjene ruke. Lako i meko ide ali mi je malo neodredjena pri prelazu izmedju prva 2 reda (1-2 i 3-4). Desava mi se da pokusam da krenem 3.-com

    Nastavak veceras. (sa slikama, nadam se)
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post
    Preglednost unapred ometa debeli A stub podeljen na 2 dela. Vrlo cesto primetim da se pomeram napred nazad i "zavirujem" iza stuba. Mozda cu vremenom steci osecaj gde i kako gledati ali zasad mi smeta. Unazad, zahvaljujuci izdasnim i preglednim retrovizorima i velikim staklenim povrsinama se sve vrlo lepo vidi tokom voznje.
    Ovo zagledanje i namestanje je svojstveno za korektne vozace. Imao sam priliku da se vozim sa ljudima koji kazu, nista ne vidim od ovog stuba i voze kao da su videli sta je iza njega.

    Super je to cena. Prosto neverovatno kako padaju cene novih i polovnih automobila. Kupio si za 5000 EUR auto koji je pre pet godina kupljen za 25 hiljada (verujem da je i skuplji bio od toga). Sokantno za svakoga ko kupuje nov automobil danas. Za mene sigurno.

    Odlican izvestaj. Meni je taj Picasso najlepsi od svih MPV masina, izuzev Turana. U klasi iznad mi se jako dopada SMax. Cestitam na kupovini i sa srecom u eksploataciji. Nemoj da ga lozis ko sto si onog nesrecnog sluzbenog Svifta, nece da izdrzi francuz mnogo takvog tempa
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Cestitke i od mene i da te lepo sluzi Aj da sacekam ostatak price da bi postavio vise pitanja. Dosta si napisao, ali ne vidim odakle je uvezen? Neces raditi veliki servis?

  4. #4
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Reče čovek da je slavuj iz Mrčajevaca, pardon, Francuz
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #5
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Čestitam na kupovini. Izuzetan izbor, mnogo daje za uložene pare. Skoro simetrični dizajn je i danas veoma interesantan. Još je i enterijer u nesvakidašnjoj bakarnoj boji. Baš ću pratiti ovu temu da vidim kako će dugoročno da se pokaže, trebaće i meni u skorije vreme neki prostran auto.
    Zmaj spomenu cenu novog Picassa. Ne znam koja je ovo firma, ali evo kako izgleda cenovnik za Picasso:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by Air Jordan; 7th October 2009 at 22:15.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by Air Jordan View Post
    Zmaj spomenu cenu novog Picassa. Ne znam koja je ovo firma, ali evo kako izgleda cenovnik za Picasso:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Okej je to cena. Al problem je što je taj auto kupljen kao aktuelan. Treba gledati C4 Picasso.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    Nista od slika ni od nastavka veceras. Zaglavio na decijem rodjendanu, jbg, odraslo se.

    Da, uvezen je iz Francuske. Ostao sam duzan link kuce gde je kupljen: [Only registered and activated users can see links. ]

    U pitanju je aukcijska kuca koja prodaje vozila i gradj. masine pretezno vracene sa lizinga. Dobra stvar je sto lizing kuce zahtevaju redovno odrzavanje i ogranicavaju kilometrazu (tj. enormno naplacuju prekoracenje) a losa stvar je sto vecina firmi koristi lizing (mada na zapadu i fizicka lica u istoj meri).

    Veliki servis je radjen nedavno ali cu ga svakako uraditi ako majstor bude imao imalo sumnje u stanje kaisa i remenica. Samo sada ne mogu, na rezervi sam. Jos nisam prodao stari auto i ovog cu odvesti prvo na pregled. Ako bude potrebno menjati nesto, prvo cu se na.bati majke prodavcu a za to vreme vozicu stari dok ga ne prodam ili se ne oporavim finansijski. Ne ostaje mi se skroz bez para sa bebom od 3 meseca.
    Cini mi se da mi u narednih 10-20k sleduje i set kvacila. Sad je jos uvek sve dobro, ne kliza, ne cuje se lezaj ali mi se cini da mi kvacilo ne ide bas skroz glatko. Ne zapinje, da se razumemo, ne trese kad krece, jednostavno ne ide skroz glatko i meko "kao kroz slag" nego kad ga pritiskam i pustam imam osecaj pod stopalom kao da na par mesta predje preko sitnog peska, ne znam kako bi objasnio drugacije, tesko se i primeti ako se bas ne skoncentrises na to. A tvrda pedala je obicno znak za zamenu seta. CIni mi se da je moja krenula tim putem, a mozda i umisljam.

    Nasao sam jos jednu stvar koja mi smeta - zavrsetak auspuha. Zbog oblika zadnjeg dela cev auspuha je najistureniji deo a zna prilicno da se ugreje. Otvorite zadnja vrata, nagnete se da dohvatite nesto iz gepeka i eto neprijatne opekotine. Sledeci put ce da radi brusilica istog trenutka

    Evo jedan filmic da se malo zabavite do sledeceg nastavka:

    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    E pa tajko, i po ovom video snimku se vidi koliko si odrastao. Skroz si promenio ugao gledanja automobila Nema nista o performansama motora, samo o zapremini putnickog i prtljaznog prostora i rasporedu. U svakom slucaju svidja mi se sto smo kupili dva francuza koji su nebo i zemlja jedan spram drugog. Svakako cemo saznati koliko su dobri ili losi.

  9. #9
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    PA nista, ako ti nekad zatreba prevoz auta na slepu javi dan ranije da povadim sedista - nema smisla da vozim sa otvorenim gepekom
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    More, kad ga jos malo picnem imam samo da , a ti trpaj kutije

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •