Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 47 of 47

Thread: Ford Focus: Za i protiv

  1. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    14

    Default

    Sta mislite o ovom :

    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #42
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Taj 1.6 je onaj slabiji i ne bi trebalo da bude nesto previse zivahan motor, takodje i sa potrosnjom verovatno nije neki as. Vizuelno je konkretan primerak bas fin, zatam. farovi, siber i spojler u boji, sony radio, trokraki vola...generalno lepo izgleda ne bi bilo lose da ga probas. Meni se bas dopada, ali kazem ti, taj 1.6 je verovatno malo kilaviji, mada su oni imali i 1.4 tako da je titula kilavog motora mozda njegova bzv je to sto su oni imali i 1.8 i 2.0 benzince u ponudi tako mislim da se za priblizno iste troskove posedovanja moze imati i daleko bolji 1.8 motor.
    Ako budes gledao ovaj ili Fokuse uopste obrati paznju na koroziju na rubu vrata, generalno (ja) nemam problema sa korozijom nigde, cak ni kod malo ostecenih mesta na karoseriji, ali zato na donjoj ivici vrata je ima...i to mozda i previse
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    Taj 1.6 je onaj slabiji i ne bi trebalo da bude nesto previse zivahan motor, takodje i sa potrosnjom verovatno nije neki as. Vizuelno je konkretan primerak bas fin, zatam. farovi, siber i spojler u boji, sony radio, trokraki vola...generalno lepo izgleda ne bi bilo lose da ga probas. Meni se bas dopada, ali kazem ti, taj 1.6 je verovatno malo kilaviji, mada su oni imali i 1.4 tako da je titula kilavog motora mozda njegova bzv je to sto su oni imali i 1.8 i 2.0 benzince u ponudi tako mislim da se za priblizno iste troskove posedovanja moze imati i daleko bolji 1.8 motor.
    Ako budes gledao ovaj ili Fokuse uopste obrati paznju na koroziju na rubu vrata, generalno (ja) nemam problema sa korozijom nigde, cak ni kod malo ostecenih mesta na karoseriji, ali zato na donjoj ivici vrata je ima...i to mozda i previse
    hm, ovo je jaci motor ima 116ks, slabiji je 80 ks 1.4 i postoji 1.6 od 105ks ako se ne varam ... ubraznje 0-10 je 10.2 sek, to nije nimalo sporo a i ne trazim neku brzinu. Sa druge registracija za 1.8 i 2.0 modele je veca pa ne gledam uopste nesto jace

  4. #44
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nisam video da je ovaj jaci...taj bi trebalo da je sasvim OK kupovina. Javi ako odes da probas kakvi su utisci pre ovog dizela sam imao 1.8 sa 116ks i bio sam dosta zadovoljan, sa izuzetkom cinjenice od potrosnji
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #45
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    Nisam video da je ovaj jaci...taj bi trebalo da je sasvim OK kupovina. Javi ako odes da probas kakvi su utisci pre ovog dizela sam imao 1.8 sa 116ks i bio sam dosta zadovoljan, sa izuzetkom cinjenice od potrosnji
    Kako se kretala potrosnja, pretpostavljam da je i kod ovog slicna

  6. #46
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ne znam bas da li treba ocekivati istu, mislim da ce kod tog biti manja, to si cini mi se razliciti motori, ali kod mog 1.8 se kretala oko 10 po gradu sto je u rangu sa motorima iz tog perioda (98, MK2 Mondeo je bio u pitanju)
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  7. #47
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    6

    Default

    Ford Focus 3.gen. 2011. - 2018. – polovnjak, iskustva, problemi

    Ford Focus 3.gen. je koristio širok spektar pogonskih jedinica, ali su kupci ograničili njihov izbor na nekoliko njih. Takođe je teško nabaviti 2-litarski dizel, jer je bio skup. Manji 1.6 TDCi dizel motori, čiji raspon snage počinje od 95 KS, preko 105 do 115 KS na vrhu, definitivno su popularniji. Oba dizel motora su kreirana zajedno sa PSA grupom, i ako nisu potpuno identični onima instaliranim u Citroenu i Pežou.
    Last edited by bruyoni; 1st May 2019 at 09:02.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •