Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Peugeot 406 2.0 HDI problem

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    2

    Exclamation Peugeot 406 2.0 HDI problem

    Godiste je 2001-vo,Problem je sledeci:u toku voznje mi po nekad prestaje da radi pokazivac brzine samo spadne na nulu i tako stoji par kilometara,za to vreme dok neradi osetno izgubi i snagu(moram jace da pritisnem papucicu gasa) u isto vreme mu i brojac predjenih kilometara neradi.....dajte ljudi savete!!!!!!!!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    2

    Default

    Pa zar stvarno nema nikoga.....

  3. #3
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ima, kao sto vidis tema je pregledana 40ak puta ali izgleda niko ne zna. "Vozi kod majstora" i nije neki savet, to znas i sam. Osim toga, ja ne znam sta drugo bi ti rekao a izgleda i ostali.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  4. #4
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by mishabgd View Post
    Godiste je 2001-vo,Problem je sledeci:u toku voznje mi po nekad prestaje da radi pokazivac brzine samo spadne na nulu i tako stoji par kilometara,za to vreme dok neradi osetno izgubi i snagu(moram jace da pritisnem papucicu gasa) u isto vreme mu i brojac predjenih kilometara neradi.....dajte ljudi savete!!!!!!!!
    Uh, tek sad videh ovu temu. Mislio sam da sam samo ja imao ovako glup problem. Sad se vise i ne secam kako je resen. Majstor je spominjao "pinjon" mada je to meni tada delovalo smesno, znam samo da je to nesto nasao polovno i zamenio i od tada je sve bilo ok. Ima od toga 2 godine
    "Racing is a space-time continuum"

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    a jel ti auto isto gubio snagu? mozda kad merac brzine (pinjon/puz) daje nulu, elektronika nesto poludi pa otud gubitak snage.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    a jel ti auto isto gubio snagu? mozda kad merac brzine (pinjon/puz) daje nulu, elektronika nesto poludi pa otud gubitak snage.
    Apsolutno su simptomi bili isti kao sto je covek opisao a razlog je verovatno ovo sto si ti naveo. Meni je samo malo u pocetku bilo smesno jer nisam mogao da verujem da se tu nesto mesa elektronika ali ispade da jeste tako. Sad sam gotovo siguran da je bio samo pinjon u pitanju.

    Inace "pad snage" je bio katastrofalan, recimo da se gubi vise od 50%, kao da 2 cilindra ne rade, nesto slicno kao kad na benzincu ode razvodnik paljenja.
    "Racing is a space-time continuum"

  7. #7
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Pinjon??? Cenim da je poslednji put vidjen na kolima sa pocetka 90-tih! Novija kola nemaju mehanicku vezu izmedju brzinomera i menjaca! Sada celu proceduru radi elektronika, koja je i problem ovde! U svakom slucaju terati auto u servis!

    P.S. Ja bih mnogo voleo da su pinjoni i dalje aktuelni, mnogo bi mi olaksali posao!
    Last edited by Misha; 3rd July 2009 at 11:20.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #8
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by mishabgd View Post
    Godiste je 2001-vo,Problem je sledeci:u toku voznje mi po nekad prestaje da radi pokazivac brzine samo spadne na nulu i tako stoji par kilometara,za to vreme dok neradi osetno izgubi i snagu(moram jace da pritisnem papucicu gasa) u isto vreme mu i brojac predjenih kilometara neradi.....dajte ljudi savete!!!!!!!!
    Blast from the past...

    već par godina imam slučaj sličan ovom gore, pa pretražujući internet naleteh na ovu temu, pa rekoh ništa ne ne košta da napišem i pitam a vidim da na forumima ima raznih rasprava oko iste stvari ali nema nekog jedinstvenog rešenja.

    Daklem, pežo 206, 1.4, benzinac. Problem se dešava u neregularnim terminima... nekad prođe par meseci da se ne desi nijednom, a neki put se desi par puta dnevno a dijagnostika izgleda ništa ne prikazuje (što, jelda, otežava stvari). Simptomi su:

    - u toku vožnje se desi da brzinomer padne na nulu, tj. ne pokazuje brzinu, brojač kilometara prestane da broji kilometre, motor izgubi malo snage (odokativno 10 do 15%) a čini mi se da se i radio malo utiša

    e sad postoje dva scenarija:

    a) posle par stotina metara sve samo od sebe proradi kao pre i nema daljih problema do sledeće prilike (par kilometara dalje ili par dana/nedelja/meseci kasnije..)

    b) ne proradi samo od sebe, nego posle nekog vremena (recimo par minuta ili tako nešto) uz već opisane simptome se upali lampa za airbag i čuje se BIP, zvučno upozorenje a isto važi i ako se povuče ručna kočnica (ovo kad stanem - ne u vožnji)?

    sad tu opet postoje dva scenarija kako se taj problem "rešava":

    1) to sam prvo radio, pošto mi je delovalo kao problem sa elektronikom, otkačim klemu sa akumulatora na desetak sekundi, i kad je vratim, obično sve proradi i nemam daljih problema (sem što moram ponovo da memorišem stanice na radiju...grrrr...).

    2) jednom me mrzelo da otkačinjem kablove i tako sam "naučio" da ako ostavim auto da prenoći sutradan ili kada već sledeći put upalim auto - sve bude u redu, tj. kao da se problem sam od sebe resetuje posle nekog vremena stajanja auta?

    Eto, ukratko je to - to. Dešava se u nekom nedefnisanom vremenu, nezavisno od temperature, brzine ili nečeg sličnog - bar ja nisam uspeo da nahvatam neku logiku. Nije ništa hitno, ali bi bilo lepo da može da se opravi pa ako neko ima neki savet, preporuku za majstora koji bi to mogao da pogleda i sredi... slobodno recite

  9. #9
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Proveri akumulator i alternator za pocetak, da nema neke padove napona.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #10
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default

    Do akumulatora nije pošto mi se isto dešavalo i starim, originalnim (koji je potrajao 9 i po godina), a pre jedno dve godine sam stavio novi i sa njim je nastavilo da se dešava sasvim isto. Alternator nisam probao a i ne znam kako bi pošto se to dešava isključivo u vožnji i to svejedno da li na 30 na kaldrmi ili 130 na sat na autoputu... Mislim, nikako nisam uspeo da skapiram neku logiku ali pretpostavljam da je neki kontakt, prljavština ili nešto slično - samo ne znam gde Dodatno me "nervira" što ako ostavim auto parkiran par sati ili preko noći, sve proradi samo od sebe. Milsim, to je super, ali kako se sam "opravi" - to mi nije jasno.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •