Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16

Thread: Peugeot 406 2.0 HDI problem

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Masa. Prekontroliši sve pletenice koje je nose. Skineš ih očistiš kontakte na pletenici i na šasiji, pa pritegneš opet. Proveri masu koja ide na ECU. Prekontroliši kleme akumulatora i spoj kleme sa žicom da li je zelen da li se žica drma u njemu...
    Nekada je čak i lakše uzeti 10 ili 16mm2 provodnik, uske za njega i razvući od minus kleme jedan kraj na glavu motora drugi do kaveza ECU-a. Na ladi sam tako rešio probleme sa štucanjem i velikim padom napona jer imala samo jedan vod sa minusa do karoserije.

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by cdragan View Post

    Daklem, pežo 206, 1.4, benzinac. Problem se dešava u neregularnim terminima... nekad prođe par meseci da se ne desi nijednom, a neki put se desi par puta dnevno a dijagnostika izgleda ništa ne prikazuje (što, jelda, otežava stvari). Simptomi su:

    - u toku vožnje se desi da brzinomer padne na nulu, tj. ne pokazuje brzinu, brojač kilometara prestane da broji kilometre, motor izgubi malo snage (odokativno 10 do 15%) a čini mi se da se i radio malo utiša
    Zaboravih da prijavim da je problem rešen. Još u oktobru je zamenjen taj pinjon koji se spominjao kao jedna opcija na raznim forumima i u mom slučaju je upalilo. Od tada se nijednom nije desilo ništa od navedenih simptoma, a evo prošlo je skoro godinu dana. kako, zašto, pojma nemam - ali mene više glava ne boli (bar što se tog problema tiče)

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Ne razdvajas se od tog pug-a, veran sluga kanda?

  4. #14
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default

    Tjah, ja baš malo vozim moja kola (kao zmaj swift-a). Za 13 godina je prešao 75.000km...

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Ne razumem kakve veze kmtraza ima. Mogao si bar neki x3 da kupis da se vidi da si uspeo u zivotu

  6. #16
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ja isto mislio za tebe, kad ono ti se jos mlatis sa hondama[emoji6]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •