Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 43

Thread: NK TEST: Dacia Sandero 1,5 dCi

  1. #11
    Member cdragan's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Vracar
    Posts
    98

    Default

    Ja zaboravih da pitam koji je motor unutra? Vidim da se u cenovnicima spominju dve verzije dizel motora koji idu u Sandera, jedan sa 70KS a drugi sa 85KS. Sudeći po tome kako ide, reklo bi da se je u pitanju ova druga verzija?

    Inače, auto stvarno lepo ide, dosta je pregledan, spoljni izgled se nekom sviđa a nekom ne, ali u ovoj crvenoj boji ga ljudi ipak zagledaju. Unutrašnjost je ipak na nivou cene, ali ima sve što treba pa čak i neke detalje tipa osvetljenje u pretincu za rukavice.

    P.S. I meni užasno smeta što se brisači automatski ne uključuju kada se prska vetrobran... Katastrofa koliko je to korisna stvar a koju nisu ugradili. Mislim, vozio sam ja nekad i Reno4 koji nije imao ni električnu prskalicu nego se levom nogom stiskala pumpica na patosu pored kvačila, ali ipak je sad 21-vi vek...

  2. #12
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by cdragan View Post

    P.S. I meni užasno smeta što se brisači automatski ne uključuju kada se prska vetrobran... Katastrofa koliko je to korisna stvar a koju nisu ugradili. Mislim, vozio sam ja nekad i Reno4 koji nije imao ni električnu prskalicu nego se levom nogom stiskala pumpica na patosu pored kvačila, ali ipak je sad 21-vi vek...
    Ja znam neke koji i u 21 veku voze reno4, ali nisam znao za pumpicu

    Evo Perce necije razmisljanje na temu alu felni



    E da, ko nije imao priliku da vidi ove neprijatne snimke - Euro Ncap - 3 zvezd.



    Frontalno 64 km/sat u nepokretnu, deformabilnu barijeru, i udarac bocno mobilnom, defor. barijerom u vozaceva vrata brzinom od 50 km/sat. Treci test fali na snimku...
    Last edited by VIP; 21st February 2009 at 11:46.

  3. #13
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Pa da izvinesh, ovaj Sandero sa slike izgleda do OO. Dobro, kontam da bi/je za ovaj izgled trebalo vishe od laureat opreme.

    Nego, neka mi neko objasni sad neshto. Shto bi Witomir rekao, ne kupujem ja auto da bi se slupao, ali shta mu realno sad dodje tih tri zvezdice? Koliko znam, Reno automobili su poznati kao sigurni automobili, i da dobijaju visoke ocene na euro ncap testovima, al ove tri zvezdice, hmm...
    Da li to ima veze sa onom novom politikom, gde se gledaju i naloni za glavu i sve i svashta, i shto ovaj auto nema airbag za kurje oko i sl..?


    Edit: Vip a vid ovu. Imash rechi?

    Last edited by Perce; 21st February 2009 at 12:51.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #14
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ovakvo sredjivanje kosta ko jedno tri Sandera!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #15
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post
    Ovakvo sredjivanje kosta ko jedno tri Sandera!
    Da verovatno. Ipak je to malo krajnost. Ali ona Vipova mi je bash taman
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  6. #16
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by Perce View Post

    Nego, neka mi neko objasni sad neshto. Shto bi Witomir rekao, ne kupujem ja auto da bi se slupao, ali shta mu realno sad dodje tih tri zvezdice? Koliko znam, Reno automobili su poznati kao sigurni automobili, i da dobijaju visoke ocene na euro ncap testovima, al ove tri zvezdice, hmm...
    Da li to ima veze sa onom novom politikom, gde se gledaju i naloni za glavu i sve i svashta, i shto ovaj auto nema airbag za kurje oko i sl..?
    Poenta je, vec sam [Only registered and activated users can see links. ] o 1.4 mpi, da Euro NCAP testira bazni paket opreme. Videces u ovom postu da su oni modelu sa tzv.sigurnosnim paketom opreme dali 4 zvezdice i da zale sto ih Dacia ne nudi u baznom paketu.

    U pitanju su verovatno bocni vazdusni koji dolaze tek sa Laureat paketom opreme i ne mogu opciono da se uzmu sa recimo Ambience.

    Cetiri zvezdice su sasvim ok, mada nije jos testiran po novom strozijem rezimu, koji je u osnovi poostren uglavnom za te naslone za glavu, koji bi trebali pruziti zastitu pri udarcu straga.

    Strukturno vidis da je automobil dosta siguran i da se vrata mogu otvoriti nakon udarca, te da prednji stub ili krov ne ugrozava putnike.

    Elem, da se vratimo na dizelku. Bogami nije malo km predjeno i utisci su ok. Sve je u sustini isto sem motora, koji je onaj snazniji sa 85 Ks. Vuce lepo, elastican i po svemu sssudeci izuzetno ekonomican.

    Bitnija mana vec stoji, ali je u principu navedena i ranije, samo je sada dosla do izrazaja. Kvalitet plastike unutar vozila i njena krtost. Vec posle 3800 km cuju se blage vibracije komandne table pri odredjenom, nizem broju obrtaja. Za one koji imaju osetljivo uvce, ne znam sta da kazem. Verovatno ce posle nekog vremena situacija postajati sve iritantnija.

    Motor nije posebno bucan, ide 120 pri nekih 2,5 k obrtaja, 140 nekih 3k koliko sam zapamtio i penje se posle Bubanj potoka 5. brzinom ka Bg.

    Meni smeta opet visoko kvacilo, ali oni koji nose veci broj od 42 verovatno nece biti pogodjeni. Tol'ko za sada...

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ne znam da li sam bio dovoljno jasan u prethodnom postu, koji ne mogu vise editovati. Vibracije table se cuju samo kod dizelke, a to kod benzinca nije bio slucaj. Razlog je suvisno navoditi.

    Inace benzinka je imala tri puta vise km na brojacu, zato sam ovo posebno naglasio. Dizelka je prakticno potpuno nov auto, jer je prva registracija bila pocetkom decembra.

  8. #18
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ažurirane su cene Sandera
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Laureat dci 85 koji imamo na testu je najskuplji sa cenom od skoro 12k EUR.

    Automobil je pojeftinio (u odnosu na novembar) za oko 30-tak EUR u proseku po modelima, ali je zato dodatna oprema otišla po 50-100E.

    Logani su poskupeli (u odnosu na avgust) za oko 50-100E po modelu, kao i dodatna oprema. Logan MCV je poskupeo oko 150-200E po modelu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #19
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Ažurirane su cene Sandera
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Laureat dci 85 koji imamo na testu je najskuplji sa cenom od skoro 12k EUR.....
    To je vetj zaista puno za taj auto. Za te pare, shto kazze zmaj, da birash modernije neshto od konkurencije.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  10. #20
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by Perce View Post
    To je vetj zaista puno za taj auto. Za te pare, shto kazze zmaj, da birash modernije neshto od konkurencije.
    Dakako, ali motor je tu nesto sto daleko odskace od automobila. Mnogo fina spravica, koja ide i u novi Clio. Deluje da trosi kao upaljac, a automobil prosto deluje lak kao perce u kombinaciji sa njim.

    Dakle poenta je da dobijas izuzetno savremenu dizelku u najjeftinijem paketu. Koliko vidim problem je sto se radi o komon rejl motoru druge generacije i intervali servisni su na 10k, a verovatno je i osetljiv na nase gorivo.

    Kupci vise nisu istog profila, niti iste dubine dzepa. Ovo je zaista ozbiljna lova. Mislim da ce ciljati dosta uzu grupu ljudi i da su toga svesni.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •