Results 1 to 8 of 8

Thread: Kupovina novog automobil do 11000 evra?

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3

    Default Kupovina novog automobil do 11000 evra?

    Kupujem kola ovih dana,imam 11000e!Koja nova preporucujete,uzevsi u obzir opremu,pouzdanost,cenu servisa...ja razmisljam izmedju mazde 2,novog clia,fieste...peugeot ima skupe servise kao i hyundai,kia,mazda mi se svidja,ali ima samo jedan servis u bg,a ne znam koliko je pouzdan...clia mnogi osporavaju...fiesta ima slabu opremu za te novce...
    voleo bih cuti misljenja

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mazda ima nekoliko servisa (Profil, General Auto) i mozda jos neki. Koliko znam, nisu najbolji, ali nisu ni najgori - po kvalitetu rada. Cene su im malo jace.

    Sto se Clia tice, trebalo bi da je u pitanju korektan automobil. Imacemo ga uskoro na testu, pa ces imati utiske iz prve ruke.

    Pored Fieste, trebalo bi da pogledas i Hondu. Jazz je prilicno korektan paket, a koliko smo imali prilike da vidimo (pogledaj na forumu temu o ceni servisa za Hondu) - servis uopste nije skup.

    Sto se Forda tice, nemam ni za ni protiv. Mnogo mi je zenskast, a cene nisu bile nesto posebno privlacne, bar kad je u pitanju novi model. Jedino sto bi trebalo da ide u korist Forda je nesto duzi servisni interval (valjda 30.000km).
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3

    Default :)

    hvala na misljenju....koji bi tvoj predlog bio?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3

    Default

    meni se svidja mazda 2,ali ne znam kakva su iskustva vlasnika,jer kad je novo sve je lepo...ali posle..

  5. #5
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Za oko mi je zapao SX4 sedan, ali nemam pojma kakvi su Suzukijevi servisi, to će zmaj bolje da ti kaže, niti bih mogao da ti kažem nešto o ovom automobilu, sem da je u svakom pogledu ostavio dobar utisak na mene za taj novac. U krajnjoj liniji ima tu poprilično od automobila za taj novac, rekao bih daleko više nego u modelima koji te interesuju.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by zi_zu View Post
    meni se svidja mazda 2,ali ne znam kakva su iskustva vlasnika,jer kad je novo sve je lepo...ali posle..
    auto je prilično nov tako da niko ne može da ti kaže kako zaista automobil radi posle 100 soma ili posle 5 godina.

    Mazda je prilično korektna sa kvalitetom. Dvojka je ok za to što nudi - prevozno sredstvo, umerene opreme i umerene cene.

    Za istu opremu kod Tojote ćeš morati da platiš nekoliko hiljada više. A platićeš samo značku, pošto novi Yaris unutra izgleda žešće bedno. Iskreno, ni Mazda nije sad neki dizajnerski poduhvat decenije, ali nije ni katastrofa kao Toyota.

    Prilično je udobna (primetno udobnija od Svifta, primera radi). Ima solidno prostora za sedenje, a gepek je okej. Motori su poprilično sumorni. Vidim da nešto ne spominješ taj aspekt, pa ti to verovatno neće biti bitno.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member VeljaBgd's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    143

    Default

    sandero stepway 1.5 dci

  8. #8
    Junior Member dav's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    11

    Default Hyundai

    Ljudi bas hvale Hyundai i30, sad je bas na nekom snizenju mislim 10500 i to sa finom opremom (klima...)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •