View Poll Results: U D segmentu moj dizel favorit je:

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170

    4 20.00%
  • Ford Mondeo 2,0 TDCi 140

    0 0%
  • Mazda 6 2.2 185

    4 20.00%
  • Peugeot 407 2.2 HDi Fap 170

    0 0%
  • Toyota Avensis Sedan 2.2 D-CAT 177

    1 5.00%
  • Å*koda Octavia 2,0 TDI 140

    2 10.00%
  • Volkswagen Passat 2.0 TDI 170

    1 5.00%
  • Volvo S40 2,4 D5 180

    1 5.00%
  • Seat Toledo 2,0 TDI 140

    0 0%
  • Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 180

    7 35.00%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 39

Thread: NK TEST: Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi

  1. #21
    Senior Member hondulja's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    247

    Default

    Cekaj, zar Calibra turbo ne bi trebala da tuce 6,8 do 100-tke? Teoretcki?

  2. #22
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Trebala bi. U praksi nije bilo bas tako lako, pogotovu kad je ukljucen samo prednji pogon, koji na vecini prezivelih modela pokvaren ili neaktivan. Drugim recima, mozete bez problema da otresete sa semafora gomilu ekipe sa neonkama i fenjerima u boji - ako vam je stalo do toga, nakon sto ste platili 34k EUR.

    Auto je jako brz, ali ova snaga insistira na velikoj turbini, sto povlaci "staru skolu" laga, a i solidnu potrosnju. Auto nismo nesto maltretirali, ali nismo ni pokusavali da demonstriramo skolu ekonomicne voznje. Dosta, dosta, voznje autoputem (uglavnom preko ogranicenja) i rezultat je 9l prosek. A auto se vozi i tokom gradske guzve, tako da nisu u pitanju neki levi rezultati, nego je to ono sto bi ja sa ovim automobilom stvarno i postizao.

    Ako pogledate link sa vrha, Pijevac iz Blica je imao prosek od preko 11l. Mogu da kazem da ako hocete takav prosek, ne smete da saltate ispod 4 soma obrtaja - nikad.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #23
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Kako li oni Spanci izmerise 8.0 s do 100 kmh?

    Perfomanse deluju vrlo korektno na papiru ali sam siguran da je u praksi to i dalje - dizel. Lepo je to sve, turbina, dugmici, mambo-dzambo ... ali za onog ko trazi parfomanse i dalje je benzinac, dok dizel treba da bude pre svega ekonomican. Ovaj nije ni jedno ni drugo. Super su ta medjuubrzanja ako ne upadnes u turbo-rupu. Ili ako ga ne prevrtis. ili ako ne sipas Eko-Dizel proverenog Jugopetrol kvaliteta. Ili ako... previse "ako" za wannabe limuzinu sportskih perfomansi. Za te pare, a bogami i tu potrosnju, ocekujem gas kad god mi zatreba, da ne moram da imam pored sebe asistenta koji ce da mi rpati sve parametre voznje.

    Ja glasao za talijana, samo zbog izgleda. Od cele ponudjene game samo njih par spada u ekonomicnu kategoriju pri osiguranju a od tih par ovaj Reno je ubedljivo najruzniji. Kad bih kupovao sada auto u ovoj klasi, ovaj bi morao da bude osetno jeftiniji pa da mu oprostim sto svaki put moram da mu prilazim gledajuci na drugu stranu.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  4. #24
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    ^Cenim da je za ovakve performanse ovo izuzetno dobra ekonomija! Sokole, benzinac ovakvih performansi bi te naterao u suze na benzinskoj pumpi!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #25
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    ^Cenim da je za ovakve performanse ovo izuzetno dobra ekonomija! Sokole, benzinac ovakvih performansi bi te naterao u suze na benzinskoj pumpi!
    Ne smem da otvoreno kazem da se slazem sa tobom Ja se obradujem ko malo dete kad cujem da je dizel na testu - u prevodu, mnogo vise voznje!

    I ja volim benzince, ali su mnogo teski na gorivu za iste performanse. Jeste, kod ovog automobila ima turbo rupa i moze se prevrtiti lako, ali se vozac koji vozi ovako snazan automobil moze lako navici.

    Estetika - ovaj automobil barem 5 x izgleda bolje uzivo. Neobican je, a kombinacija ostrih i mekih linija sa ovim lepim felnicama cini da auto izgleda opasno. Meni je Mazda6 nekako favorit, ali se Laguna tuce sa Alfom za drugo.

    Kako su Spanci izvukli vise? Ne znam i bas sam zbog toga bio pomalo razocaran. Mora da su vise vezbali i imaju bolje gorivo

  6. #26
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    ^Hehe, obratite se Kiri da vam ustupi malo kerozina da se pojaca dizel gorivo!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Soko View Post
    Kako li oni Spanci izmerise 8.0 s do 100 kmh?

    Perfomanse deluju vrlo korektno na papiru ali sam siguran da je u praksi to i dalje - dizel. Lepo je to sve, turbina, dugmici, mambo-dzambo ... ali za onog ko trazi parfomanse i dalje je benzinac, dok dizel treba da bude pre svega ekonomican. Ovaj nije ni jedno ni drugo. Super su ta medjuubrzanja ako ne upadnes u turbo-rupu. Ili ako ga ne prevrtis. ili ako ne sipas Eko-Dizel proverenog Jugopetrol kvaliteta. Ili ako... previse "ako" za wannabe limuzinu sportskih perfomansi. Za te pare, a bogami i tu potrosnju, ocekujem gas kad god mi zatreba, da ne moram da imam pored sebe asistenta koji ce da mi rpati sve parametre voznje.
    Ne znam kako su španci izmerili ravno 8. Ne vozimo kola tako da posle 5 startova moraju na zamenu lamele, već ih vozimo onako kako normalan vozač to radi.

    Možda će par % vozača da kuka na dizel kako nema tempo. I tu ima istine. Ali samo kad je u pitanju veoma brza vožnja po krivudavim putevima. Tu su dizeli (skoro svi) - težak promašaj. Moraš da znaš kakva je krivina, da znaš da li možeš brzinom iznad, da ti ne ponestane daha na pola krivine i slično. Okej. Ali procenat ljudi koji tako cene brzinu automobilu se izražavaju u promilima.

    Grad, magistrala i autoput - ovaj dizel će da razori sve moderne benzinske sprave slične snage - što u tempu, što u potrošnji. I to je ono što 99% vozača misli kad kaže "auto je brz". Pritisneš gas i on ide. A ova mašina u šestoj od 90 na gode - ide!

    Kad sam rekao da je potrošnja visoka, mislio sam pre svega u odnosu na ono što prosečan srbin hoće da vozi - Stilo sa 80-100ks, stara Laguna sa 120, TDI sa 110 i slična bratija. Postoji razlika u performansama, naravno - ali sam ubeđen da većina tih ljudi ne bi mogla da prežali potrošnju koju ovaj auto pričinjava.

    Što se dizajna tiče, tu nemam nešto za ili protiv. Izgleda atraktivno - to je sigurno, sudeći po pogledima prolaznika. Da li je lep ili ružan... To je individualno.

    EDIT: Zezanje je zezanje, al mi ubismo pun rezervoar + 2000dinara dodatno punjenje. Za sutrašnje i preksutrašnje slikanje, kapiram da mora još jednu crvenu da sipamo. Dizel je dizel, al kilometri rade svoje. Mislim da ćemo da nazidamo 1000km za ovih nedelju dana ili ćemo biti jako blizu.
    Last edited by zmaj; 27th April 2009 at 00:54.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    I ja sam imao srece da na kratko juce sednem u ovaj automobil. Posle i da provozam jedan giro po gradu.

    Ukratko, automobil je brutalno dobar!
    Izgleda vrlo dobro iako nije skroz po mom ukusu ali nema mu se bas sta mnogo zameriti. Ono sto odmah iznenadjuje, sednes u automobil na autobuskoj stanici i kreces bez ikakvih podesavanja i gledanja gde je sta i kao da si presao sa njim vec 10k km. Sve je na svom mestu, udobno je, pregledno je.
    Kocnice su izuzetno dobre, lezi na putu i u krivinama izuzetno dobro, fascinantno je kada naglo skrenete u neku ulicu a auto nema rolanja sasije ni jedan santimetar! OK, to se vremenom oseca preko neravnina na bubrezima, dakle jeste malo pretvrd od ocekivanog s obzirom da je francuz i da nije sportska masina.

    Od minimalnih zamerki ako se bas potrudim izneo bih sledece: menjac definitivno nije po mom ukusu, zmurecki bih rekao da je francuz, stvar ukusa. Preglednost nazad preko centralnog retrovizora je vrlo suzena i slika u retrovizoru je malo deformisana!? i ume malo da unese konfuziju oko rastojanja vozila iza ali to nadoknadjuju, bar meni, ogromni super pregledni bocni retrovizori. Mesto za suvozaca je prilicno skuceno i generalno mesta u kabini nema toliko koliko bi se pomislilo kada se spolja pogleda solidan gabarit automobila. Automobil dapace nije prevelik ali je gepek vise nego solidan jer su 5. vrata zaista lepo resena pa ostavlja dosta prostora za gepek. Naime, 5. vrata su pod velikim uglom i zbog toga je preglednost centralnog retrovizora dosta mala.

    Sve u svemu automobil je zaista vrhunski ali je i cena.
    "Racing is a space-time continuum"

  9. #29
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by SaS View Post

    Od minimalnih zamerki ako se bas potrudim izneo bih sledece: menjac definitivno nije po mom ukusu, zmurecki bih rekao da je francuz, stvar ukusa.
    Nikako da te priupitam za ovo. Sta ti govori da je Francuz? Cini mi se da je u C4 bio malo slican ovom, ali je u Twingu i Daciji bio susta suprotnost. Mekan, bez ikakvog otpora, dok je ovo klasican klik-klak sistem, poput VW/Audi grupe.

    Ovaj menjac, manje iskusne u rukovanju njim, odmah kaznjava ako glume Tcusiju

  10. #30
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Dobar je menjac, nista mu ne fali! Auto je pravi turer, da sednes i da otkines 1000km u komadu! I ima izuzetno dobra sedista (barem za moju skladnu figuricu )! I ako odlicno ide nije me nesto vukao ka obaranju brzinskih rekorda, lepa opustena voznjica!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •