Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 47

Thread: Ford Focus: Za i protiv

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Question Ford Focus: Za i protiv

    Za pocetak, neje za mene Treba mi bilo kakva korisna informacija o ovom automobilu, ukoliko je posedujete - razlog zasto zaobici.

    Automobil je polovan, proizveden septembra 2007. godine, sto znaci pre kinetik redizajna. Motor je snaznija verzija PSA Duratorq motora sa 80 kw (110 KS).

    Automobil je navodno presao 9200 km, registrovan je i bice eventualno koriscen u Nemackoj.

    Alternativa ovakvom automobilu, barem po ceni (u Nemackoj) je Golf V 1.9 tdi (ono traktorche od 105 KS) sa oko 70k km proizveden 2006. godine.

    Ako nekoga interesuje, red velicina je oko 12k evra.

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Imam pitanje vezano za Focus, pa mozda ovaj put neko nesto i napise Uzgred, kupac iz prvog posta je kupio Golf V Plus tdi pre par godina i dobro ga sluzi.

    Focus mk2 1.8 Duratec HE 2009, 92 kw/125 KS, manje od 100k na satu. Da li je neko cuo nesto dobro o ovom motoru? U oglasima ih nema uopste ili barem ja nisam nasao. Kod nas su uglavnom prodavali 1.6, a ovaj u tragovima.

    Performanse na papiru su ok. Ono sto brine, jeste prica da imaju problem sa karikama i da posle 150 hiljada uglavnom pocinju dobro da trose ulje. Ja sam navikao na to, moj trosi 2 litra na 10 hiljada, ali ovde se prica o dosta vecim ciframa.

    Meni se ova restilizovana verzija druge generacije uglavnom svidja, enterijer doduse dosta manje, ali je prihvatljiv. Elem, pitanje je da li bi kupili ovaj automobil ako bi mogli da ga dobijete 1 do 1,5k ispod trzisne cene?

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Sta je ovo, tihi bojkot Cak mi ni na privatne poruke ljudi ne odgovaraju.

    Elem, iskocile su mi dve opcije, iako sam odlozio zamenu saksa. Prva opcija, accord cl7 mi je izmakla, a focus je druga poluopcija, koja me ne privlaci dovoljno, ali htedoh da saznam vise. Videh u arhivi da se Misha i Zmaj gade kada su u pitanju automobili marke ford.

    Inace, odusevio sam se kako radi menjac accorda, ono jos nisam imao prilike probati. Jednom recju fantasticno. Ne secam se da me civic tako odusevio. Vozacka pozicija je odlicna. Ostalo onako, nije da padnes u nesvest.

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    evo da se prijavim

    Sto se tice TDCi 1.6 motora tu nisam nesto obavesten previse, sem da se radi o PSA. Ja imam 1.8 TDCi koji je onako...ok. Kostao me je pliv.zamajca, lamele i ostalo na nekih 140k. Tako da sve sto se eventualno ustedi u gorivu (mada je i to pitanje, oko 7 u gradu) covek na kraju pljune na zamajac!

    nisam skapirao ovaj deo da je red velicina 12k??!!

    Sto se tice 1.8 Duratec-a njega sam imao u MK2 Mondeu, ali slabiju varijantu. Taj motor mi je ostao u stvarno dobrom secanju. Od potrosnje ulja nije bilo nista, za 4god nista sem ulja i filtera. Koliko sam bio siguran u automobil, prrdao sam ga dobrom prijatelju koji takodje nista bitno nije radio za jos 5 godina. Nikakve havarije i sl

    na pitanje da li bih ga kupio da mogu da ga dobijem ispod trzisne cene...da al ja nisam validan kada je rec o kupovini Forda

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Nee, nisi gledao datum prvog posta Ja sam se samo nadovezao na staru temu.

    Taj duratec HE je prvo ugradjivan u mondeo mk3, dok je u Focus isao zetec. E od tada datiraju price da imaju lose karike, ali da je to sredjeno 2003 godine.

    Plus, prica da su im ventili malo bolji od subaruovih, gde su katastrofa za ugradnju plina, ali svejedno su osetljivi. Plin je must have, posto trosi sigurno 11 u gradu/

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    pazi stvarno zato mi je cena cudna

    za plin sam cuo uglavnom lose stvari za Fordove, tako da se ja tu ne bih igrao...mada prijatelj ima 2.0 sa plinom i kaze da je ok. Opet sa druge strane sam se svacega naslusao na servisu za te manje zapremine i plin. Takodje sam gledao taj 1.8 benzin na placu lizing kuce, ali sam odustao sto iz finansijskih razloga sto zbog cinjenice da stoji na jednom mestu vec dve godine

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Šta ti znači izmakla, CL7 imaš da biraš - samo po kojoj ceni?
    FD1 ko moj ti je bolja prilika, manje košta, manje troši, okretniji je, ide odlično i ima bolju opremu i udobniji je na autoputu, zbog 6. brzine.

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Necu iz principa, hocu da mi bude veci od tvog Izmakla, vec kupljena. Bila je ponuda, pa ko prvi devojci. Ja sam oklevao, jer je prethodni korisnik bio jako zao prema autu. Auto je otisao za 5400, 2008, 100k, 2.0 vtec, comfort paket. Accord tog godista i kilometraze je minimum 8k.

  9. #9
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Dobra cifra, imao sam dilemu CL7 ili FD1 kad sam uzimao ali troškovi eksploatacije, udobnost i okretljivost su prevagnuli.

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    jel se ja to tripujem ili samo Hondisti pricaju u nekim siframa mada se i VW trude kada je rec o Skodi

    salu na stranu, mislim da su obe pomenute sifre bolja kupovina od Forda! pih...i nisam neki PR Forda brzo sam se predao!

    5.400je bas bagatela za njega, ostaje samo pitanje definisanja ovog dela "prethodni korisnik bio jako zao prema autu" tako da to u mnogome opravdava tu cenu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •