View Poll Results: Prepreka za kupovinu Dacije?

Voters
38. You may not vote on this poll
  • Stalo mi je do imidza, ipak je to Rumunski automobil

    7 18.42%
  • Sumnjam u kvalitet automobila

    9 23.68%
  • Neodgovarajuci odnos cena/kvalitet

    1 2.63%
  • Sasvim prihvatljiv automobil za mene

    21 55.26%
Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 138

Thread: NK TEST: Dacia Sandero 1.4 MPI Ambience

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Perce View Post
    Da eto, bash bi mogli do Novog Sada na autoputem, da izmerite koliko troshi na otvorenom :P
    Dolazimo sigurno za NS, kontaktiracemo te

    Sto se Dacie tice (Logan ili Sandero), cini se da je pozicioniran idealno za ljude koji su doskora vozili Zastavu ili nesto drugo iz 80-tih godina, a ne zele polovan automobil. Bas kao i Z10, naravno.

    Oprema je vise nego korektna, tako da ce, opet potencijalnim kupcima, biti kao da su seli u svemirski brod. Ja ga bar tako shvatam.

    Sandero sigurno nece da kupi neko ko je vozio polovni Golf/Stilo/Megan ili neko ko je kupio nov automobil iz kompakt klase za duplo vise para.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Dolazimo sigurno za NS, kontaktiracemo te ...
    Super

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    ...Sto se Dacie tice (Logan ili Sandero), cini se da je pozicioniran idealno za ljude koji su doskora vozili Zastavu ili nesto drugo iz 80-tih godina, a ne zele polovan automobil. Bas kao i Z10, naravno....
    E upravo tako, mada mozze da prodje i kao "zzenin auto" . Da kazzemo da je to autitj namenjen "istochnom trzzishtu". Kao shto je i recimo Skoda u pochetku sa Fabiom. Verujem da tje i Dacia itji uzlaznom putanjom, i shto se tiche kvaliteta i dizajna a i shto se tiche cene. A shto se tiche cenovnog poredjenja sa Z10, pa pre bi uzeo Sandero.
    Last edited by Perce; 14th November 2008 at 12:43.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  3. #13
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Sto se Dacie tice (Logan ili Sandero), cini se da je pozicioniran idealno za ljude koji su doskora vozili Zastavu ili nesto drugo iz 80-tih godina, a ne zele polovan automobil.
    Quote Originally Posted by Perce View Post
    Da kazzemo da je to autitj namenjen "istochnom trzzishtu".
    Recimo samo da sam ovaj auto prvi put uzivo video na kamionu, tacnije 2 puna kamiona negde na auto-putu u Austriji. Ako nisu bili na putu ka auto-salonima po zapadu jedina opcija je luka u Roterdamu i neka juzno-americka trzista.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Idealno je poziciran za ljude koji žela auto, ali samo auto. Nikakav modni detalj, nikakvu malu trkalicu, neki luksuz u vidu one A klase od prošli put. Za relativno mali keš dobiješ priligno bezbedno vozilo koje će te uz gomilu prtljaga u lepoj udobnosti premesti iz tačke A u tačku B. Da ima opcija "kolko para tolko muzike" ko što Soko kaže za nju bi glasao ali ovako kad ima tri opcije protiv i jedna, kao, za mi se ne glasa. Inače da biram između Sandera i Astre uzeo bi Sandero i to onaj sa 1.6 agregatom.

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Idealno je poziciran za ljude koji žela auto, ali samo auto. Nikakav modni detalj, nikakvu malu trkalicu, neki luksuz u vidu one A klase od prošli put. Za relativno mali keš dobiješ priligno bezbedno vozilo koje će te uz gomilu prtljaga u lepoj udobnosti premesti iz tačke A u tačku B. Da ima opcija "kolko para tolko muzike" ko što Soko kaže za nju bi glasao ali ovako kad ima tri opcije protiv i jedna, kao, za mi se ne glasa. Inače da biram između Sandera i Astre uzeo bi Sandero i to onaj sa 1.6 agregatom.
    Sad me vec ljutite, jer ocigledno ne odgovarate na pitanje nego dajete svoje misljenje. Pitanje je sasvim jasno, da li bi uzeo automobil ili ne? Znaci sedi dole i pokrij se

    Misljenje iznesite u temi ako zelite, a takodje glasajte ako imate odgovor na konkrento pitanje. Odgovori su skroz opsti po meni, i ne ulaze u "sitna crevca".

    Jedan detalj, koji meni ne odgovora, a nekima mozda da. Rezervni tocak je spolja i to je po meni minus. Ne volim da se zavlacim i prljam ruke. Ne volim ni da izbacujem stvari da bih dosao do tocka, ali mi je to manje zlo i redja situacija
    Last edited by VIP; 14th November 2008 at 17:20.

  6. #16
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Da li ima u ponudi i dizel agregat?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by Perce View Post
    Da li ima u ponudi i dizel agregat?
    Ima 1.5d 70 i 85 Ks, ali izgleda jos nisu u ponudi, mada nisam siguran kroz.

  8. #18
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Ehhh kponadao sam se da tje biti i sa 1.5dci motorom od 105ks. Ali kontam da bi to ipak bila malo skuplja sprava od ciljanog trzzishnog segmenta

    Edit: Ono shto me zdravo zanima jeste, kako se Logan pokazao u eksploataciji nakon vishe godina.
    Last edited by Perce; 14th November 2008 at 18:03.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Sad me vec ljutite, jer ocigledno ne odgovarate na pitanje nego dajete svoje misljenje. Pitanje je sasvim jasno, da li bi uzeo automobil ili ne? Znaci sedi dole i pokrij se

    Misljenje iznesite u temi ako zelite, a takodje glasajte ako imate odgovor na konkrento pitanje. Odgovori su skroz opsti po meni, i ne ulaze u "sitna crevca".
    Kako da odgovorimo kad nema naš odgovor? Bitno je da si opciju ne uzimanja Dacie razradio u čak tri tačke, dok ako oćete da je uzmete glasajte za jednu ponuđenu. I nemoj ti mene da ljutiš da te opet ne provozam ko u Geely-ju!

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Jedan detalj, koji meni ne odgovora, a nekima mozda da. Rezervni tocak je spolja i to je po meni minus. Ne volim da se zavlacim i prljam ruke. Ne volim ni da izbacujem stvari da bih dosao do tocka, ali mi je to manje zlo i redja situacija
    U ovo je detalj koji mene oduševljava! Meni su gume pucale po Marfiju. Tačno kad imam štošta u gepeku pa moram da vadim. A inače skidanje rezervne je ekstra prosto kolko sam ja upućen. bukvalno odviješ onaj šraf koji se nalazi pri samom kraju gepeka (ne ko u ostalim reno komplikacijama gde imaš neku ručku stavljenu posred poda gepeka) i točak se samo spusti na zemlju. Ništa valjanje po asfaltu i tako to. Ipak je mejanje točka pomalo kaljava rabota iz toga se ne izlazi 100% čist dok je za bojažljive uteha što im je butan boca van vozila

    @Perce- kako je meni tip rekao, dok sam gledao aute, dizelaš će biti konstrukcijski isti ko za Logan ali sa pojačanim pritiskom turbine tako da će imati 85ks.
    Last edited by bruyoni; 14th November 2008 at 18:22.

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Kako da odgovorimo kad nema naš odgovor? Bitno je da si opciju ne uzimanja Dacie razradio u čak tri tačke, dok ako oćete da je uzmete glasajte za jednu ponuđenu. I nemoj ti mene da ljutiš da te opet ne provozam ko u Geely-ju!
    Odustajem

    Elem, veceras smo Zmaj i ja sms-ovim razmenjivali iskustva dok smo bili zaglavljeni u spicu na drugim krajevima grada. Ja sam isao iz Jurija Gagarina i otisao ka uskoj obilaznici oko nadvoznjaka koji se rekonstruise. Oni koji znaju ovo parce puta znaju da ima prolaz kroz jedan mini tunel, a na ulazak se ceka u koloni. Oni koji hoce pravo imaju izbor da predju par stotina metara izuzetno dzombastim prosirenjem desno kako bi otisli ka starom Savskom mostu.

    Mislim da sam definitivno shvatio jedan od glavnih aduta ovog vozila, sto je u nekim najavama i receno. Ide preko dzombi kao pravo dzipce Nema drame, nema skakanja karoserije, sem naravno ukoliko niste manijaci. Visok klirens i prihvatljivo meko vesanje su odlicni za nase lose puteve i veranje vecine po ivicnjacima i trotoarima. Jos jedan mali detalj, na autu nisu rumumske gume, vec continental-ke.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •